• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
to je za granjvinu i tanja drva, ako se reže na 1 m onda se mora drugačije slagati, mada se onda i ona mogu ovako (dužno) slagati samo za to treba štice premjesiti
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
slika-284229-2012-10-1350290353-velika.jpg


slika-284229-2012-10-1350248334-velika.jpg


gume 16,5 cola na felgi IMT prikolice koja je 16 cola, ide li to, sad me zanima nosivost ovih guma, trebam na prikolici mijenjati, pa sam mislio nabaciti ove, ima ih dosta u ponudi i nisu skupe, od HUMERA, USA vojnog vozila. negdje sam naisao na špodtaka 3850 lbs, to je nekih 1900kg, po tocku,znaci dva tocka 3800, i ruda nek nosi tonu, to je nekih 5t max, 4t tereta i masa prikolice, negdje na granici, ni sasija ne nosi vise. Sad vidim da na IMT felgu navare neki obruc i otokare ga, pa onda montiraju tu gumeu, samo je sad je pitanje koliko ta felga nosi, imali ko iskustva da se ta felga smota ili pukne. Cijena gume je 25 EURA kom
 
Posljednje uređivanje:

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
to je za granjvinu i tanja drva, ako se reže na 1 m onda se mora drugačije slagati, mada se onda i ona mogu ovako (dužno) slagati samo za to treba štice premjesiti
Ne,ne,ne...kad sam slikao na njoj su bila tanja drva.Inace se teraju metrovi.Drva se rezu na 1m i tovare u 2 reda po duzini,sa svake strane strci po 5cm,jedino se medju tockove mecu preko prikolice i to je najveca mana.Ovako nije mnogo duga niti se tovari mnogo u visinu,a sirina je za nijansu veca od traktora koji je vuce(C-360) i stane dosta drva.:gitarist:
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
to je zgodna stvar,, i sam sam razmišljao da napravim nešto takvo, t.j. da svoju malo proširim i promjenim štice, stalo bi mi više drva na manju visinu, nije loša ideja gladao sam tako nešto na yutubeu,
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Mnogo zgodna stvar za debela,teska drva jer slazes 1,1m u visinu i prikolica je od zemlje oko 0,55m,to je skupa 1,55m,a ima 5kubika drva.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Dobra prikolica nema šta,jaka i s dobrom gumama
Ako pitaš za slaganje drva to je drugi padež
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Dobra prikolica nema šta,jaka i s dobrom gumama
Ako pitaš za slaganje drva to je drugi padež

tovarni prostor dužine 3,25 a prosječna visina je 2 m vezano gurtnom po sredini ali ljulja se ljulja nisam baš imao hraprosti stisnuti više od pola gasa, danas mi je došla ona ruda iz trgoagencije još samo uhvatiti majstora i zavariti to a što se tiće slaganja ne vodim brigu ako neko picajzlira neka si sam slaže a ja ću pljuckati pivicu, na svaku turu bacim par komada više a i u slučaju da fali, dovest ću mu nije problem, barem ne moram istrpavati:supz:
 
I

ihorzic

Guest
nisam čitao ranije postove i zanima me da li je istina da čeze za drva idu u prošlost ako nisu atestirane i registrirane
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
ma nevjerujem u te priče, do će do toga samo ne tako brzo,, po toj priči morale bi i ostale prikolice koje su ručni rad a ove koje su sa atastima morale bi sve biti registrrane, a hrpa traktora nije regano a kamo li prikolice
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
gumenjaci ce morat imat okovane stranice za kocnicu neznam i svijetla naravno i moci ce se aestirat i regat a ceze ce morati imati kocnice odnosno dobose na kotacima i takoder ce se moci atestirati sad koliko ce to sve kostati neznam ali sve ce se moci atestirati samo ce se morati platiti drzavi..tako sam ja cuo nedavno u stanici za tehnicki pregled...
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Imao je moj jedan susjed prikolicu orginal okovanu, gumenjak,duple stranice,ručna kočnica,ono prikolica sa signalizacijom uredna- kupio u njemačkoj prije puno let,bila regana.
Sin par puta otisao u sumu,stranice unistio,gume isjeko,rudo savio,signalizaciju polupao,i nakraju je prevrnuo punu i slomio osovinu
Sad stoji negdje iza štaglja i niko je i ne misli slagat
Sad mene zanima kako takva prikolica moze bit za sumu- nikako
Sto robusnija čeza i nista vise
Kod mene svi idu u sumu s kolima-gumenjakom pa onda se mogu potrpat i panjevi, sitnije granje i slično sto na čezu neide, ja sam već morao zamjenit prednju stranicu jer je sami vrh pao na prikolicu koja je bila nedovoljno daleko
 
I

ihorzic

Guest
a jbg , evo provjerio sam u Sisku i kažu ovi šta prodaju po gradu drva da ih policija kažnjava i da moraju imati atest
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
inače moja prikolica ( šumska ) - s dizalicom, ima sve osim registracije, koju neće nikad ni imat, imam zračne kočnice, ručnu - mehaničku kočnicu, signalizaciju .
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
inače moja prikolica ( šumska ) - s dizalicom, ima sve osim registracije, koju neće nikad ni imat, imam zračne kočnice, ručnu - mehaničku kočnicu, signalizaciju .

Bio sam sa susjedom u šumi koji ima prastari gumenjak. Još je gore oznaka stare registracije.
Za atest s prikolicom, prikolica neće smjeti imati rabljene gume. znači apsolutno nove gume. Kompletnu signalizaciju, kočnice. A ono što me je najviše začudilo jest da će štice na čezama morati biti fiksirane, jer zbog vibracija postoji mogućnost da ispadne van. Ne znam hoće li morati biti varene ili će dosta biti osigurač.
samo mi još uvijek nije jasno kuda to vodi. znam kuda vodi, ali što žele napraviti s tim. Nesreća se može uvijek dogoditi, pazio ili ne pazio. Sve samo neke zabrane, davanje love za koga ili što. Da se barem onda dio te love daje za šumske ceste. Kad se kod auta daje za "nerazvrstane" (nečije džepove). Katastrofa.
Nakon ovoga će se plaćati kazne ako umjesto 200 cjepanica na prikolicu staviš 205.
 
I

ihorzic

Guest
Štice moraju biti od propisanog profila i da se mogu produžiti - nešto slično kao na kamionima šumarima.
Gleda se osovina na kolikoj je dužini radi raspona tereta , kočnice , signalizacija , ručna i atest ide u smjeru ( nosivost ili količina drveta - prema snazi i težini traktora )
E moji ljudi grdo nam se piše !!!!!!!!!!!!
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Štice moraju biti od propisanog profila i da se mogu produžiti - nešto slično kao na kamionima šumarima.
Gleda se osovina na kolikoj je dužini radi raspona tereta , kočnice , signalizacija , ručna i atest ide u smjeru ( nosivost ili količina drveta - prema snazi i težini traktora )
E moji ljudi grdo nam se piše !!!!!!!!!!!!

sve mi se čini da se ovo radi za nekoga, tko će igrom slučaja uskoro isposlovati licencu za atestiranje prikolica za šumu.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
a jbg pa i već odavno postoje tvorničke prikolice za drva, kada imam veću količinu drva radim na način da idem sa tvorničkom 6 tonkom dugačkom 4,5 m i širine 2 m i na nju izvozim drva sa zipkom i na taj način u jednoj turi iz šume kući dovzem 13-14 m drva, a tko radi i više on izvozi na kamion jer je neisplativo voziti 5-6 m 10-20 km sa zipkom vamo tamo, hoću reći da se u većini takve prikolice koriste za IZVOZ iz šume na lager,
 

Najnoviji postovi

Na vrh