• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Neznam kako ti misliš spojiti poluosovine kad izbaciš srce diferencijala jer onda poluosovine padaju.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Nemreš izrezati i izbaciti diferencijal jer nema kaj držati poluosovine u sredini, odnosno više nemaju drugi lager.
A i puno je to bespotrebnog posla.
Ili most takav kakav je ili nekaj drugo.

Takav je most predviđen na MTK za prikolicu do 1T.
 
Posljednje uređivanje:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Zakaj bi rezal dif van, ubaci rađe 15" od nekvog kombija i rešil si problem sredine, a opet nisi previsok za tovarenja.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Proširivanje kako si ti planirao zaboravi.

Dali je dosta za 3 metra drva ? Po meni nije , zaboravljate trzaje koji se generišu i garantovano će sa tri metra da zdrobe nešta.
Od nive smo stavljali na kardanku koja je nosila do 2,5 metra i nismo se proslavili. Znači kardanka , i vukla je.

Po meni bolja ti je opcija da nađeš neki zadnji most od kakvog kombija koji je imao prednju vuču , dosta ti je širi a bolje konstruisan nego ovo.
Na njemu je za očekivati gume 14 ili 15 cola što je daleko bolje nego 13ke koje garantovano nemogu durati tri metra na sebi.
I još gume sa oznakom C i tek onda imaš nešto u šta se možeš pouzdati , sve ispod toga su improvizacije koje sam preživio.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako bu osovina više otraga (1/4), UNP 65 (I=57,5; W=17,7; m=7,09) mi se čini preslab. Bolji je HOP U120*60*4 (I=201,1; W=32,3; m=7,04). Nije teži, a puno je jači. Jedino je torzijski malo slabiji pa se teret po lošim putevima ljulja lijevo desno.
Ili osovina s večim kotačima (15 ili 16 cola) i osovina bliže sredini, ili jača šasija. Na većim kotačima se isti teret lakše vuče.
 

matko1056dt

Član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
64
Dobra večer imam jedno pitanje, pa i molbu;
zanima me ima li netko kakav nacrt od škara za trupce ako ima može papir?

Radim prikolicu za trupce sa kranom.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Proširivanje kako si ti planirao zaboravi.

Dali je dosta za 3 metra drva ? Po meni nije , zaboravljate trzaje koji se generišu i garantovano će sa tri metra da zdrobe nešta.
Od nive smo stavljali na kardanku koja je nosila do 2,5 metra i nismo se proslavili. Znači kardanka , i vukla je.

Po meni bolja ti je opcija da nađeš neki zadnji most od kakvog kombija koji je imao prednju vuču , dosta ti je širi a bolje konstruisan nego ovo.
Na njemu je za očekivati gume 14 ili 15 cola što je daleko bolje nego 13ke koje garantovano nemogu durati tri metra na sebi.
I još gume sa oznakom C i tek onda imaš nešto u šta se možeš pouzdati , sve ispod toga su improvizacije koje sam preživio.

Prije 2 godine smo tako radili malu karetu od zadnjeg diferencijala Ford Transita, isto tako smo odrezali srce diferencijala van i spojili ga sa punom osovinom i evo ga vozi 4m drva bez problema sa 15" gumama.

No izgleda da kod lade nije taj slučaj pa odustajem od izrade šumske prikolice dok si ne nabavim neku drugu osovinu za to.
Zato sam i pitao ovdje da čujem mišljenja i to mi je izuzetno drago.

Napravit ću od tog neku manju prikolicu za prevesti prasce, dovesti trave i raznih sitnih prevoza.

Hvala svima na raspravi.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Matko nisu na prodaju mogu ti dat skicu pa si das izrezat iz plocevine sutra mogu poslikat!!
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Koliko ovaj ovdje vozi na polugama, na tvoj same sigurno stane 3m, sta ce ti prikolica

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=PyJpGbikuyM[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Moglo bi kako ne, samo mi sa Sameom nejdemo ni blizu šume, eventualno vozi drva sa lagera na koji sve dovuku IMT- ejci.
Imam šumu u brijegu, put je uski klanac gde jedva prolazi 565, tu Same nemože ni prismrdjeti, izrezao bi gume na korjenje i žilenje istog trena.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Budem ti posliko ako hoces mogu ti precrtat na papir pa ako budes u kraju si pokupis!!
 

Bendelja

Član
Tu od
19 Pro 2014
Poruka
153
Mali traktor i mala prikolica samogradnja od tamića
 

Prilozi

  • 20170327_103117.jpg
    20170327_103117.jpg
    81.5 KB · Pregleda: 129
  • 20170327_103131.jpg
    20170327_103131.jpg
    81.3 KB · Pregleda: 127

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Koliki bi trebao biti promjer osovine za prikolicu na koju stane 5 metara drva i na koju bi se kopčala ista taka prikolica s tim da su osovine udaljene 2/3 prema nazad?
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
Evo moj odgovor, ja sam napravio osovinu od dva U profila 100x50 mm , kad se zavare dobiješ osovinu od 100x100mm i ta osovina 7m drva ne osjeti a imam i dizalicu na prikolici ..
 

Najnoviji postovi

Na vrh