• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pa na svakoj gumi ti piše nosivost , pogledaj malo i u to ;)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Vidiš to nisam gledao, gledao sam samo broj platni i to me je malo zabrinulo jer ove sad imaju 12 a meni nude 8 pa mi se to nekako čini slabo. Gumu 215 75 16 sam imao na kombiju i u njega sam tovario puno puta po 2.3 do 2.5 T i dobro se je držala tako da mislim da bi mi ta odgovarala.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
:twisted:
Imam IMT prikolicu 3 T i na njoj gume 7.50-16, pošto su gume loše trebam ih mijenjat ali nigdje nemogu naći polovne iste takve, barem ne tu u mojoj okolici. Za nove baš trenutno i nemam love a svi vulkanizeri kod kojih sam bio nude mi gume 16 cola od kombia sa 8 platana i kažu da bez problema nose taj teret. Sad me zanima koja bi dimenzija gume najbolje odgovarala ovoj koja je sad na njoj, nude mi 205 mislim da je 75×16 i 215 75 16, jedan mi je ponudio i neku užu al sam zaboravio dimenziju?


ma zaboraviti to stavi 750x16 12 ili 14 platana i mir,
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Vidiš to nisam gledao, gledao sam samo broj platni i to me je malo zabrinulo jer ove sad imaju 12 a meni nude 8 pa mi se to nekako čini slabo. Gumu 215 75 16 sam imao na kombiju i u njega sam tovario puno puta po 2.3 do 2.5 T i dobro se je držala tako da mislim da bi mi ta odgovarala.

7.50 16 je zamjena ali samo po visini 195 75 16
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
:twisted:


ma zaboraviti to stavi 750x16 12 ili 14 platana i mir,

stavio bi ja to ali polovnih nema kod nas nigdje, barem ih ja nisam našao a za nove nemam para. Ove mogu dobit za 100 kn po komadu
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
205 75 16 ja sam nabavio sa kombija treba mi za gumenjak i nosivost im je 980 kila 12 platana, marka pirelli, tako da ni druge nisu preko 1T, tako zaboravi da će one ići na prikolicu od 3T
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Evo našao sam podatak da guma 7.50-16 12 PL ima max. opterećenje oko 1460 kg. tako da mislim da bi 215 ili 225 sa 12 PL mogla ić na prikolicu
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us


Eto i moje sumske prikolice pri kraju.Isti princip kao i kod mojeg susjeda Tibora tubing na tubing i to je to rudo je tubing u tubing,jos ispod ima onaj l profil i ovu kontru od stica.Dimenzije su 4,26 duzina sirina kotaca nekih 188 a sirina prikolice nekih 91ili 93 tu negdje,viseine stica 1,5 ....dimenzije guma 11.2/20 i to je to jos cu napraviti kutiju ,rasvjetu i farbanje u neku crvenu boju ....
 
Posljednje uređivanje:

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
8)ima se tubinga vidim, koliko si plačao po cijevi i koja dimenzija:confused:
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
Borna; cijev koja drzi "nogu" na rudi ti je u ravnini prednjih ručica, i kad natovaris drva a nisu sva ravna pazi oces li moci podić tu "nogu" , moj prijedlog da zavariš još jednu cijev ispred te ; zlu ne trebalo ! ja sam "nogu" odmaknio oko 30 cm i zna se desiti da su drva blizu, neka kvrga, neko krivo drvo ... !
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
cobra je u pravu. na prvoj prikolici smo napravili isti propust. kada natovaris drva problem je dici ili spustiti nogu posto ju drva stisnu.
za ostale komentare cekam slike prikolice u kompletu kada izadje iz radione..
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
sta se tice noge drva se uvijek trpaju dok je noga gore na traktoru odnosno rudo na traktor.Nego mene sad nesto drugo zanima osovina kako sad stoji da li ce pucat varovi na cijevima zato sta ovo sad je postavljeno kao torzijana osovina jel ona ce se pod teretom htjeti zakrenuti jel tako?
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
imam i ja sličan sistem sam što je iznadd šuplje osovine puna osovina fi negdje 7-8 cm, ismeriti ću kada budem u prilici, gume su 900x20 trag vanjski 186 prati Rajku u svemu i baš danas sam vozio istim putem gdje sam prošle godine sa 16 colkama i razlika je ogromna, troktor puno lakše ide i kotači ne updaju ublato, mislim da mi investicija u gume i kotače vrijedi svake kune
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
A dužina je baš takva da stane u garažu.... što bi bilo da je garaža 7 metri duga? Ili 3 metra :) :)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Nije dobro da okretaljka ima na obje strane , nikako nije dobro
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us




netreba mi okretaljka na prikolici imam na traktoru... ovo sa garauom je isaplao sasvim slucajno hehe
ovo drvo ispred kotaca ce biti slajf ili ti naletna kocnica neka se nade nece biti od viska a moci ce se skidati tako da kad treba samo se stavi.
Stice su ofarbane gore crno zato sta je do tu 5 metara ravno sa sticama je 6,5m
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh