• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Bravo, bravo. (y)

No, ipak imam malu primjedbu. Detalj ojačanja u pregibu ručice (štice) nije najsretnije izveden. Pločica je zavarena u sredinu cijevi gdje je "mekano". Ispravno bi bile dvije pločice, ma rubovima cijevi. Onda bi se opterećenje preneslo na "tvrdo".
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Da tako smo mislili, ali ne znam zašto nismo tako stavili sa obje strane, al duboko su spojevi zarezani te zavareni... tako da nema straha. Ionako većinu drva će na okupu drzati gurtna. Gledam ove neke orginalne šumske priolice imaju dosta slabije štice... tako da će ovo biti okee i još je debljina stjenki cjevi 8mm.
Ovih dana će i kran gore, danas se radi prednja stranica od cijevi... pa vjv pjeskarenje ili cincanje i ugradnja krana. za cca mjesec dana će biti gotova, nadam se haha
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Još bi bilo bolje da je izrezani trokut od cijevi pa zavaren. Onda nebi bilo ni mjesta za skupljanje smeća i zadržavanje blata...pa ne bi moglo trunuti.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,854
Yama daj detalje,ili ih nisam našao.
Od čega šasija,koja duljina?
Od čega osovine?
Ima papire ili će samo po šumi ići?
Ja kemijam prikolicu ali mi treba za roto bale:)
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Dužina tovarnog prostora 4,00 m širina 175 između štica, napred zakretno rudo na cilindar, hidraulične sve 4 kočnice.
Osovine su od cisterne, 7x7 osovina, gume balonke 11,75-15,3. Papire nema, ali namjeravamo napraviti.. u stanici za tehnički pregled se napravi atest i može se registirirati. Još nije skroz gotovo, neka crijeva još treba preurediti i kran obojati..
Šasija je od kamiona ali je još dodatno ojačana piganim profilima 24cm, sveukupno ima cca 2000 kg sa kranom.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Imam massey 3070... al svakako bi odgovarao još veći pogtovo dok bude natovarena.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
To će biti opasno dobro, prikolica ima nisko težište i koliko se ne varam i pogon. Jedino što primjećujem kotači su malo unutar okomitih štica.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,072
Imat će i pogon.
A čini ti se za odnos gume in štice , slika vara. Od unutrasnjeg dijela štice do unutrašnje strane gume ima preko desetak cm.
Težište sam se trudio da bude maksimalno dole . Širina vanjskih ivica gume je 200cm .
Širina tovarnog prostora gore na širem dijelu je 180cm. Visina štice oko 105 cm.
Ciljani teret je 5 metara drveta .
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Savo, to bu odlično. Ja bih jedino zavare ojačal bočnim rebrima, pogotovo donje. Bude tu kojekakvih udara kod utovara, a nekoliko pločica debljine 4 ili 5 mm ne košta puno.
 
  • Like
Reactions: ZJ

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,072
Biće to ojačano samo dok dodje na red. Puno je posla a sam radim tako da idem vecinom na konstruisanje i sklapanje a tesitnice će se kasnije doraditi . Dok budem siguran dali je sve na svom mjestu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,072
Napreduje se po malo ...... valjda :hahah:
Uslovi za rad su mi katastrofa , dođe mi da to ostavim sve po strani.

22552 22553 22554
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Evo jedan loše izvedeni primjerak šumske prikolice, napravljene od prednjeg fargeštela od gumenjaka. Ovak to ne treba raditi:




K meni je došla radi ovoga:




A ovak je zakrpana izvana...


i iznutra:


Te je zavareno rudo, da se isto ne vrti:


te su zavarene potpore na zadnju stranu šasije, koje se vide na prvoj slici.

Zavari su hrđavi jer je na friško opala kiša u srijedu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh