• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Ovu posuđujemo kad je žurba za izvlačit, cca. 8M metrica, a u dugačo je još nismo "nazibali". Sad je složena za dugačke, pa se štice ravlače preko kotača. Odprilike izgleda ovako kao na zdanjoj slici.

Kratki video: [YT]http://www.youtube.com/watch?v=spMSPnmvSsU[/YT]
 

Prilozi

  • DSC_0370.jpg
    DSC_0370.jpg
    83 KB · Pregleda: 417
  • DSC_0371.jpg
    DSC_0371.jpg
    59.2 KB · Pregleda: 454
  • DSC_0372.jpg
    DSC_0372.jpg
    77.9 KB · Pregleda: 481
  • DSC_0376.jpg
    DSC_0376.jpg
    75.5 KB · Pregleda: 343
Posljednje uređivanje:

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Na ovakvom terenu ne, ima on snage na bacanje. Moram nač snimku kad je kuma skoro opalilo po glavi niz breg. A ljepo ga i potera...

EDIT:Čemu služi zaštitni luk...

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=BF62R3vi7Ys[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jel se uvijek tak igrate? :icon_question: :(n):
Mogla mu se grana zapiknuti u leđa. :(envy):
Tu luk ne pomaže.

Na njuškalu se nude gurte za 72 kn. Kupil sam takve dvije i sad povežem drva da se voda cijedi iz njih. :biggrin: Doma dopelam suha. :icon_lol:
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Trebao bih uskoro da pravim neku sumsku prikolicu za metarska drva,ali jos ne mogu da se odlucim izmedju dve ideje.Prikolica bi bila u prvom slucaju za 5 do 6m drva,a u drugom za max 5m drva.Prva ideja je da bude siroka i da se tovari u dva reda pa bi u tom slucaju na duzinu od 2,5m mogo da tovarim 5-6m bez velike visine.Medjutim bila bi malo sira od traktora.
Druga ideja je da bude uza i da se tovari samo jedan red,ali mi se to ne svidja jer bi je onda pustio 3,5m u duzinu i opet bi dosta moralo da se slaze visoko za 5m drva.
Gde su bas losi putevi i uslovi uskocila bi jedna mala za 2,5 do max 3m drva.
Sta vi mislite,koje je bolje resenje?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako imaš dovoljno široke puteve ja se ne bi dvoumio. Za jedan red trebaš razmak između kotača barem 110 cm. Ako su gume široke po 20 cm to je ukupno 150 cm. Znači drva složena u 2 reda budu virila preko kotača najviše 30 cm, a to na većini puteva nije problem. Izvedi konstrukciju tako da ako je negdje usko, možeš natovariti samo jedan red. S malo većom visinom umjesto 6 m u 2 reda, voziš 4 m u jednom redu.
Ovo je moje skromno razmišljanje o tvojim dvojbama.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Uvijek u jednom redu,lakše je manevrirati ako je duža prikolica nego da je šira.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
I jedna i druga izvedba ima svoje prednosti!
Ako je suma gusta onda je bolje u jedan red tako da nemas brige ako traktor prodje da prikolica nece.
A ako je rijetka onda je dobra i u dva reda drva.
A opet sa prikolicom u dva reda je jednostavnije manevrirat jer je u pravilu kraca od ove druge.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Meni se nekako vise svidja ova sto se tovari u dva reda jer bi bila 1m kraca i ne bih morao da idem mnogo u visinu,ali je utovarena 20cm sira od traktora i to mi se nesto ne svidja.Mada mi kolega dade ideju da je recimo napravim siroku 170-180cm i gde je tesno bez problema prolazi sa drvima u jedan red,a gde ima mesta da je sibam u dva reda.Inace mi za voznju kroz sumu nije problem jer gde secem sumu tu vise skoro i nema drveca pa bi mogo da se provlacim.Problem su mi neki uski putici,kao kozje staze.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Postoje i druge varijante. Mogu se metrice slagati uzdužno i onda iskoristiš širinu koju ima traktor.
Ja sam si složil laganu prikolicu od gumenjaka. Vanjska širina 150 cm. Mogu je u šumi okrenuti na ruke na manjem prostoru nego je potreban da se samo traktor okrene. Predviđena je do 2 metra drva jer je za više preslaba osovina s kotačima. Prikladna za kladice, metrice, višemetrice i granje

Prazna




Utovareno deblje i tanje granje




Utovarene kladice i nekoliko komada dužine 165 cm. Ukupno 2 metra.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
O pa da vidis kako domisljato!!
Ooo kolega vidim da imate i nove gume na traktoru?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Iwanho, za kakvoga je to kineza zakapčena prikolica? :)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
O pa da vidis kako domisljato!!
Ooo kolega vidim da imate i nove gume na traktoru?

Gume su otprilike stare kao i traktor. :biggrin:

Iwanho, za kakvoga je to kineza zakapčena prikolica? :)

Za onog malog Stara od 36 kW s getribom 24 + 16. :icon_lol:


Šumski put je takav da nisam siguran kak bi išlo više od 2 metra. Šuma je 45 min od doma. Putovanje u šumu, priprema drva, utovar i putovanje do doma traje taman od doručka do ručka. Meni je u mojim godinama za razonodu to čisto dosta. :biggrin:

kakav kinez ovo je goldoni kolko vidim sa repa.

Zna ZJ. Samo se malo našalil. :(giggle):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Kako planiraš staviti odbojnike na prikolicu u dva reda?Ja sam u šumi stalno i nikad si n4ebi napravio u dva reda.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ni ja u dva reda za šumu nikad,za vožnju po cesti i samo prijevoz drva na dalje da.
Složi da ide u jedan red do max. 3.5m drva na nju i bit češ zadovoljan.
 

Najnoviji postovi

Na vrh