• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mi smo glavčine o topa spojili sa U profilom 5x8x5 i vozimo po 4.5m več treču godinu i nema pomaka a kamo li pucanja.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
973
Nece bit slaba, jer opterecenje nihe posred osovine ,vecpretpostavljam dda ces od poda do osovine spustat neke komade kako bi dobio visinu poda koju si zamislio tako da je opterecenje skoro kod kotaca,a cijev povezuje glavcine.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tako je stjepan ti dobro veli,a kad sve zavariš još možeš ubacit koju cjev ili U profil i pojačat ako te bude strah da nebi ko preopteretil i divljal po lošem putu.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Dobro,onda ide ta cev.Direktno na nju ce da dodju dve pravougaone cevi 120x60,debljine zida 5mm i to ce da bude valjda dovoljno.
 
S

ssmmaarrtt

Guest
kako vam izgleda ova prikolica
 

Prilozi

  • DSC00041.jpg
    DSC00041.jpg
    61.3 KB · Pregleda: 2,224
  • DSC00042.jpg
    DSC00042.jpg
    77.3 KB · Pregleda: 1,532
  • DSC00043.jpg
    DSC00043.jpg
    65.2 KB · Pregleda: 521
  • DSC00044.jpg
    DSC00044.jpg
    44.2 KB · Pregleda: 447

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Meni se cini da je 320cm utovarni prostor i jako je dobro osmisljena i cvrsta.
Samo je trebalo nosace prednjih cjevi i straznjih staviti blize.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Super prikolica sve je dobro konstrukcijski jedino po meni za neki manji traktor predaleko osovina iza i ako je brdovit teren postaje jarac!!
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
973
kako vam izgleda ova prikolica

Ja isto mislim da su kotaci malo prevec pozadi,neko pravilo je da su kotaci na trecini prikolice ja imam rudu za autom,kuku na 539 i nikad se nisu kotaci traktora digli prednji:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
- neki dan prolazim od Siska prema Petrinji kadono frajer vuče zipku a iza trokut svjetla i tablica,, kako li je samo napravio atest i registrirao,, inače izgledala je ok, oko 4-5 m dužine
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Baš zanimljivo. Kolika mu negdje nosivost u papirima? Treba bit radna kočnica.....
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
mora imati i atestiranu osovinu i osigurače na ručicama i navodno neku potvrdu od bravarske radionice gdje je rađena. tak su meni rekli.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
To nije nista cudno na sisackom podrucju policija ih zaustavlja i dobivali su kazne pa ko se vise bavi drvima atest je radio i registriro ju da mora imat papir od bravarske radione i sve ostalo mora bit signalizacija trokut gume kak njima odgovara ko ima u planu radit atest bolje da ispita na tehnixckom sta sve treba i dal mu je to isplativo!!
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Ja sam radio atest za auto prikolicu koju sam sam napravio. Po gabaritima je veca od prosjecne sumske. Duzina 5 metara, sirina 2,2 metra nosivost 1000 kg. Osovina je bila nova sa naletnom kocnicom. I nije mi trebalo atesta od niceg samo izjava ovjerena kod javnog biljeznika da sam sam radio. Tak je vjerovatno i za traktorske prikolice.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Prije godinu dana kad je kolega htio napravit na auto prikolici atest su ga trazili papir od bravarske radnje porijeklo osovine vaganje samo prikolice pa kolko kad ima tereta u sebi stisce auto i jos ohoho tog da je odusto od tog i kupio tvornicku auto prikolicu!!
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Sve se može....bitno je samo imati pravog čovjeka u stanici za tehnički pregled.
Atest je oko 1200kn(sa regom i tablicama)+25kn vaganje(naravno prazne)+biljezi, negde oko 20kn
E da, i kod javnog bilježnika sastaviti ugovor da je samogradnja
Jedino kaj moraš imati atestiranu šapu i oni brojevi na signalizaciji moraju odgovarti
Isprobano!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@hodor ono prvo imat pravog covijeka u tehnickom ako ga nemas a naletis na nekog nadobudnog pa da vidis tek onda procedure za atest i registraciju!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh