• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ima kum prikolicu u 2 reda vozi 10m vuče ju fendt 135ks
preširoka je,nema odbojnike to ti je kao da voziš kipericu kroz šumu,kad tovariš moraš tovariti obe strane paralelno.
to je prikolica za terene gdje je rijetka šuma i drva na vrpama da se ne vozaš puno kroz šumu
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Ne bih rekao da je presiroka u dva reda,jer sira od 2m ne treba da bude,a traktor od 100ks sigurno nije uzi od 2m.Recimo IMT 577 je sirok 209cm.A on da pravi i u jedan red sa gumama sto ima koje su 385,ta prikolica sigurno ima da bude oko 190cm siroka.
Slozio bih se da suma mora da bude retka ili da se ne izlazi van puta,a drva na hrpama.Mada kad vitlas drva,onda su svakako na cistini i na hrpama.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
problem ti je kad se vozaš kroz šumu drva ti stalno zapinju za stabla
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Dva reda metrica če doč širina naložene najmanje 2,2m a to je previše za manevrirat po uskim šumskim putevima.Brzo če to zapet negdje,sam traktor nije toliko problematičan a kod prikolice je dužina i manja okretnost od traktora.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
zasto jednostavno ne napravi 5metara dugacku i natovari 2 metra u vis...ja radim sa imt 549 i sa malom prikolicom od 2,5metra po sumi.to izvozim i slazem na prikolicu od 5metara duzine i 2 visine,,povezem ih sa dvije gurtne i vozim to sa imt 577dw,,ali stim da mi je uredan nema puno rupa i uzbrdica..po prikolici sam povario 8mm rebraste sipke i kada naspanujem sa spanerima nikuda nece
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Za po sumi max Širina prikolice do 1.7m znači vanjske mjere guma i ideš KUD hoćeš.i ne dužu od 4m s rudom radi lakšeg manevriranja.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Posto se u ovoj temi dosta spominjala tezina drva po kubiku ja sam danas resio da to proverim u praksi.Uzeo sam jedno hrastovo drvo precnika 20cm,skraceno na duzinu za sporet,odnosno 28cm.Izracunao sam mu zapreminu i izmerio tezinu i tako dobio da je kubik drvne mase hrastovine 520kg.To sam ja seko krajem osmog meseca kad su temperature bile 35-40 stepeni,a onda je stajalo napolju jedno mesec dana.Posle toga je kraceno na meru za sporet i odma ubaceno u pokriven prostor sa promajom.Tako da sam resio da odredim vlagu tog drveta susenjem na temperaturi od 100 do 130 stepeni vremenski 3+1 sat.Dobio sam da je vlaga konkretno tog drveta u trenutku merenja bila 3,3%.Znaci hrast,1m^3 drvne mase sa 3,3% vlage ima tezinu 520kg.
Eto,mozda nekom koristi,a sigurno nece da skodi.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
sorry aca, negdje si jako fulao....:(giggle):
ako je tvoje drvo od osmog mjeseca do danas izgubilo gotovo 50 % vlage, a živo drvo ima tu negdje (ovisno o godišnjem dobu), to je čarolija....:icon_weed:

za tvoju informaciju, one peletice koje se prodaju u vrećama imaju oko 10% vlage, a suhe su da ih ljudi između ostalog koriste i u stajama za sušenje podova...
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Dečki, ko zna koja bi C guma najbolje pasala na tamićevu felgu. Znači da zameni 6.5-16.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
185/75/16C ili 195/75(70)/16C al teško bus nasel da su dobre da nisu ispucale ili presječene negdje.
Moj susjed je stavio 215/70/16 od kombija i to je katastrofa guma se piga i neprirodno sjedi u felgi.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Fala na odgovoru. Ma zanima me sam zato jer morem zabadaf dobit 215ice. Nema veze. Bum već naletel na neke uže. Sam sam htel znati kaj bi najbolje pasalo jer nisam nikad probal. Dok se zmislim da sam prije letu dan podelil 6 komada kad smo na tamiću u firmi menjali. Joooj. bile su ko curice, al je gazda štel nove.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Gle zmontiral ih bus i išlo bu al moraš ih jako pumpat i navek bus mislio Jel budu zadržale kadbu puna prikolica mokrih drva.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
sorry aca, negdje si jako fulao....
ako je tvoje drvo od osmog mjeseca do danas izgubilo gotovo 50 % vlage, a živo drvo ima tu negdje (ovisno o godišnjem dobu), to je čarolija....

za tvoju informaciju, one peletice koje se prodaju u vrećama imaju oko 10% vlage, a suhe su da ih ljudi između ostalog koriste i u stajama za sušenje podova...
Sigurno nisam "fulao".I ja sam ocekivao vlagu od najmanje 10%,ali racunica tako kaze da je vlaga bila 3,3%.Zao mi je sto sve nisam slikao ili snimao,mozda drugi put.Kad pocnem ove godine sa secom merim vlagu tek oborenog drveta pa i to cudo da vidimo da ne nagadjamo vise jer je teorija jedno,a praksa nesto sasvim drugo.
St se tice felni od tamica i guma,jeste najbolja 195,ali moze i 215 pa i 225 da se stavi.Komsija je stavio bas te 225 jer ih je dobio besplatno i tera 5m sirovih drva,hrast i cer.
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
malo bolje pogledaj, ima poluge i vage za kočnice. trebaju ti papuče, doboši i cilindri i imaš kočnice na dva kotača. da bar ima glavčine ostalo bi se iskemijalo. istu tu osovinu sam videl prošle godine na machineryzone.de i nosila bi ona i kran i 10 m drv bez problema. jedini je zajeb kaj je široka 240 cm.
 

Katic7245

Član
Tu od
18 Pro 2013
Poruka
81
A da ja bi je uzeo samo da ima glavcine na njoj :D
Inače doma već imam prikolicu sa dizalicom al bi rado napravio jos jednu a ta mora bit tandemka..
 

Najnoviji postovi

Na vrh