• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
šumska prikolica na donju vuću od traktora + iza dvoosovinka 4,50 x 2 m, cesta tvrdo ugađeni makadam i asfalt 100 % ravnica i ide bez greške, osjeti i ono šta se ne vidi ali vuće, šaltnje brzinu niže i nema greeške, to je što se tiće 15 m ali to u biti izbjegavam jer nemam uvijek uvjete za to

a može ili ne može i slične komentare se neču jer nema potrebe za time a vi šišite šta hoćete, ono šta nisam probao i o čemu ne znam to ne komentiram

ja sa svojim vozim na 2prikolice 13m drva i gdje je uzbrdo nije mu sve jedno a pričamo o traktoru od 95ks i5250kg mase a kočnise na traktoru bolje nego na 90% auta i par puta mi nije bilo sve jedno kad te potiska niz brdo
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Tko još vozi kod nas zetrore superaše i tako skockane , a jesu dobri traktori - prikolica mi se ne sviđa zbog poprekog utovara .

Uhvatio si se jako nebitne stvari koji traktor vuče prikolicu,bitno je to kako je prikolica signalizirana,dimenzije ...
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Pa ova prikolica sa klipa i nije nesto najsretnije resena,nije ona bas za rad u sumi.
A sto se tice Rakovice i 15m drva,jako,jako tesko,mozda u idealnim uslovima.
Kod mene ljudi ursusima na poluprikolice teraju 8 pa i 9m,ali ipak poluprikolica sa kocnicama.IMT 560 moze i do 10m,ali to je maximum.
Moj rodjak je Rakovicom 76 terao 12m na dvoosovinki i spojurila ga na nizbrdici,prevrnula traktor i napravila veliku stetu,tako da nije to preporucljivo.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
ovo je bila jedna od lakših tura a tu je bio gumenjak (4m dužine) u igri


ovo je rezano na 1,50 m a visoko je 1,50 na prikolici 3,50 dužine, iza sam kasnije skopčao dvoosovinku dužine 4,50 x 2 m koja je bila isto puna, sve sirovo drvo grab-bukva netom rušeno, žao mi je što nitko od prisutnih to nije slikao


a šta reći na ovo




- koliko je meni poznato tzv. veliki Ursus 355 i 360 ima 45 ks
http://sr.scribd.com/doc/55414739/URSUS-C-355-PRIRUČNIK
 
Posljednje uređivanje:

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
PITAM SE ZAŠTO ADMINISTRATORI BRIŠU MOJE MORUKE KOJE NISU BAŠ U NAJVEĆOJ VEZI SA PRIKOLICAMA A TUĐE OSTAVLJA,, ispada da je netko privilegiran
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
na ove dvije zadnje slike u ovoj prikolici nema 15m drva, to je oko 12m i to vozi IMT 577 koji je dosta jači od imt 560 i rakovice 65, a ni on ne može voziti ovu prikolicu, da naleti na veći krtičnjak samo bi šlajdrao, a i da prođe zapela bi prikolica, jer je visoka 15cm od zemlje.

Rakovica 65 ne može voziti 15metara drva nikako, jedino ako vi mjerite 12-13 za 15 metara, takvih ima i kod mene.
IMT 5106 i šumska prikolica dvosovinka sa dizalicom, jedva vozi 10 kubika, što je 15 metara drva.
Dok ne poslikaš i izmjeriš dužinu i visinu, ja ne vjerujem.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Po mojoj proceni onaj IMT 577 vuce na onoj prikolici 10-11m,sto je za njega sasvim ok.Sto se Rakovice tice ima bas dosta,ali asfalt jbg i ravno kao tepsija,znaci idealni uslovi.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
PITAM SE ZAŠTO ADMINISTRATORI BRIŠU MOJE MORUKE KOJE NISU BAŠ U NAJVEĆOJ VEZI SA PRIKOLICAMA A TUĐE OSTAVLJA,, ispada da je netko privilegiran

Niko nema privilegije pa ni ti , pisanje velikim slovima se smatra vikanjem iliti galamom a ovdje niko ni na koga neće da galami
Što se tiče tvoga posta koji je obrisan , za njega si treba pitati u za to predviđenoj temi a ne da ''prljaš'' ovu
Post ti je obrisan jer je flejmerski i uvredljivog (podrugljivog) smisla prema drugom članu
A ja sam već striktno naglasio da ću svako međusobno omalovažavanje drugog člana sankcionisati , e da ti nebi izazvao nekoga da ti ''žestoko'' odgovori pa i da mu ti na to još odgovoriš i da posle raspravljamo šta je starije kokoš ili jaje iz tog razloga tvoj je post obrisan i rasprava na tu temu završena

O tome dali ti voziš 15 metara ili samo misliš da bi volio da voziš i dali je nečiji život (pa i tvoj) ugrožen takvom vožnjom mene ne zanima , tovari ako može i 115 metara sve dok si u okviru teme sve je ok
 
I

ihorzic

Guest
Uhvatio si se jako nebitne stvari koji traktor vuče prikolicu,bitno je to kako je prikolica signalizirana,dimenzije ...

Ovo za traktor sam usput komentirao i mislim da nije nikoga ništa uvrijedilo tak da ne vidim razlog za , . .
Po pitanju prikolice sam se jasno izjasnio kako mi se ne sviđa sistem slaganja i kod toga stojim ,..
I da ,nisam vidio nigdje sajlu za ručnu na prikolici (toj).
 
I

ihorzic

Guest
fotografija4163.jpg
evo da dam prilog o mom prevozu ove jeseni - nije bog zna kakav ali ide 9 metara po blatu i kolotečinama dok sa čezom koja nosi 5 metara i dupli kotači imam problema u blatu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
http://imageshack.us/photo/my-images/94/fotografija4163.jpg/

evo da dam prilog o mom prevozu ove jeseni - nije bog zna kakav ali ide 9 metara po blatu i kolotečinama dok sa čezom koja nosi 5 metara i dupli kotači imam problema u blatu

po blatu ne znaš što je gore, imao sam 750x16, (mali kotač, puno se usijeca) stavio 235 70x16C (preširoke, kao balonke guraju blato ispred sebe uopće se ne okreču) stavio 900x 20 i tako tako ali mi se isto dogodilo da je traktor prošao a prikolica prikolica sjela do OSOVINE i udri naprijed nazad, napravio jarke od pola metra, pa u rikvec, bacio malo pod kotače i izvukao SVE van neki 6m, ali morao sam malo prednji kraj tada opteretiti jer me je dizalo, a eto Rajka:prayer: je slaba i nije za ništa pa je to izvukla,, bilo je strašno za gledati drugi dan,, kolotrazi od oko 50 cm i trag osovine gdje je ravnala teren
 
Posljednje uređivanje:
I

ihorzic

Guest
ja sam gledao šta je vukla rakovica duplak , nema greške
iako kad se sjetim prije 15-k godina vukao sam dvoosovinku 5 tonku jedno 8 metara drva sa rusom duplakom preko tragova od timberćaka i nekih kanala - ipak mislim da je čerkez idealan za blato zbog automatske vuče i velikih kotaća.
mislim na malo konja a velika vučna sila.
poslje sam išao sa fiatom 880 dt ali to više nije po meni u klasi.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
po blatu ne znaš što je gore, imao sam 750x16, (mali kotač, puno se usijeca) stavio 235 70x16C (preširoke, kao balonke guraju blato ispred sebe uopće se ne okreču) stavio 900x 20 i tako tako ali mi se isto dogodilo da je traktor prošao a prikolica prikolica sjela do OSOVINE i udri naprijed nazad, napravio jarke od pola metra, pa u rikvec, bacio malo pod kotače i izvukao SVE van neki 6m, ali morao sam malo prednji kraj tada opteretiti jer me je dizalo, a eto Rajka:prayer: je slaba i nije za ništa pa je to izvukla,, bilo je strašno za gledati drugi dan,, kolotrazi od oko 50 cm i trag osovine gdje je ravnala teren

nije problem u gumama na prikolici problem je u snazi a ponajviše u masi traktora koji to vuče jer kila kilu vuče ako nema mase traktor u blatu si nula
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
nije problem u gumama na prikolici problem je u snazi a ponajviše u masi traktora koji to vuče jer kila kilu vuče ako nema mase traktor u blatu si nula

tako je ja bih sa 65 ks trebao voziti 2500 kg koliko mi je i traktor sa kabinom a onaj sa 539 1600 kg, slažem se sve 5
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ma gume nemogu biti preširoke , bolje da ona gura nešto blata ispred sebe nego da se ureže i sjedne na osovinu . onda je ni Rusi nemogu povući van
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
a upravo Rusi imaju visoke i uske kotače, uži kotač ne stvara veliki otpor a ima veliki radijus i manje zapinje u prepreke, što je poluga duža potrebna je manja snaga, a poluga je upravo taj radijus od centra kotača do ruba
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
a upravo Rusi imaju visoke i uske kotače, uži kotač ne stvara veliki otpor a ima veliki radijus i manje zapinje u prepreke, što je poluga duža potrebna je manja snaga, a poluga je upravo taj radijus od centra kotača do ruba

Uuuuuuuuuuuuuu :shock: koliko dugo se baviš šumom ?
Pričamo o širini , radijus je druga priča
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Uuuuuuuuuuuuuu :shock: koliko dugo se baviš šumom ?
Pričamo o širini , radijus je druga priča

ma nebavim se ja sa ničime i nemam pojama o ničemu
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pa ako smo išta ovdje razradili to su širine guma , ti u jednom postu napišeš kako su ti 7,5X16 preuske a 235/70X16 preširoke
To je meni stvarno teško za shvatiti jer je razlika između te dvije dimenzije svega 4.75cm , pa koja bi ti dimenzija onda odgovarala ?
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Pa ako smo išta ovdje razradili to su širine guma , ti u jednom postu napišeš kako su ti 7,5X16 preuske a 235/70X16 preširoke
To je meni stvarno teško za shvatiti jer je razlika između te dvije dimenzije svega 4.75cm , pa koja bi ti dimenzija onda odgovarala ?

heheheh
- upravo tako 5 cm šira a koliko niža?? ,, zapinje za svaki panj,,
-jesam li napisao da sada imam 900 x 20, to je neka druga priča
 

Najnoviji postovi

Na vrh