• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
sa 3metra drva i da ga dosta stisne,mozda. ali,sto imas veci traktor,kopcas mu vecu prikolicu. i opet ti dode na isto..

ima tu u blizini jedan covjek,ima svoju firmu i radi u sumi. ima 2 zetora cini mi se :scratch (ili ursusa? :roll: ) ma ugl,sta hocu rec. ima sumske prikolice napravljene od kamionske osovine. zadnje. i kardan spojen na diferencijal. neznam kako je to tocno spojeno,jel direktno ili su to neke kemije. nebi rekao da je to nezaustavljivo,ali je dosta blizu ..
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Bobo kaže:
Da mi je 560 u sumi, bio bih nezaustavljiv... Nema te prikolice koja bi njega samo tako zaustavila.

Prije ćeš izać s 549DV nego 560 2wd. Ja sam s c-360 bez špere izlazio gdje 560 nije mogao nikako, a do istog tog mjesta je došo i 533 naravno s manje tereta.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
..ja.. kaže:
ima sumske prikolice napravljene od kamionske osovine. zadnje. i kardan spojen na diferencijal. neznam kako je to tocno spojeno,jel direktno ili su to neke kemije. nebi rekao da je to nezaustavljivo,ali je dosta blizu ..

Da, kad zetori i ursusi imaju kardan i na mjenjač pa možeš prilagodit brzinu a možeš i na rikverc
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
petar kaže:
Bobo kaže:
Da mi je 560 u sumi, bio bih nezaustavljiv... Nema te prikolice koja bi njega samo tako zaustavila.

Prije ćeš izać s 549DV nego 560 2wd. Ja sam s c-360 bez špere izlazio gdje 560 nije mogao nikako, a do istog tog mjesta je došo i 533 naravno s manje tereta.


A šta je špera??? :oops: :oops: :oops: To nikad nisam čuo... :blackeye
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
To kod mene neradi :blackeye :blackeye :blackeye To je u doljnjem položaju a moš dizat rukom papučicu :mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
a sto se tice ovoga pogona prikolice preko kardana to je sila od nauke nemam rijeci koliko je to dobro

ja bih napravio kardan na ovu prikolicu sto sam sada napravio ali samo me zeza to sto vladimirec nema izlaz kardana sinhronizovani :cry:
a za rusa kada zakacim onda mi ni ne treba on moze da je raskine po pola ako treba :mrgreen:

bas me cudi tako veliki znalac da nezna sta je to spera :roll:
 
B

Bobo

Guest
Savo, ja tebi zaboravio javiti za taj sistem...

Na IMT 533 i 539 preko mjenjaca mozes dobiti pogon i u rikverc, a na svim vecima samo naprijed... ima sistem ko BMX da hvata samo u jednu stranu... Provjereno 100%

Dakle za onog tvog si svakako bio u prevu sto je to pravio ;)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
savoris kaže:
a sto se tice ovoga pogona prikolice preko kardana to je sila od nauke nemam rijeci koliko je to dobro

ja bih napravio kardan na ovu prikolicu sto sam sada napravio ali samo me zeza to sto vladimirec nema izlaz kardana sinhronizovani :cry:
a za rusa kada zakacim onda mi ni ne treba on moze da je raskine po pola ako treba :mrgreen:

bas me cudi tako veliki znalac da nezna sta je to spera :roll:

Ti to na mene misliš? Znao sam ja ali kod mene to kažu blokada...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
kazem ja tebi bobo znam sta sam video covjek se penje u rikverc ko koza

@marko355 ma joook nisam ja na tebe mislio :roll:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
petar kaže:
Prije ćeš izać s 549DV nego 560 2wd. Ja sam s c-360 bez špere izlazio gdje 560 nije mogao nikako, a do istog tog mjesta je došo i 533 naravno s manje tereta.

nebih se bas slozio s tobom..
jednoosovinka stisne zadnji kraj traktora,dakle prednji pogon ne igra toliku ulogu kao kod dvoosovinke. bar ne kad se ide 2. put istim tragom. a pogotovo sto je 560 barem 1000kg tezi ako ne i vise od 549,a da ne spominjem koliko je visi traktor.
a sad 560 i c360.
frend mi ima c355 znaci maltene isti traktor kao c 360,samo malo slabiji. cim ide povuc nesto teze,prednji kraj mu samara po zraku. a znam sta je 560 radio. ja bi se u svakom slucaju kladio na 560. ako nista drugo,tezi je,a to puno znacio kad treba povuc teret ;)
a ako su 360 i 560 isli prazni,bez tereta,lako da je 360 otisao dalje posto je laksi. ali kao sto sam rekao,ako treba nesto povuci,vjerujem da je 560 bolji.
ima susjed c360. vukao je uz brdo prikolicu kuruza,po cesti. prikolica je 8t. u pola brda je stao i poceo vrtit na mjestu. klinac je skakao s traktora i bacao cjepanice pod prikolicu..
buraz je s 560 u toj istoj prikolici,uz to isto brdo izvukao izvukao 5 kubika pjeska. nije 560 nista jaci,ali je tezi. u tome je stos. zato nevjerujem da bi c360 mogao isti teret odvuci dalje nego 560 ako obojca imaju ok gume.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Radilo se o punim prikolicama i brdu dugačkom oko 300m naravno šuma. E sad ja na ursusu imam sve utege naprijed, mislim 6-7, tako da je dosta težak i nediže se prednji kraj.
A ovo na asfaltu je moguće ako je zakvačio 2-osovinku dolje pa mu diže zadnji kraj. Ja imam i gornju vuču te nisam imao problema nikad.

I mi smo htjeli da prvi ide 560 ali kad smo jednom stali, poredak se igubio i morao sam ja prvi ić i na kraju ić izvlačit 560 i 533. Naravno poslje toga sam samo ja išao dole i vuko prikolice van, smješno je bilo za vidit 560 je traktorčina naspram ursusa ali nemože. E da 560 je stara tipa, i mislim da nije išao baš zbog (pre)širokih guma, jer 1. direkt nemože izać nego 3 spora a to je presporo. Vozač imt-a je zadrti imt-ovac ali ovo kaže nebi vjervao da nije vidio.

A tek izraz njegovog lica......
 
B

Bobo

Guest
petar kaže:
... Vozač imt-a je zadrti imt-ovac ali ovo kaže nebi vjervao da nije vidio.

A tek izraz njegovog lica......


Cuj, dogodi se i najboljima ponekad ;)

Ali opet, utezi na ursusu cine ogromnu razliku. Traktor je dugacak, i prikolica s 4m drva ga nece propipnjat ako ima utege naprijed. bez utega se uopce ne moze mjeriti s 560. Vidi samo sto u sumariji s 560 rade. To je nehumano, pa da su ih dzabe dobili, tako se ne radi, ali bas njih tamo briga...

Cuj, u sumi je bitno samo kroz blato doci d otvrde podloga (ako je uopce ima) i onda si na konju, samo ako je traktor dovoljno visok da ne struze po podu. A dzabe i ako je traktor visok, ako su na prikolici 15" gume... za veliki traktor prikolica s kamionskim tockovima i tu nema stajanja.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Jel ovo 560????
[youtube:2btiqhxr]I1Qu8Cvgcp4[/youtube:2btiqhxr]
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Istina bobo, taj traktro bez utega je totalno neiskorišten, dižu ga 24d tanjurače.
Još kad bi nabavio utege za zadnje točkove, ajme.
 
B

Bobo

Guest
petar kaže:
Istina bobo, taj traktro bez utega je totalno neiskorišten, dižu ga 24d tanjurače.
Još kad bi nabavio utege za zadnje točkove, ajme.

Koliko trebas utega? Mogu se raspitat kod nekih ljudi...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
uredno nema sta

samo umjesto ovih firkantnih cjevcica sto su gore protiv klizanja mozda je bolje staviti "L" profil polozeno

ima li kocnicu cini mi se da nema
 
S

sale123

Guest
Mislim da bi za protukliz trebala biti dosta i ova rebrasta 10, a šta se tiče kočnice mislim da nije prijeko potrebna :scratch (premda bi dobro došla), jedino treba još doći signalizacija....

Nekoliko detalja o djelu: prikolicu je sastavio moj stari (da nebi ja pobrao zasluge), rađena je od dva "I" profila od 5 m (oko 80kg svaki) koji su skračeni na 4m, i dva "U" profila za rudo od 2m, osovina (prednja od kamiona) i gume nabavljene na otpadu, potrošeno nekoliko paketa elektroda.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh