• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
- odlična nema šta za prigovoriti, još samo jednu manju od 2-3 m zakvačiti za ovu i natrpati ih sa drvima, hehehe,,
-ovu kutiju za alat i motorku sam neki dan radio ali nije završena kao niti farbanje tako da neču još slikati,
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Zaštiti signalizaciju nekim mrežastim kutijama , samo mi nemoj odgovoriti da nema potrebe i da ćeš paziti :rolfer:
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Zaštiti signalizaciju nekim mrežastim kutijama , samo mi nemoj odgovoriti da nema potrebe i da ćeš paziti :rolfer:

ma lampe ce vj dobiti po tamburi ali imam vec rezervne okvire hehe
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Jel si vozio 6.5m na njoj s medom? Kako se ponaša?
Jel ti se popuštaju na njemu vijci na felgama, trubama pod takvim teretima?
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Jel si vozio 6.5m na njoj s medom? Kako se ponaša?
Jel ti se popuštaju na njemu vijci na felgama, trubama pod takvim teretima?

nemogu da popuštaju ja na takvim felgama vozim 13 m drva naravno na dvije prikolice jedna za drugu na svakoj po 6.5m
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Jel si vozio 6.5m na njoj s medom? Kako se ponaša?
Jel ti se popuštaju na njemu vijci na felgama, trubama pod takvim teretima?

prosle godine sam vozio 6.5m ide ok utega ima dosta tako da se ne propinje tako lako...
Inace se nebavim bas sa prodajom drva tako da ce moci jednom godisnje prevesti 6.5m drva,znam da su bolesni na te sarafe ali kod mene jos nisu popustili...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
nemogu da popuštaju ja na takvim felgama vozim 13 m drva naravno na dvije prikolice jedna za drugu na svakoj po 6.5m
Mislio sam na vijke na trubama traktora.
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
@bornakutina
Samo da pitam nesto. Jer kod Vas u Hrvatskoj ovakve prikolice mogu da dobiju registraciju bez atesta ili mora da ima nekakvih papira za nju?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
@bornakutina
Samo da pitam nesto. Jer kod Vas u Hrvatskoj ovakve prikolice mogu da dobiju registraciju bez atesta ili mora da ima nekakvih papira za nju?

Za sada to jos nije regulirano koliko je meni poznato imaj svijetla i vozi cak neki ne zezaju ni za svijetla ali alergicni su ako vozis dvije, ali u buducnosti mislim da se ovakve nece moci atestirati niti da ima kocnice na zrak morat cemo vozit po cesti sa ovim kipericama koje imaju kocnice na zrak...

Kisa pada nemogu nista radit pa sam jos malo poslikao prikolicu i maloga ferka koji ju moze vuci ali samo praznu hehe...


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Cak sam i visinu ruda pogodio za malog ferka...


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Bi se ti začudil kam bi taj ferko nju povukel...

Što se tiće registracije ćeze, odnosno šumske prikolice, ili to šta vidimo na slici, malo si... zastario. Itekako se vrebaju ćeze, i pišu kazne, na tisuće kuna. Loža u traktorima, neregistrirani traktori, prikolice (bilo jednoosovinke ili dvoosovinke) kao i popularne ćeze, novi su popularni "model naplate".

Ćeza služi za izvoz drva iz šume gdje se i ostavlja, a transport drva vrši se prikolicom, koja mora biti registrirana. Savjet stručnjaka. A ako se inzistira na registraciji ćeze, nacrti, atest, firma, kočnice, signalizacija... = plati druže.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Ovo sta si na kraju rekao to ce i biti tako, ovo da ce se moc atestirati ovo sta je na slici tesko ne vjerujem da ce se moci...


Sta se tice povlacenja sumske prikolice sa ferkom 5m mu je cisto dosta malo i previse...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
I ja sam ga pokopal kad sam videl kolki je teret čovjek na njega natovaril, reko, taj nebu ni krenul. 6 metri bukovine, gume 16ice na ćezi ali neki širi profil. 533, star ko Isus, prve serije, motor sređivan. 3ća spora, trr-trr- trr... štepa i odvuče on nju iz šume. Ravna šuma sa par prelaza preko oblih kanala, i manjih klanjaca. Kalotečine 10ak cm, u dubljim dijelovima ima lagano vode, dakle nije paklena suva zemlja. I ode on jebiga. Dobro, jel videl prednji kotač žilu ili kakvu kvržicu, odmah poskoći, ali malo ga pridrži na kvačilu majstor i ode...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Veli ujak, barem kod nas, toleriraju samo dvoosovinke koje su napravljene od gumenjaka
images
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
Kolko je ta među kotačima...

oko120 ima između

Po meni bi za 1 metar prema naprijed i onda je to ,..
onda imaš sav teret na prikolici,pa ti se dogodi ko mojem ujaku da te odgura nizbrdo
inače je na kupovnim prikolicama osovina na zadnjoj trećini ili četvrtini dužine tovarnog prostora
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh