• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,666
Pa dobro bi bilo i tako (ako ti je jednostavnije za napraviti), bolje nego 31 cm. Da li si možda uspoređivao gume 8,25 x20 da li su više od 6,00 x20. Ako su više i tu bi malo dobio na visini.
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Cijev je slabija od sine i prednje osovine od TAM-a, jel je sina i osovina I profil, a guma 8,25 x 20 je vislja i sira za nekih 5 cm otprilike. Tocno tako za toliko bi bila vislja.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Neznam kod vas ali kod mene je jako teško naći dobre gume od 20 cola , jednostavno se ne voze više po cesti na kamionima i ostalim vozilima a i ono što se nabavi je obično trulo i ispucalo a uz to i skupo tako da sam sada na alternativama od 17,5 i 19,5
One za manju nosivost uzimam od kombija sa oznakom C 14 i 15 cola
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Ajmo znalci kolika je razlika u visini i sirini gume 6.00 - 20 i 10.0 - 20, i jel moze guma 10.0 - 20 ici na moju (malo uzu) felgu? Ove 6.00 koje imam su vanjski dio gume je ravan sa felgom.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nebi išlo,malo je 10.0 preširoka.
Na tvoju felgu bi išle max.7.50/20,takve ja imam na gumenjaku,i jako su rijetke i teško ih se da nači.
Razlika u 6.00 i i 10.00 je oko 10cm.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pitanje je jeli felga na rasklapanje ili skida li se obruč sa nje ?
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
On verovatno misli na to da je felna dvodelna,a ne na obruc koji se skida da bi se nabacila guma.
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Zasto mislis da moze na felgu sa obrucem a nemoze na dvodjelnu? Pitam opcenito...

On verovatno misli na to da je felna dvodelna,a ne na obruc koji se skida da bi se nabacila guma.

Nemislim da mi je felga dvodjelna nego mislim da ima obruc oko felge koji se skida da bi se namontirala guma...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Onda se izvinjavam.Nisam vidjao obruce da ih drzi 12 matica pa sam pomislio da je dvodelna.
Ne moze ako nema obruc jer te gume imaju najmanje 16 platna i ne ide dok se ne skine obruc.Do 12 platna ide nekako,a preko toga ako je felna bez obruca tesko da moze.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
I ja krecem u izradu prikolice,juce sam pribavio tockove 22,5" od autobusa,sasija ce biti od U profila (UNP) 120,duzine 4 metra!!!
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Koje su ti dimenzije unutarnjeg lezaja (velikog), vanjskog (malog)? i dimenzije rukavca?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ja obadva lezaja stavim jednaka tako mi je jednostavnije napraviti glavcine i rukavac unutarnji promjer je 60 a vanjski mi niti nije bitan!
Lezajevi su konusno valjcasti!!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kolko bude primala metri i koje dimenzije budu gume?
Dužina ruda?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Gume su 22,5" sirina 385 a visina neznam tocno od autobusa su!!!
Duzina rude 1m.a zapremina ce biti 6 metara drva!!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To bu hrga od prikolice,koja može stvarno puno nosit.
Al ima par nedostataka:treba nju nametat i zmetat,a uz to veći dio godine bu samo smetala negdje u šupi ili vani.:s:
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
To si u pravu!!!
Imam ja prikolicu duzine 3.6m a gume su 8.25/20 na nju stane nesto vise od 5 metara drva ali me strah na nju kopcat drugu prikolicu radi tih guma zato cu ovu napraviti da bude jaka pa cu za nju kopcat ovu manju!!!
Inace te 8.25/20 gume je tesko nac i skupe su a ovih 22.5" se nadju bez muke!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh