• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Oficir, daj mi reci jel ti se ovaj nazubljeni dio osovine na prvoj slici okreće zajedno s kotačem. mislim ak se okreće, mogel bi se tu zmisliti i neki pogon prek nekakvog remena i npr hidromotora.
A mogel bi i mačku napraviti .
vaš vlč.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Novky da okreće se samo fali još jedan dio koji mogu stavit kao klin i sluzi za kočenje tog kotača blokiranje recimo punu prikolicu zakocis na uzbrdici i otkopcis ju.
To je Glavčina od vojnog topa.
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Jedino što se meni ne sviđa kod te prikolice jest mjesto gdje stojiš. Relativno je visoko i nemaš nikakvu zaštitu iza leđa od pada. Po procjeni ovo je visoko oko metar i dvadaeset, možda malo više. Ako te trupac koji dižeš trgne, padaš sigurno i lomiš kičmu na kardanu.
A za tu cijenu je prikolica vrhunska. Sam kažeš da je najpovoljnija od ostalih u ponudi.
 

Katic7245

Član
Tu od
18 Pro 2013
Poruka
81
Pa ako si dobar meštar sa dizalicom onda nema jakog trzaja mada je to najmanji problem..

Najpovoljnija po cijeni i po samoj prikolicu i dizalici samo mi je muka kaj je covijek skinuo tandem osovinu i metnuo ovu veliku..
Mislim da cu ju ic sutra pogledat..
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Meni se ne svidja polozaj cilindara, uvlacenje je radni hod, a time i manja sila, a valjda je dimenzionirano kako treba, samo velim da su sa manjim cilindrima mogli imati istu silu, a vecu brzinu rada, da su cilindri drugacije postavljeni
 

Katic7245

Član
Tu od
18 Pro 2013
Poruka
81
Tu se slažem sa tobom da su mogli drugačije izvest al opet nisu to dijeca radila i konstruirala očito je dobro i ovako
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
i dobro bi bilo da su tockovi malo vise nazad, pogotovo za traktore bez prednje vuce, oni ovdje nemaju sta traziti sa ovim polozajem osovine na prikolici
 

Katic7245

Član
Tu od
18 Pro 2013
Poruka
81
Išao sam gledat onu prikolicu i znaci ovako u roku dvije minute sam skužio da nije to to.. Sama prikolica je u vrhunskom stanju ali dizalica je živa koma sva povarena i opce nema piksi to sve razderano možeš prst metnut uza klin..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ilindri su s gornje strane pa ne mogu najbati od naslona na klade .
Pobogu nije to 15 tonska dizalica da ne može dignuti trupac .
Jedini nedostatak je velika visina tovarnog prostora ..odnosno visoko težište ..
Ako ima lufta na zglobovima znači da se s njom radilo a ne ju samo preprodavalo radi loše konstrukcije .

Pomična osovina je samo" joker " opcija

vaš velečasni
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Pozdrav forumasi...dali je netko od vas radio prikolicu od cijevi 80×80 sa 2,5mmstijenkom i kako se je to pokazalo...ja bih pravio od takvih cijevi..e sada dali bi te cijevi izdrzale 3metra drva
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
A zasto bas 80x80?Bolje stavi 80x60 jer ti sirina nije toliko bitna,a utice na tezinu prikolice i na cenu.Debljina zida 2,5mm je po meni mala za sumsku prikolicu,ja ne bih iso ispod 4mm,ali mislim da bi mogla da nosi 3m drva,naravno ako se dobro napravi.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Aha aha..ja sada imam od 60×40 3MM stjenka ali mi se uvija...nazalost nemogu naci nigdje U ili I profile
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Kod mene je 80X60 na kareti od 2 metra , neznam debljinu stijenke i mislim da je to taman , za duzu karetu ja bi stavio nesto jace
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
I kolega savo koliko vozis na toj kareti od dva metra...dali bi mogao iskoristit takvu cjev za rudu ili ipak treba nesto jace
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pa vozim dva metra , taman je to
Za rudu nista ispod 100X100X5 , cak i jace po meni treba jer jednom kada je punu otkacis a ona spadne sa kladice odmah se iskrivi
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Oki..ja sam mislio praviti 2,5m duzinu i 1.20 sirinu..cijevi 80×80 ili 80×60..osovina je od gumenjaka sa gumama 650 /16...a rudu bih od sinje ili 100×100..znam ljude koji su rudu pravili od 80×80 i u nju stavljali bagremov komad drveta i dobro im se pokazala
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Napravi od 100x60x4. Ta je 10% jača i 40% kruća od 80x80x4, a jednako je teška.
Inače bi najbolje bilo proračunati, a za to treba shema s mjerama kak bu izgledala prikolica. Normalno kod proračuna treba uzeti u obzir dinamička opterećenja i udare (spomenuo Savoris).
 

Najnoviji postovi

Na vrh