• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta
I

iksi

Guest
aca opel sta mislis za fergusona sirinu 1.2 dal bi njemu odgovarala ta sirina
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Pa njemu verovatno bi.Moja prikolica je ukupno sa tockovima siroka oko 145cm,znaci da se prosiri za 20cm bila bi oko 165cm.Samo ne znam koja je svrha da bude 120cm ako je u pitanju sumska prikolica jer je namenjena za drva od 1m i tovari se jedan red.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Izmijeri si traktor najbolje je da je sirine ko i traktor ne sira i ne uza od sirine gaza traktora!!
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Pa njemu verovatno bi.Moja prikolica je ukupno sa tockovima siroka oko 145cm,znaci da se prosiri za 20cm bila bi oko 165cm.Samo ne znam koja je svrha da bude 120cm ako je u pitanju sumska prikolica jer je namenjena za drva od 1m i tovari se jedan red.

Ja najmanje vozim izmetrena drva,vozicu vecinom suvarke koji se tovare uzduz,a ja bi napravio siru radi stabilnosti,da se neprevrce,Jos jednom pitam dali da pravim od torzije,ili da je menjam za neku osovinu od speditera
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
603
Na kakvog špeditera misliš? nađi neku osovinu od pezejca, trstaća i sličnih auta. ili od kombija, stavi teretne gume 14" i pičiš.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Nadi na otpadu od kombija osovinu i felge imas i mozda gume u ok stanju a bit ce male pare na mojoj su glavcine od vw t2 kombija!!
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
984
Nadi na otpadu od kombija osovinu i felge imas i mozda gume u ok stanju a bit ce male pare na mojoj su glavcine od vw t2 kombija!!

u mom kraju dosta ljudi pravi prikolice i stavljaju osovine od audia 100,,ili 80...kazu da su dosta dobre i izdrzljive.a prikolice su napravljenje da nose od 3 do 4 metra drva,i to bez problema
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Ja najmanje vozim izmetrena drva,vozicu vecinom suvarke koji se tovare uzduz,a ja bi napravio siru radi stabilnosti,da se neprevrce,Jos jednom pitam dali da pravim od torzije,ili da je menjam za neku osovinu od speditera
Posto pravis za Tomo Vinkovic i jos ces da teras suvarke slobodno stavi tu sto imas,ali gume obavezno teretne od nekog kombija.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Moze i od auta al po mojem ako ides kupovat onda uzmi od kombija rade nego od auta jedino ako vec imas doma od auta!!
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Od auta kotači su mu taman, ne treba pretjerivati. Pa taj prdavac ako vidi kakvu uzbrdicu jedva sam sebe vuče, a to se posebice odnosi na njegove 40 godina stare i silne zupčanike.:mur:
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Od auta kotači su mu taman, ne treba pretjerivati. Pa taj prdavac ako vidi kakvu uzbrdicu jedva sam sebe vuče, a to se posebice odnosi na njegove 40 godina stare i silne zupčanike.:mur:

Onda cu od te sto imam,tockovi i gume ce biti od kola,dali da je kacim ko na kolima ili da je zavarim da bude fiksna,ja bi pre da bude fiksana jer sam cuo da se te prikolice sa gibnjevima i torzijama lakse prevrcu,znalli neko koliko bi me kostala ostala gvozdjurija,i koje profile da koristim kockaste ili U,cuo sam da se U profili mogu naci jeftino kod ovih sto uvoze indiske i kineske traktore,jer oni budu upakovanu u njih,jer dovoljna daska za pod debljine2cm
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Pošto je za njega vrh, vrhova 1T nosivosti, napravi što jednostavnije i lakše. Ne treba tog starca nepotrebno opterećivati bezveznim teretom tipa elastičnim ovjesom i C gumama. Ako ne posjeduješ kompletnu osovinu, možeš iskoristiti nabu npr od Opela sa prednjim pogonom.
763614_Paar.jpg
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Pošto je za njega vrh, vrhova 1T nosivosti, napravi što jednostavnije i lakše. Ne treba tog starca nepotrebno opterećivati bezveznim teretom tipa elastičnim ovjesom i C gumama. Ako ne posjeduješ kompletnu osovinu, možeš iskoristiti nabu npr od Opela sa prednjim pogonom.

Neverujem da cu ikad vuci vise od1t,imam komplet torziju sa glavcinama i kocnicama,kupio moj tata da ugradi na kola,ali popravio staru i dao mi ovu da sklepam neko prikolce,
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Samo radi i bez previse zeljeza da je sto laksa vidi kak je moja napravljena nikud nikam jednostavno lagano a funkcijonalno!!


Na ovoj slici se najbolje vidi konstrukcija ja ju mogu prevrnut sam onda znas kolko je teska!!
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Samo radi i bez previse zeljeza da je sto laksa vidi kak je moja napravljena nikud nikam jednostavno lagano a funkcijonalno!!



Na ovoj slici se najbolje vidi konstrukcija ja ju mogu prevrnut sam onda znas kolko je teska!!

Punu ili praznu?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Onda cu od te sto imam,tockovi i gume ce biti od kola,dali da je kacim ko na kolima ili da je zavarim da bude fiksna,ja bi pre da bude fiksana jer sam cuo da se te prikolice sa gibnjevima i torzijama lakse prevrcu,znalli neko koliko bi me kostala ostala gvozdjurija,i koje profile da koristim kockaste ili U,cuo sam da se U profili mogu naci jeftino kod ovih sto uvoze indiske i kineske traktore,jer oni budu upakovanu u njih,jer dovoljna daska za pod debljine2cm
Zavari obavezno da bude fiksna.Mozes od "U" profila,a dobro je i od pravougaonih cevi.Daska za pod je dovoljna 2cm.Imas bas dosta slika i sve smo ti do detalja objasnili jedino da dodjemo i da ti je napravimo.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Aj da pitam i ja nesto.Jel bi mogla cev 80x80,debljine zida 8mm da se stavi kao osovina za prikolicu koja bi nosila do 5m drva?Prikolica bi bila oko 300-320 duzina,a osovina oko 70-80 od kraja prikolice,znaci zadnja cetvrtina.
 
Na vrh