• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
felge su od starog gumenjaka, 15 cola...stavil sam stare gume od svog T-4 kombija...c guma, nemaju pojma na ovo drva da nešto voze...
a kaj se tiče klizanja drva, tu bi trebala nešto gurtna pomoć, kaj ne?...kad je kupim...:icon_wink:

Bude ti gurtna pomogla al ces morat jako pazit sve jedno ce se pomicat pogotovo ako imas malo losiji sumski put ja sam na svoju naso rebrastu sipku sad ju samo moram zavarit jer mi se pomicalo a prikolice su skoro iste pazi si na felge moje su se spigale pod teretom a isto je radena od starih kola osovina i gume 15" !
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
e savo...pa delana je za vladimirca, na gornju kuku i stoji potpuno ravno...
a ovaj zelenko, on ima isto gornju kuku, a ova mu je pridelana samo za cisternu vozit...:icon_wink:

Na kolko si stavil osovinu od zadnjeg kraja?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,617
Na kolko si stavil osovinu od zadnjeg kraja?

točno 75 cm
tovarnog prostora ima 250 cm, gornji postroj širina 80 cm, od gume do gume 115 cm, ruda 105 cm (5 je ono oko za klin ispred), špice 130 cm...jesam kaj zaboravil? :icon_e_wink:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma ne to si sve pogodilt sto posto nema zamjerke jedino rudo je trebalo ici do osovine i stavi felge i gume c 16cola i nema frke samo gas i nebu ti previsoka za tovarit!:cool2:
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
točno 75 cm
tovarnog prostora ima 250 cm, gornji postroj širina 80 cm, od gume do gume 115 cm, ruda 105 cm (5 je ono oko za klin ispred), špice 130 cm...jesam kaj zaboravil? :icon_e_wink:

jesi , jesu li ti I profili po dužini na 80 cm "između" njih ! ili je 80 cm mjereno s vanjske strane I profila, ... a "ručice" si stavio s vanjske strane, šta je već malo na knap , po putu kud ja vozim drva bi bilo iza mene !! - po meni bi bilo bolje da si ručice stavio ili ravno u produžetku I profila ili s unutrašnje strane ! na mojoj prikolici su ručice na 70 cm razmaka .
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,617
Ma ne to si sve pogodilt sto posto nema zamjerke jedino rudo je trebalo ici do osovine i stavi felge i gume c 16cola i nema frke samo gas i nebu ti previsoka za tovarit!:cool2:

ruda je točno onak dugačka kakav sam komad doma imal...i ja bi htio da je do osovine, ali jbg...možda naraste ako bude problema s ovom...al dok ne mora, nebu...
metnul sam ove felge i gume jer sam ih imal, sad da idem u nabavu drugih felgi i guma, pa to mi bude skuplje nego cijela prikolica...:eek::
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,617
jesi , jesu li ti I profili po dužini na 80 cm "između" njih ! ili je 80 cm mjereno s vanjske strane I profila, ... a "ručice" si stavio s vanjske strane, šta je već malo na knap , po putu kud ja vozim drva bi bilo iza mene !! - po meni bi bilo bolje da si ručice stavio ili ravno u produžetku I profila ili s unutrašnje strane ! na mojoj prikolici su ručice na 70 cm razmaka .
vanjske mjere i profila su 80 cm...
a špice su na 90 cm vanjske mjere...i sve kaj na putu smeta ide na prikolicu, ne me se tiče...:(devil):
do sad sam vozil na platonu, širina od 180 do 200 cm i nisam zapinjal...jer se tu i tamo ogledam kak to ide...:icon_kidra:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da za to si u pravu to bi moglo kostat. Nabavi rabljeno.
Ovo za ruke je tocno trebal si ih stavit na max 70cm razmaka.
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
I ja sam radio prikolicu od osovine s gumenjaka i bilo je dobro dok nije ošla u selo a gume su bile 16 cola .
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,617
Da za to si u pravu to bi moglo kostat. Nabavi rabljeno.
Ovo za ruke je tocno trebal si ih stavit na max 70cm razmaka.

ak budu delale probleme, za 10 minuta se sasele s druge strane profila...i bit će i na manje od 70 cm...:(happy):

snupy, znaš onu našu staru:
KAJ IDE PO SELU, DOBIJE PO ČELU.

pa ti daj i drugi puta...:icon_lol:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
pa ti daj i drugi puta...:icon_lol:

Nedam ja nikako .[/QUOTE]

Ja imam osovinu od vojnog topa it16 cola felge neunistivo a glavcine i lezajevi veci nego na platonu.
Super stvar a dobil sam zabadavo a gume od tamica iz elektre isto zabadava.
Slike prikolice ru na mom profilu.:(hi):
 

mando

Član
Tu od
17 Stu 2009
Poruka
194
u to je veliko pa s kojim traktorom bus to vlekel?
I profili su jaki u pm http://imgbox.com/acwoi13w
Ovo je moja prikolica.ak se opce vidi.

Landini 8550,valjda će vuć.
Misliš da su profili dosta jaki?A za rudu sam mislija spojit ta dva profila skupa,imam cijev od fi 10 ili 11,neznam..,
mislim da je možda pre slabo.Ča mislite?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Landini 8550,valjda će vuć.
Misliš da su profili dosta jaki?A za rudu sam mislija spojit ta dva profila skupa,imam cijev od fi 10 ili 11,neznam..,
mislim da je možda pre slabo.Ča mislite?

Ma to ti je pre glomazno tesko dovoljno je spojit dva u profila 10x5cm i duzina ruda 100cm naravno ak imas ja sam imal od pomocne sasije od kamiona.
A cjev bu radila pod teretom nebu pukla mozda se bu pigala jer je prikolica teska.
Ak ti je utovarni prostor 3.80m onda osovinu stavi na 1.25m od zadnjeg kraja.
Evo moje http://imgbox.com/aboBM9O http://imgbox.com/abwZk4Nh
Ja sam radil i bocne stranice za druge namjene.
 

Najnoviji postovi

Na vrh