• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Evo susjedove prikolice na nju stane oko 5-6m drva i jos ima stranice da moze sve vozit u njoj!!
36fq.jpg

gyx9.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Joj joj , kako je visoko kačanje , uh , naježim se
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ljudi shvatitei , IMT je stvoren za visoko kopčanje .
Ne znam jel to slučajno ili je netko zagrijao stolicu ali je tak , dokazano 100 x
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Meni je to tak sve jedno di kopcam vecinom je gore i naviknut sam na leteci prvi kraj tak da meni je to sve normalno i isto!!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ljudi shvatitei , IMT je stvoren za visoko kopčanje .
Ne znam jel to slučajno ili je netko zagrijao stolicu ali je tak , dokazano 100 x

Neznam šta da ti kažem na ovo , odakle da krenem :(giggle):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
, odakle da krenem :(giggle):
Pogledaj oko sebe :icon_mrgreen:
Druga je stvar kaj ne želimo prihvatiti kad sam IMT kaže da mu je dosta .
Ponekad treba i njega slušati ,a ne neogovorno odoljevati prikolici i njezinom mogučnostima .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Za brege je zakon niska kuka odnosno nisko kopcanje,nema dizanja i traktor s prednjim pogonom onda grebe sa sva 4 ustvari vecina sa 3 kotaca,kad je kopcanje dole puno se vise moze povuc bez dizanja prednjeg kraja,al svatko vozi kaj ima kolko moze i dopeljaju sve kaj im treba.

Jedan covjek ima cisternu creinu 2800l i ima na 533 slozenu kuku dole i vuce ju punu po bregu bez brige dok mnogi muku muce u brdu sa gornjim kopcanjem i cisternama manjim
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nemojete samo reč da traktor konstrujcije kao IMT može više povuč na donju poteznicu nego na gornju
Odnosno kad mu prednji kotači dodiruju tlo samo vrhovima ripni kao kaj trepavice dodiruju partnera u popularnom poljubcu leptira .

Tada je sva masa traktora i vučenog tereta rezultirana na pogonsku osovinu i tu imamo največi moguči grip pogonskih kotača .
To je to , nema dalje , kraj programa .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ima dalje , kada ti farovi od traktora dođu na zadnje stupce karete :drink:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Evo i moja dobila novu osovinu jer nisam mogo nac felge koje bi mi odgovarale jer su se stare spigale!!

 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
971
Evo i moja dobila novu osovinu jer nisam mogo nac felge koje bi mi odgovarale jer su se stare spigale!!


Ako trebas nesto imas u vukovini,staro cice otpad ima osovina ,sijacica ,9kugova svega . Samo para treba,ja neki san bio
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Znam za otpad u vukovini znam cesto svratit osovinu sam od kolege kupio za 200kn bez felgi i guma jer njih sam imo doma sljedeci tjedan ce u testiranje da vidim jesam dobro povario i dobro ju razmijerio!!
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Imam traktor tomo vinkovic pe18 i mislio sam da napravim prikolicu za njega,odlucio sam da napravim sumsku sa patosom i stranicama koje se skidaju.Nameravam da bude2x1-1.2m.E sad imam pitanje,koje profile da koristim,razmisljo sam U profile,dali daske patosa mogu stajati na flahu,imam torziju od audija a3,dali mi se vise isplati prodati torziju i kupiti pravu osovinu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ja imam takvu prikolicu (sličnih komponenti) , cijevi za šasiju sam stavio kvadratne 80X60mm i one su sasvim dovoljne , osovina mi je od audija 80 i ona je sasvim dovoljna
Jedina stvar koju nisam odmah uradio kako valja je ruda , ona mora da bude malo jača cjevka
Na nju sam maksimalno tovario 2.5 metra drva ili cisternu sa 2000 litara vode , sve zadatke je ispunila bez greške
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Koliko otprilike izadje metar te cevi,kod nas mislim da je kili oko1e
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Imam traktor tomo vinkovic pe18 i mislio sam da napravim prikolicu za njega,odlucio sam da napravim sumsku sa patosom i stranicama koje se skidaju.Nameravam da bude2x1-1.2m.E sad imam pitanje,koje profile da koristim,razmisljo sam U profile,dali daske patosa mogu stajati na flahu,imam torziju od audija a3,dali mi se vise isplati prodati torziju i kupiti pravu osovinu

Ovo je moja sumska prikolica za Tomo Vinkovic.Dimenzije su 2200x1000,a gume su 6.00-16.Sasija od "U" profila 100x50,a ruda je pustena do osovine i ona je od cevi 80-100mm,ne znam bas tacno.Inace testirana do 3m sirovih drva,a ja sa Tomicom teram do 2,5m.
Licno mislim da tovarni prostor ne treba da bude siri od 1m jer ce prikolica da bude mnogo sira od traktora.
 

Najnoviji postovi

Na vrh