• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Pa jeste to neka druga priča ali isto tako kažeš da ti te 20ke propadaju i da sa time nisi zadovoljan

stavio 900x 20 i tako tako ali mi se isto dogodilo da je traktor prošao a prikolica prikolica sjela do OSOVINE i udri naprijed nazad, napravio jarke od pola metra, pa u rikvec, bacio malo pod kotače i izvukao SVE van neki 6m,

Kako ovo da razumijem nego da ti i 20ke ne odgovaraju
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Za blato i sneg su dokazano bolje uze gume.Ali,uvek postoji neko ali.Uza guma dosta propada i ako nema veliku visinu ili veliki radijus traktor ili prikolica nasednu na osovinu i tu je kraj.
MTZ recimo ima uske gume,ali velikog radijusa tako da moze da se probije kroz blato do tvrde podloge,a da ne nasedne osovinom i zato dobro gazi blato.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Za blato i sneg su dokazano bolje uze gume.Ali,uvek postoji neko ali.Uza guma dosta propada i ako nema veliku visinu ili veliki radijus traktor ili prikolica nasednu na osovinu i tu je kraj.
MTZ recimo ima uske gume,ali velikog radijusa tako da moze da se probije kroz blato do tvrde podloge,a da ne nasedne osovinom i zato dobro gazi blato.

i sam djelim tvoje mišljenje
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Forumaši jel netko zna di mi mogao nabaviti gume 16 cola za šumsku prikolicu,ali da imaju preko 12 platana ,kod mene su šumski putevi jako loši,sami kamen pa mi trebaju sa čim više platana ,mogu biti i polovne.. Trenutno imam na šumskoj prikolici gume sa 10 platana premekane su i za jednu sezonu pobralo je sve ripne na njima...
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Forumaši jel netko zna di mi mogao nabaviti gume 16 cola za šumsku prikolicu,ali da imaju preko 12 platana ,kod mene su šumski putevi jako loši,sami kamen pa mi trebaju sa čim više platana ,mogu biti i polovne.. Trenutno imam na šumskoj prikolici gume sa 10 platana premekane su i za jednu sezonu pobralo je sve ripne na njima...

Probaj kod vulkanizera i to od Zastave kamiončića ili Iveco - a ili ak imaš frenda kakvog koji ima takav kamion i da ima gume da mu ne trebaju
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Ma kod nas kod vulkanizera jako teško naći puno je šumskih prikolica i polovne gume su jako tražene,pa sam mislio među forumašima jel tko ima kakvu vezu negdje...
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Ma kod nas kod vulkanizera jako teško naći puno je šumskih prikolica i polovne gume su jako tražene,pa sam mislio među forumašima jel tko ima kakvu vezu negdje...

bilo je neki dan na njuškalu 2 save 750 x 16 sa 12 platana 900 kn
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Pa jeste to neka druga priča ali isto tako kažeš da ti te 20ke propadaju i da sa time nisi zadovoljan

Kako ovo da razumijem nego da ti i 20ke ne odgovaraju

Ja bih se složio s vama koji velite da je uža guma dobra za blato, ali samo na pogonu, tj. na traktoru. Na prikolici sam imao i 16-ice, i 9.00-20, ali sad imam 13/65-18 i napumpane na 3 bara ni ne osjete teret, a svojim malim dupljakom izvučem po 6m drva. Stavio sam par slika na moj profil pa možete pogledati. U šumi sam najviše prek ljeta, pa i nemam nekih problema s blatom, ali smatram da po zdravoj logici šira guma manje propada od uske, ali isto tak po mekanom terenu stvara veći otpor
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Ma kod nas kod vulkanizera jako teško naći puno je šumskih prikolica i polovne gume su jako tražene,pa sam mislio među forumašima jel tko ima kakvu vezu negdje...

Imo sam ja vezu dok sam bio u vojsci:roll: te gume su valjda najtraženije ja imam neke sa puno platana C program kombi za teret
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Guma 7,5*16 je tesko nać jer to koriste tamići i zastave a njih skoro inema na cesti, imam ja jednu malo je oštećena poklonim ti ju, ja sam sebi stavio 225/75*16c sa kombia zadovoljan sam njome komad kod vulkanizera 100kn naravno polovna
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Bolje je na vrijeme preći na gume 17.5 , njih ima na cesti a dosta su jače od 16ki
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Imo sam ja vezu dok sam bio u vojsci:roll: te gume su valjda najtraženije ja imam neke sa puno platana C program kombi za teret

Jel znaš koliko platana imaju ,treba mi minimalno 12 platana ....

Guma 7,5*16 je tesko nać jer to koriste tamići i zastave a njih skoro inema na cesti, imam ja jednu malo je oštećena poklonim ti ju, ja sam sebi stavio 225/75*16c sa kombia zadovoljan sam njome komad kod vulkanizera 100kn naravno polovna

Ma mogu i ja takve od kombia nabavit kod vulkanizera ,ali ta guma nema više od 10 platana ...Kod mene je put sami kamen i onda samo čekam kada će je probušit...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Imaju 8 platna dobra je za asvalt ili zemlju ali ako je sam i još to onako oštar kamen ko u dalmaciji kaj bi rekli krš nebu dugo vozila, onda stavi od viličara pa si miran ja sam kupoval za viličar 15" 14 pl novu sam platio 500kn
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
E kupio bi ja za viličar te bi mi bile najbolje samo neznam dali ima 16 cola ,ako ima jel znaš di ih nabavit jer 500 kn nije puno j ,ja sam u 3mj.sam dao raditi felge od kombija IVECO radio sam nova srca i imam sada jake felge i gume na njima od kombija 10 platni pumpam ih na 4,5 bari ,ali su mekane evo vozile su jednu sezonu i kamenje ih sve pojelo ...
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Evo jedna dokazano dobra sumska prikolica sa gumama od viljuskara.
Prikolica je od mog rodjaka koji je pravio za TV-523,zato je osovina dosta napred,nosi 2,5m bez problema,a pre toga je sa 14" auto gumama muke mucio.



Dimenzije su 220x80x?,a gume 13" ili 14".
 
Na vrh