• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
slika-284229-2012-10-1350290353-velika.jpg


slika-284229-2012-10-1350248334-velika.jpg


gume 16,5 cola na felgi IMT prikolice koja je 16 cola, ide li to, sad me zanima nosivost ovih guma, trebam na prikolici mijenjati, pa sam mislio nabaciti ove, ima ih dosta u ponudi i nisu skupe, od HUMERA, USA vojnog vozila. negdje sam naisao na špodtaka 3850 lbs, to je nekih 1900kg, po tocku,znaci dva tocka 3800, i ruda nek nosi tonu, to je nekih 5t max, 4t tereta i masa prikolice, negdje na granici, ni sasija ne nosi vise. Sad vidim da na IMT felgu navare neki obruc i otokare ga, pa onda montiraju tu gumeu, samo je sad je pitanje koliko ta felga nosi, imali ko iskustva da se ta felga smota ili pukne. Cijena gume je 25 EURA kom
koja je širina te gume i kako to transportirat do Hrvatske?
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
a jbg pa i već odavno postoje tvorničke prikolice za drva, kada imam veću količinu drva radim na način da idem sa tvorničkom 6 tonkom dugačkom 4,5 m i širine 2 m i na nju izvozim drva sa zipkom i na taj način u jednoj turi iz šume kući dovzem 13-14 m drva, a tko radi i više on izvozi na kamion jer je neisplativo voziti 5-6 m 10-20 km sa zipkom vamo tamo, hoću reći da se u većini takve prikolice koriste za IZVOZ iz šume na lager,

s kamionom nemožeš ući u 80% dvorišta gdje ja vozim drva i s traktorom imam problema tako da to ne pije vode
 
I

ihorzic

Guest
Ajde neka netko postavi slike tih atestiranih čeza ( prikolica za drva ) , baš me zanima kako izgledaju.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
s kamionom nemožeš ući u 80% dvorišta gdje ja vozim drva i s traktorom imam problema tako da to ne pije vode

drva se režu cjepaju i paletiraju i sve ide u (I) na šleperu,, ovo s ljudima, 5 m tamo 5 m tu je tako tako, za troškove, u biti tko nema neki ulaz u dvorište rješava to israd kuće, t.j. isprad kuće mu istpam a onda on sam reže i tačka u dvorište, kakva je isplativost ako npr. vozim 5 m drva 30 km sa traktorom a imam snage da povućem 15, takve naruđe niti ne uzimam jer potražnja je tolika da nestižem sve namiriti
 
I

ihorzic

Guest
vidi nije svima kao tebi - netko vozi i tri metra jer lova je bitna
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
vidi nije svima kao tebi - netko vozi i tri metra jer lova je bitna

ako 3 m platim u šumumariji 145 kn/ m3 i da to vozim vamo tamo gubim pol dana, trošim vrijeme gorivo i sve ostalo, naravno znao sam i sam voziti 3 m ali to na bliže za sttare muštrije, prijatelje, dobru lovu ili uz nekakvu drugu turu
 
I

ihorzic

Guest
ok , nismo se razumili - kod mene se 90 % kupi šuma i li samo sječa , radiš svoju metražu i onda trgovina.
Ovo sa šumarijom - slažem se !
 

ralf

Novi član
Tu od
12 Ožu 2012
Poruka
16
da tako piše, iako sam ja dva puta pitao treba li ići na atest i lik sa TP mi kaže ne samo ovjera kod javnog bilježnika, broj za šasiju od plicije i oni ukucaju broj, te dobiješ tablicu !? Svakako još provjeri,jer me zanima da to riješim, to je info koji sam dobio kad sam registrirao traktor prije dva dana.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
drva se režu cjepaju i paletiraju i sve ide u (I) na šleperu,, ovo s ljudima, 5 m tamo 5 m tu je tako tako, za troškove, u biti tko nema neki ulaz u dvorište rješava to israd kuće, t.j. isprad kuće mu istpam a onda on sam reže i tačka u dvorište, kakva je isplativost ako npr. vozim 5 m drva 30 km sa traktorom a imam snage da povućem 15, takve naruđe niti ne uzimam jer potražnja je tolika da nestižem sve namiriti

ma za kakve troškove tako sam odvezo ove godine 750m drva.
kome jednom izbacaš ispred kuće a ne gdje on želi zaboravi tu mušteriju
S kojim traktorom vučeš 15m drva odjednom?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Hmmmm :scratch nisam siguran da rajka ima potencijala za 15 metara , čitaj kila ;) ja sam sa rusom vozio 9 na prikolici i škripi sve , znači totalni pretovar je bio

A i pitanje je koje i koliko prikolica bi koristio da u ''redovnom'' saobraćaju voziš 15ku ? :scratch
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
za 15 metara treba traktor od 100ks i ili dvije prikolice ili jedna velika dvoosovinka. rajka jel 65 nema ni snage ni kila za 15 metara, i 10 metara mokrih iz šume joj je puno.
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
ma moze to rajka voziti, kod mene fergic prekjucer vozio 5m mokre gacije na kareti samo tako :partyman:
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
evo neko je pitao kako bi trebala izgledat prikolic- čeza
Mozda ovako
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=woKfhPsMFc4[/YT]
dobro se vidi na 1:17-1:22
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
za 15 metara treba traktor od 100ks i ili dvije prikolice ili jedna velika dvoosovinka. rajka jel 65 nema ni snage ni kila za 15 metara, i 10 metara mokrih iz šume joj je puno.

šumska prikolica na donju vuću od traktora + iza dvoosovinka 4,50 x 2 m, cesta tvrdo ugađeni makadam i asfalt 100 % ravnica i ide bez greške, osjeti i ono šta se ne vidi ali vuće, šaltnje brzinu niže i nema greeške, to je što se tiće 15 m ali to u biti izbjegavam jer nemam uvijek uvjete za to

a može ili ne može i slične komentare se neču jer nema potrebe za time a vi šišite šta hoćete, ono šta nisam probao i o čemu ne znam to ne komentiram
 
Posljednje uređivanje:

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
a i tanko vozi to i nije tako teško, gume su slabe a i sama šasija nije nešto, gornja vuća nije najsretnije rješnje, bolje je donja, em stišče traktor, em neće dizati prednji kraj, kod mene još jako velika masa traktora i prikolica sudjeluje u prometu neregostirana, apsurdi su naši propisi rijetko kada t.j. nikada ne koristiš sve traktore,prikolice u isto vrijeme,, koliko mi je poznato u Austriji je pošteno platiš osiguranje za najjači trakotr,prikolicu, i dr. napraviš tehnički pregled svih trakotra i za najjači platiš cestarinu i druge doprinose, dobiješ 1 tablice i 3-4 prometne dozvole ovisi koliko vozila registriraš i samo prebacuješ tablice
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
10 tona na dvoosovinki jedva da mozes pomaknut ako se na varam... ja sam vozio 2500 komada crijepa na dvije prikolice jedno jednoosovionka a druga gumenjak 1200 od prilike po svakoj i to po ravnom komad neka ima 3 kile crijepa racunaj traktor od 52 konja ali nije ni problem to povuc vec je problem stati 6 m uvrh glave drva voziti po meni
 

Najnoviji postovi

Na vrh