• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
na mojoj prikolici je isto od cisterne osovina, gume su 13/65-18 sa 16 platni i drže na 3,5 bara 7 metri drv i kran bez da se uvijaju
 

Katic7245

Član
Tu od
18 Pro 2013
Poruka
81
Može par slika te prikolice i osovine :D
I koliko ti je kran težak i velik..
Ja imam na svojoj traktoraki rovokopac riko ribnica i najrađe bi ga bacil u dragu al nema veze sluzi svrsi...
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
imaš na mom profilu u albumu, da ne stavljam ponovo ovdje. jel to tvoja prikolica s kranom na izvlačennje i imt 579 dt u njuškalu
 

Katic7245

Član
Tu od
18 Pro 2013
Poruka
81
Pogledal sam slike izgleda dobro al to je igračka prema mojoj :D
Mislim dobro je napravljena barem s njom možeš svagdje zajt :eek::
I ja sam mislio da imaš tandem osovinu na svojoj..
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
sve je bolje nek na žgance. meni se u biti najviše sviđa savorisov sistem. nije teško amože si i privući. ja obično idem pajdašima v šumu (i oni meni) tak da odmah tovarim i njegovu prikolicu. prije sam na prednjim ručicama imal mali kolotur i spustil zadnje ručice i vukel metrice sajlom na prikolicu. sad još imam u planu manji rotator i škare. zato i imam dvije komande na razvodniku rezerve..
 

Katic7245

Član
Tu od
18 Pro 2013
Poruka
81
E samo rotator i škare kad metneš onda ce to bit posal..
Znam iz iskustva ovako moraš pazit na onoga koji drži trupac da ide ravno i ko okriće inače :mad::
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Moj sistem je malo teži slučaj za utovar na drugu prikolicu , nisam ni pokušavao ali mislim da bi to teže išlo
Nema dovoljno dohvata , možda ako bi sve bilo puno veće onda bi i moglo
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
veliš za moju da je igračka u odnosu na tvoju. hm, nek drugi ocijene, možda sam ipak ja subjektivan al sigurno ju nebi dal za tvoju. napravljena je od I profila 140 x 80 i sve je vareno bazičnim elektrodama i nigdje nije niš puklo do sad. tovarni prostor je 365 x 110 cm i bočne ručice imaju ravni i nagnuti položaj tak da na vrhu je širina 170 cm. trag guma je 180 cm. još je mogu i produžiti za 60 cm i onda je skoro sav teret na osovini i gume su bez problema izdržale. sad kak je kran gore vozil sam trupce 80 cm duljine 3,5 m i kran je bez problema dizal. hidraulika mi je bila prek traktora na 150 bara. sad sam nabavil novu pumpu 25 ccm i multiplikator i naštelan je sigurnosni na 180 bara i čekam prvu priliku da ga sprobam.
 

Katic7245

Član
Tu od
18 Pro 2013
Poruka
81
Svako svoga konja hvali :D: Nije ni moja nigdje pukla al ovako misim tvoja je uska, nisam vidio stupce pa sam mislio da sam metrice voziš na njoj. A i moja je dizalica mislim puno veća bar mi tak izgleda ili se varam..

Ja na svojoj vozim 14m bez problema al to je za traktor malo previše.. Inače konstrukcija je moja od kamijona..
Nebi ni ja svoj dal za tvoju hahahaha :p:
 

BorkyBj

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
107
eee novcky i katic....da je men bilo šta slično vašim šumarkama gdje bi mi kraj bio...a vi se prepucvate čija je jača/bolja/ljepša itd..
ja imam šumarku od tubing cjevi 8cm promjera, a ruda joj tubing u tubingu (cjev u cjevi) i 5 metara ide bez problema i drži bez greške...samo što sam joj hidraulika ja:icon_fU:
 

Katic7245

Član
Tu od
18 Pro 2013
Poruka
81
Hahah ma jok ne svađam se ja jedino ak vi tako mislite :D
Ma svaka je dobra ako vozi ono kaj se na nju natovari..
Uglavnom jesu dosta jake te tubing cijevi jer ja bi si rad ji popigat onak za stice za trupce ak me kužiš :icon_scratch:
 

BorkyBj

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
107
ma nisam ni ja mislio da se svađate..
pa gdje mogu ti reć da su dosta jake tubing cjevi, imaju dost debelo "mesa", i ak kod mene dura a ja se bogam vozim po jamama ko majmun sa punom, da nekad ostane i na jednom kotaču uslijed stalnog skakanja i ljuljanja...

neznam kak bi ti se pokazale na mjestima na kojima bi bile pigane..tu bi bilo napregnuće materijala, da nebi pucale na tim mjestima? ak kužiš na šta pucam...
 

Katic7245

Član
Tu od
18 Pro 2013
Poruka
81
Ma kužim na kaj misliš.. Al ako bi se pigale postepeno možda i nebi :D
Neznam moram pitat kolegu od ceg je on pigal svoje jer nevijerujem da to može bit od obična cijev..
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Moja pogled odozdola osovina,glavčine od topa a gume Sava 6.50/16C.

Oficir, daj mi reci jel ti se ovaj nazubljeni dio osovine na prvoj slici okreće zajedno s kotačem. mislim ak se okreće, mogel bi se tu zmisliti i neki pogon prek nekakvog remena i npr hidromotora.
 

Najnoviji postovi

Na vrh