• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
@hodor ono prvo imat pravog covijeka u tehnickom ako ga nemas a naletis na nekog nadobudnog pa da vidis tek onda procedure za atest i registraciju!!

Obićno kruže priče, gdje je kakav normalan, obično su to oni pred penziju i ne moraju se nikome dokazivat, ili jednostavno iz prve naletiš na normalca, kao što sam ja. Ja sam imal malo goru situaciju da sam moral tvorničku podvaljivat pod samogradnju.:icon_anal:, jebi ga, imal sam viška brojeva:icon_twisted:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Da je meni normalnog nac na tehnickom ja bi tvornicku isto rego jer nemam papire od nje jer je dofurana iz njemacke na neki cudan nacin!!
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Kaj da ti velim, moja je još imala njemačke papire. Teoretski ti mora proč kod bilo kojeg, ako je ti pripremiš za atestiranje. Ja jednostavno nisam imao koga pitati pa sam morao liku reč činjenično stanje i onda je on moral zažmiret na jedno oko. A on je bitan, jer on radi atest, a u CVHu onda na temelju njegovih podataka sklepaju papire.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Imam traktor tomo vinkovic pe18 i mislio sam da napravim prikolicu za njega,odlucio sam da napravim sumsku sa patosom i stranicama koje se skidaju.Nameravam da bude2x1-1.2m.E sad imam pitanje,koje profile da koristim,razmisljo sam U profile,dali daske patosa mogu stajati na flahu,imam torziju od audija a3,dali mi se vise isplati prodati torziju i kupiti pravu osovinu
Oceli biti dovoljni cvrsti cetvrtasti profili 60*60*2.8
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Ja sam radio atest za auto prikolicu koju sam sam napravio. Po gabaritima je veca od prosjecne sumske. Duzina 5 metara, sirina 2,2 metra nosivost 1000 kg. Osovina je bila nova sa naletnom kocnicom. I nije mi trebalo atesta od niceg samo izjava ovjerena kod javnog biljeznika da sam sam radio. Tak je vjerovatno i za traktorske prikolice.

Ja mislim da je ova izjava malo i škakljiva , ako sam dobro načuo da je ta izjava nešto u smislu ''ja sam pravio prikolicu i u slučaju bilo kakve nezgode ja sam taj koji odgovara ako je prikolica uzrok nezgode''
Znači ovo sam samo načuo od jednog vrlo načitanog čovječuljka
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Mislim da nije tak. Moral sam dovesti i dva svjedoka koji su isto potpisali da sam ja radio. Za slucaj nezgode se i ide na atest. Po meni je krivac za nezgodu koja je posljedica lose kvalitete izrade iskljucivi krivac onaj ko je pustio los proizvod da se registrira. Ova izjava kod javnog biljeznika je vise kao garancija da prikolica nije ukradena ili prepravljana tvornicka bar su meni tako objasnili.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
To možda tako stoji u teroriji, ali u praksi, sumnjam. Ne znam za vas, al ja ne očekujem da ću ikad išta moć dokazat(posebno kad isteknu sve garancije) na neku tvorničku gršku, ako se nedaj bože bilo šta dogodi.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
hmm a zbog čega ste tako bori, mišljanja sam da bi to i slabiji i lakši poljoprivredni traktor lakše izvukao ali pod određenim uvjetima
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Izvukao bi to i puno slabiji traktor, pod uvjetom da je suho:icon_super:

Čini mi se da mu ova čeza daje premalo tereta na zadnju osovinu, a i gume su daleko od novih.
 

BorkyBj

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
107
Nagledao sam se LKT traktora u radu, i bogami imaju daleko veće vučne mogućnosti, taj video me baš iznenadio. I meni se čini da su mu gume Dotrayal :icon_e_biggrin: Neću tvrdit baš, al mislim da bi ja sa svojim 5211 zekanom to izvuko, jer je dobio pred 3 mjeseca nove cipele Mitas 14.9-28:cool2:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Na prikolici gume preuske, premale i mnogo naprijed je osovina
Na LKTu ja gume ni ne vidim , ćelostonke

I nemojte se zavaravati da bi tamo išao ''običan'' traktor (sa ovom prikolicom)
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
nema ripne, trag prikolice je uži od traktora, kada ju je otkvačio prikolica se digla što znači da joj je težište na osovini a ne na a rudi, dobre gume ili na loše kanđe i to ide kao pjesma, imam negdje nekakav video sa mobitela gdje mi je prvi kotač do osobine gazio blato i uz razdvojene kočnice i malo keemije izvukao 6m bez većih problema, nije neka snimka jer se snimatelj bojao da će pasti u blato, hahaha https://www.facebook.com/photo.php?v=10201236091762281&set=vb.1171014256&type=3&theater
 
Posljednje uređivanje:

BorkyBj

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
107
u tome da su gume na prikolici preuske, da prikolica ne prati trag traktora, i da joj je svo težište na osovini (sudeći po tome što se digla) se slažem, sve 5. i gume su stvarno koma na tom lkt.

vidim na videu, (kolega alfada jadarko), rajka samo šapće :D dobra tura ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
A kaj bi bilo da prikolica ima neke široke gume pol metra i onda uđe u takvo blato, mislite da bi to bilo bolje da svaki kotač gura ispred sebe dvoje tačke blata???

Ja mislim da joj je prednost uska i visoka guma u blatu, usječe se do tvrdog i razgrče blato ispred sebe, mislim da bi tu sa širokom gumom bilo daleko više problema, baš u takvom blatu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Baš mislim suprotno , manje kilograma po kvadratnom centimetru je čudo
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Obojica ste u pravu šanana je u pravu kad je živo blato,a savoris kad je mekan teren bez vode i blata.
Pogledajte na beraču balonku kad je masno i blatno gura ispred sebe i čak se ne vrti dok uska reže i vrti se.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Ako reže i vrti se nemora da znači da stvara i manji otpor
 

Najnoviji postovi

Na vrh