• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Sto se tice odbojnika uopste ne planiram da ih stavljam,cak i ako pravim za jedan red.Sto se tice prikolice za mx 3,5m ne isplati mi se da je pravim jer vec imam malu za max 3m.Znaci treba mi prikolica za 5-6m drva.Isto mi je jako bitno da bude niska zbog utovara debelih drva,recimo ne bih je odizao od osovine kao sto je ova gore odignuta nego bi je stavio direkt na osovinu.Jos cu malo da razmislim,imam vremena.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Previsoka tije ta prikolica treba dizat nato. Trebosiju direkt na osovinu stavit.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da gogo kaj ste ju tak visoko složili,i još na tak velikim kotačima.
Rudo je dosta dugačko,jel ga niste mogli skratiti malo?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Sad je visoka 75cm,da je došla na osovinu,bila bi preniska,po mome,i bio bi problem s kopčanjem za malog fergusona,trebalo bi rudo biti pod kutem. Nisu kotači tak visoki kak izgledaju. Debela drva rokam s kalačem odmah u šumi,jer mi se neda dizat komade od 100kg.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Pa nije 75cm uopste tako malo,a mogla bi da bude recimo 55-60cm.Ja sam prvo pomislio da je dosta visocija.Ako se ne varam felne su ti 17.5"?Deluje fino napravljena,ali eto ima te neke sitnice...
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Gogo prikolica je u pravilu napravita pedantno!!
Bolje bi bilo da si sasiju pustio na osovinu nego sto je tako visoka a ta visina ti samo zadaje probleme i muku kod utovara a i pogoduje nestabilnosti i laksem prevrtanju po neravnom terenu,,,
Djabe je ona visoka kad je osovina niska pa ces samo imat brige da nezapnes sa njom negdje za neki panj.
Stice bi bilo bolje da se stave sa bocne strane profila tako nebi zauzimale prostor unutar gabarita prikolice.
Pretpostavljam da ces staviti odbojnike.
Po mom ostalo je sve:(y):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kolko vidim kopčanje na rudu si stavio niže,jel taj dio od sipove prikolice?
Mogao si prikolicu niže sta pa bi rudo na kraju bilo ravno i opet ista visina kopčanja.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Prikolica je u početku trebala biti na gumama manjeg promjera,ali smo u zadnji čas uzeli ove veće.Sad je ona paralelna s tlom kad je zakačena za malog IMT-a,kad bi bila niža,trebalo bi raditi novo rudo,a tih 15-20cm razlike mi ne znači puno,ne treba ju tovariti do vrha,a vozi se po ravnici...Ona će također cijelo ljeto služiti za prijevoz plastičnih karnistara od 1000l,i taman idu tri komada na nju,a tad bi mi smetali kotači koji bi bili viši od poda prikolice. Drva radim samo za vlastite potrebe,nekih 50 metara godišnje,i bit će preporod raditi s njom,jer smo do sad drva izvažali iz šume sa dvije Kikinde dvoosovinke,one su još više,a i dosta nezgodne za manevriranje po šumi.
Ovu prikolicu mi je pravio kolega koji mi radi sve popravke i preinake u vezi sa željezom,bravar i zavarivač u velikoj firmi,pa mislim da neće biti problema s čvrstoćom konstrukcije....

Oficir-kopčanje je tak kak je bilo,prikolica je neka Njemačka Oscha... Da je došla šasija direkt na osovinu,onda ni to ne pomaže...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Točno,Oscha. 1968. godina proizvodnje. Zadnjih 20 godina je samo smetala...
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Uspio sam namontirat gumu 10.00/20 na onu moju usku felgu, felga je sirine 15 cm unutarnji dio, guma sjeda kao salivena, samo da nabavim jos jednu sa takvom sarom, sve u svemu guma 10.00 nasjeda....
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Mislim da gumu koja je preširoka u odnosu na felgu ne bi trebalo maksimalno opterećivati. Ona je već samom montažom dobila dio naprezanja.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
U tijeku je izrada šumske prikolice, možda bude sposobna za ovu sezonu ;)
28527bc8ccaa104078022a4ba0321325.jpg

6e06077ae6307851be73585e2990c9aa.jpg

bc06b4cc7ae37887ae65b716b9e43946.jpg
nekadasnji izgled
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Pozdrav drugari.Znate da sam se skoro raspitivao za prikolicu i da sam u planu da pravim jednu sumsku.Medjutim cujem za jednu koju bi vlasnik prodao pa sam otiso da pogledam.Dimenzije su:duzina 3,sirina 1,8 i visina utovara 1 metar.Gume 235/75 R17,5 jedna atestirana na 1800kg,a druga na 2500kg i obe ispucale,ali u solidnom stanju.Jak je kao zemlja i bez problema moze da nosi 6m drva,ali je i bas teska jer je u nju spucano mnogooo gvozdja.Sta mislite,koliko vredi?

Takodje sam bio i na jedan otpad gde sam pronaso glavcine od Tamica.Dif je izvadjen,ali seu ostale trube i sve ostalo.To i dve felne mi covek ceni 70e.Ja nesto razmisljam da ih povezem debelozidnom cevkom i odlicno za prikolicu.Sta mislite o tome?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Ova skica ti nevalja, jer jako tereti (savija) osovinu.
Ili ostavi duple kotače ili mijenjaj srce felge, tak da bu centar felge negdje oko ploče glavčine.

Meni se više sviđa ova gotova.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ova skica ti nevalja, jer jako tereti (savija) osovinu.
Ili ostavi duple kotače ili mijenjaj srce felge, tak da bu centar felge negdje oko ploče glavčine.

Meni se više sviđa ova gotova.

Nek okrene felge, a u sredini napravi za toliko dulju distancu. Ovak kao na skici, čak i ako je osovina dovoljno jaka, ležajevi buju sigurno brzo dobili lufta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh