• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Napravljena je za uvijete kod mene dosta su loši šumski putevi,pa je teško voziti više od 3 m drva....
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Jel to neki roštilj nastradal, prikolica dobro izgleda

:lol::lol: misliš na ovu zašitu za kotače ,ne ne nije od roštilja ,to je bilo od kamiona TATRA zašta za hladnjak inače je čisti čelik i jako dobro služi svrsi...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
dok pogledas da ljudi traze po 4-5 tkn za daleko slabije prikolice, a ova je masivno napravljena i slozen pogon na njoj. nebi rekao da je nesto preskupo. samo da ju je jos obojao, da malo bolje izgleda.
toliko bi i ja za svoju trazio, na kraju krajeva..
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
dok pogledas da ljudi traze po 4-5 tkn za daleko slabije prikolice, a ova je masivno napravljena i slozen pogon na njoj. nebi rekao da je nesto preskupo. samo da ju je jos obojao, da malo bolje izgleda.
toliko bi i ja za svoju trazio, na kraju krajeva..

ni da rječi kažem, ima sve što svaka treba imati i kada sve sračunaš vrijedi te novce sigurno, samo još neke ripnjače gume i mir vječni, onda napraviti za nju još jednu šasiju i kištru i idealna kiperica, a po potrebi se kištra skida :supz:
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Počeo sam s izradom jednog ovakvog priključka za vožnju trupaca


Do sada sam napravio ovo








Cijevi su fi 90 s 5mm stjenkom tako da za sada taj komad ima popriličnu težinu. Nadam se da ću sutra kupiti osovinu s kotačima pa da još to zavarim i odredim visinu rude.
Jedino neznam kako da riješim kopčanje na traktor, da li da rudo produžim do traktora ili da napravim kopčanje kao na prvoj slici na poluge hidraulike.
Kupio sam vitlo 2t ručne i malu koloturu tako da dizanje imam skoro riješeno.
Ovo radim iz čiste dosade :icon_hang:, možda mi kada i zatreba :(sweat):
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
...evo slika moje prikolice, nemam trenutno boljih slika.
...namjena joj je za izvoženje ogranaka u metrici iz odjela, dakle, kad izvučem krupnu robu, onda s tom prikolicom izvozim sitniju u metrici. Bitno mi je da može bez problema izvesti 3prm drva da ne utječe na vozne osobine i stabilnost. Testirana je i ima jednu malu zamjerku, trebalo bi joj staviti gume od 20 coli i time bi se još dobilo na stabilnosti, boljim voznim osobinama kod ručnog guranja i okretanja i bolje bi se ponašala kada bih ju tovario sa 5prm drva. Prednost joj je što je izuzetno jaka i konstrukcijski bez problema podnosi teret od 5prm drva, a opet lagana za ručnu manipulaciju i okretanje prazne kad uđem u tjesnac.

Izrada te prikolice me koštala svukupno 2200 kuna
-osovinu s prednjim gumama od tamića sam platio 900 kuna,
-željezo u metisu me došlo 700 kuna, U profili 10x5, okrugle cijevi za štice,
- igla od kamiona 300 kuna
-rezne, brusne ploče, paket elektroda, boja...300 kuna
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Super , samo postavi like a ne likove prema svojem Emailu za koji mi nemamo pasword :icon_pidu:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
evo, vlastiti uradak od prošlog tjedna...nisam slikal od prvog reza nego samo gotov proizvod...
osovina proširena i pojačana od lakog konjskog gumenjaka...
proračun 1000 kuna...ispoštovan...
molim znalce da je pregledaju, i predlože eventualne popravke...prije nego nekaj polomim...:(wait):

p2220001u.jpg


p2220002j.jpg


p2220003.jpg


p2220004k.jpg



i ovo je prvo opterećenje, nisu drva baš jako teška...to je gorivo za plastenik...
prikolica je 2.5 m duga i 1.3 metra visoke špice...ide 3 metra drva na nju...

p2230005.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Nema tu šta da se polomi , slobodno to tjeraj

Samo mi malo upada u oči onaj obrtnik na rudi , nije li to malo prenisko :icon_scratch:
Nekako mi stoji neprirodno ako je pravljena za ovaj traktor i ovu poteznicu
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@darijus svaka cast na prikolici lijepo izgleda nema se sta polomit samo daj mi reci od cega si stavio felge gore i koja colaza?
i moj savijet samo si na one duzne profile (na slikama su matice na njima od kotaca) zavari rebrastu sipku dosta ti je i s jedne strane da ti se drvo malo zasjece nece ti se sklizat po profilu!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
Nema tu šta da se polomi , slobodno to tjeraj

Samo mi malo upada u oči onaj obrtnik na rudi , nije li to malo prenisko :icon_scratch:
Nekako mi stoji neprirodno ako je pravljena za ovaj traktor i ovu poteznicu

e savo...pa delana je za vladimirca, na gornju kuku i stoji potpuno ravno...
a ovaj zelenko, on ima isto gornju kuku, a ova mu je pridelana samo za cisternu vozit...:icon_wink:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
@darijus svaka cast na prikolici lijepo izgleda nema se sta polomit samo daj mi reci od cega si stavio felge gore i koja colaza?
i moj savijet samo si na one duzne profile (na slikama su matice na njima od kotaca) zavari rebrastu sipku dosta ti je i s jedne strane da ti se drvo malo zasjece nece ti se sklizat po profilu!

felge su od starog gumenjaka, 15 cola...stavil sam stare gume od svog T-4 kombija...c guma, nemaju pojma na ovo drva da nešto voze...
a kaj se tiče klizanja drva, tu bi trebala nešto gurtna pomoć, kaj ne?...kad je kupim...:icon_wink:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
felge su od starog gumenjaka, 15 cola...stavil sam stare gume od svog T-4 kombija...c guma, nemaju pojma na ovo drva da nešto voze...
a kaj se tiče klizanja drva, tu bi trebala nešto gurtna pomoć, kaj ne?...kad je kupim...:icon_wink:

I profili su jaki i tu nema frke jedino ja bi sredisnju cjev nastavak od ruda produzil do osovine i na osovinu zavaril i ubacil izmedu te cjevi i ljevog i desnog profila na osovini komade u ili i profila i onda imas sve povezano 100% i onda nema piganja i cvrsta je!
Rudo je malo pre dugo i nemas okretnost dovoljno ti je 90cm do max 100cm.
Gume stavi teretne od tamica 6.50/16 ili 7.00/16 napumpas ih na 6bara i kolko god bus tovaril nebudu osjetile teret,provjereno.
Ja sam rudo napravil 90cm i ide od pocetka do kraja prikolice spajal sam 2 u profila i ispalo je 10x10cm i nis ne mrda sa 4m mokrih drva pun gas na cesti i po rupama i kanalima nema frke.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Napravljena je za uvijete kod mene dosta su loši šumski putevi,pa je teško voziti više od 3 m drva....

Da ne treba ti nis vece to je sasvim dosta samo kaj ne mislis da je tu previse zeljeza i da je jako teska pa zamisli kad ju natovaris sa 3m to ti je jos 2200kg plus tezina prikolice i sad blato i te siroke gume,to bi mogel vuc neki dosta tezak traktor naravno pricam za blato i brjeg.
 
Na vrh