• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
pa,ovako,,ja bih ti preporucio,,da malo pogledas slovenijui nihove trgovine ,,monoge trgovine imaju poljo privredne mehanizacije imaju sada akciju i ako se ne varam negdje sam nasao uniforest 5 t,,75oo,,,novo,za tvoje potrebe je sasvim ok ,imaju konopce,,slicni su krpanu gotovo isti jer slovenske firme dosta suradjuju za razliku od nasih,,,u hr takvo isto dojde 11500,,,a carine nema ,,jedino moras si nabaviti auto prikolicu i dovesti,,,sto se tice karasa njegovo vitlo ne prolazi sigurnosne ateste jos nemaju strikove to u zemljama schengena se vise ne pravi jer je zabranjeno no u hrvatskoj moze,,naravno jer hrvati su zaostali i nize razine svijesti,,priznali mi ili ne volio bih da sam g karas konkurira slo,vitlima i cak bi predlozio patente ja ne kazem da je lose kvalitete,ali ne usvrsava se,unatoc silnim nasim inzinjerima sa licencama ,i svim mogucim agencijama,sluzbama za razvoj poduztnistva nikako ne ide napred ,sto ocrtava sposobnost ili nesposobnost i nepotrebnost toga istog,,samo promoviranje g,karasa ocitava stanje u hr.i opcenito u gospodarstvu,, i tko pogleda g karas jezaista junak i sve cestitke no najcudnije je kako nema carine da trgovci nisu prilagodili cijene primjerene u dr e zoni,,no vjerovatno balkanske okolnosti se ne zele mjenjati, ,nekom to pase a kom ne znase,,,
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ja prije otprilike godinu dana pitao u sloveniji u nekoj trgovini polj mehanizacije za krpan 4t SI i onda mu je cijena bila negdje oko 7500 kn,prvom prilikom ču se zaletjet baš do tog dučana da vidim dal su se cijene šta promjenile,a kod nas dođe tolko ono obično krpanovo na ručke,pa tko pametan onda nebi otišao preko kd njih i tamo kupio
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Za takvu kupnju u SL trebam vodiča..... Pojma nemam gdje bi krenuo !!?? Ovdje, kod nas, sam mislil uzeti na nekoliko rata, a dal bi to uspio u Sl .... netko možda i zna ??!
E da.... da pitam odmah .... Danas načuo da " netko " u Novom Marofu izrađuje vitla i da su, navodno, jeftinija od Karasa, a i da su , navodno, kvalitetnija ..... Zna li netko išta o tome ??
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
osobno sam u neku trgovinu u Brežice ili Krško ne sječam se točno slao upit za Uniforesta 5t a oni su mi baš lijepo odgovrili ,,, hihihihiih, u smislu da u HR tu i tu imam zastupnika,, hahahaha
 
B

bosniahos

Guest
Koliko mi je znano gospodin Ante Karas je majstor širokog spektra metalne provinencije te koliko ga znam on je za dogovor.Garantiram da bih kad bi se netko tako postavi istom sagradil vitlo duplo bolje i jače od ovih što sad ima na ponudu.Sve je u novac.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
e to si potpuno u pravu, bio sam kod njega ugrađivao mi kuku na auto i stvarno je za dogovor,, na tim njegovim vitlima mi se najviše ne sviđa ta uska daska bez pojačanja a to što se tiće špaga vjerujem da svi koji koriste malo više vitlo da s vremenom pređu samo na ručke jer špage se nekako razvuku i da ga hebeš nemam snage na špagi kao na ručki,, tako da sam si naravio ručku da mogu iz kabine privitlavat da ne moram izlaziti van i to je OK
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Ako misliš raditi 100-200m godišnje ,i ako kupuješ novo vitlo onda je po mom mišljenju karas najbolji od 4t do 5t,ja ga imam 4-5 g i nisam imao nikakvi problema

 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
MF158. . . Jel to mene ide ??
Kupujem vitlo da si spasim ledja, a godisnje . . . barem do sada í za svoje potrebe sam radho 10 - 15 metara . . . Vjerojatno bi s vitlom imal nekaj posla kod suseda, a mozda bi trebal i koju susedu zvitlati . . . he he
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Da tebi,uvjek se s vitlom nađe posla;isčupat koji panj,susjedu pomoć,izvuć koga iz blata itd
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Cekam da se netko javi iz O. Marofa da vidim tkn to tam radi vitla i za koje novce !?
Ovdje su pohvalili g. Karas, a ja mu poslal mail sa upitom prije par dana i jos nema odgovora . . . A takva neprofesionalnost mi se ne dopada . . .
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
kolko sam ja čuo, on ti je majstor starog kova, nema ti on baš vremena pratiti mailove. on ti više v radioni nek za kompjuterom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Zgzac, pitaj i Zentu za vitlo. Izgledaju ljepše izrađena od Karasovih.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Predpostavljam da je to firma ??! Imas li kakve podatke o njima ? Web stranicu, od kuda su . . .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
Karasa ti je najbolje nazvat i dogovorit se sve moze snjim,ja sam kupio ove godine kod njega vitlo od 5 tona i za sada nikakih primjedbi i kvarova a do sad je napravio 500-600metara,krpana sam imo 4 tone i imo sam od prvog dana problema,al se rjesilo i kasnije je radio dobro osim izmjena lezajeva i tih stvari.
 

wendettooo

Član
Tu od
21 Lis 2012
Poruka
52
Cekam da se netko javi iz O. Marofa da vidim tkn to tam radi vitla i za koje novce !?
Ovdje su pohvalili g. Karas, a ja mu poslal mail sa upitom prije par dana i jos nema odgovora . . . A takva neprofesionalnost mi se ne dopada . . .

Prvi glas da netko radi vitla iz N.Marofa ili okolice!
Imas kakav podatak?prezime,koje selo ili nesto?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ne jos za sada .... Cekam da se netko pojavi ovdje, ili da doznam nekim drugim linijama.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Dakle.... Stigla informacija za vitla iz N. Marofa. Firma je REMEX d.o.o ! Ali, nema u prodaji traktorska vitla nego elektricna vitla kakvo je na mom traktoru sa prednje strane ! Međutim, imaju veliki asortiman koji i nije zanemariv pa ..... pogledajte koga zanima !
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Znalci - savjet
Da li Tajfun 5t rabljeno vitlo, ili 4t novo od naseg proizvodjaca ??!
Uf . . . U dilemi sam !!
 

Najnoviji postovi

Na vrh