• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SUNCOKRET sjetva-žetva

Č

Čugi

Guest
Re: Suncokret

Priprema i setva u prethodna dva dana, seme NS-H-111

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Suncokret

sjetva kod nas. posađeno do sada oko 2ha suncokreta :|

Slika062-1.jpg


Slika065-1.jpg
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Suncokret proljece 19.04.2008

i krećemo polako ;)

Slika130.jpg

Slika140-1.jpg

Slika141.jpg

Slika139.jpg

Slika138-1.jpg

Slika142.jpg

a buraz praši sa jd i sjetvospremačem
Slika134.jpg


i tako lijepo od pol 7 pa do 10h,,i onda prolom oblaka :roll: :evil:
 

ikubba

Novi član
Tu od
24 Tra 2008
Poruka
8
Re: Suncokret

šta kažete za kombinaciju deherbana sa prohelanom ili racerom poslije sijetve a prije nicanja,na njivi imam dosta osjaka, abutilona i ambrozije koji su već dobrano ponikli i sjetvospremać bas neće sve uništit.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Suncokret

slikano 15.5

DSC00642.jpg


di su suncokreti,slabo slika, ili ga nitko nije sadio? :scratch
 
S

sava

Guest
Re: Suncokret

ikubba kaže:
šta kažete za kombinaciju deherbana sa prohelanom ili racerom poslije sijetve a prije nicanja,na njivi imam dosta osjaka, abutilona i ambrozije koji su već dobrano ponikli i sjetvospremać bas neće sve uništit.
probaj sa RAFT-om BAYEROVIM herbicidom posle nicanja u kolicini od 0.7lit. po ha.
ima slbije delovanje na xancium spp ali abutilon ,amroziju,sirak ida ne nabrajam u toj kolicini vrlo dobro nosi,ima male ozegotine slicne kao na soji koje su prolazne.ja sam radio prosle i ove godine sa njim i dosta sam zadoviljan ucinkom.
moze se raditi do 8(osmog) ovo naglasavam jer je ispitano.
 
Č

Čugi

Guest
Re: Suncokret

TX75 kaže:
di su suncokreti,slabo slika, ili ga nitko nije sadio? :scratch

Sutra idem da vidim šta je "Fusilade" uradio, pa će biti slika! ;)
 
Č

Čugi

Guest
Re: Suncokret

Odrađena završna kultivacija, mislo sam da neću uspeti, ali je dobro prošlo, izuzetno brzo napreduje. :)

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Suncokret

dobaar :!: ,neg0 pazi da nebi imt-a izgubio u suncokretu :D ;)
koliko imaš suncokreta posađeno?
 
Č

Čugi

Guest
Re: Suncokret

Na žalost malo ove godine, samo 3 jutra, forsirao sam ga predhodnih godina i "potrošio zemlju", na četvrtu godinu ide na istu njivu kod mene.
 
P

plam

Guest
Re: Suncokret

Pozdrav! može mala pomoć? Trebao bih suncokret za ispašu pčela. Imam oko 100 društava pa bih trebao min 20 ha.
Zna li tko lokacije takvih ili čak većih tabli? Nisam izbirljiv glede lokacija bilo gdje u Slavoniji.
Unaprijed zahvalan:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Re: Suncokret

Evo nema veze sa suncokretom i vidim ima špartača, ja svoje kukuruze uopče nisam šparto, nisam ni bacao gnojiva, samo prije sjetve, trave ima, nije nešta bog zna, a kuruze su dobre, evo za par dana pečenjaka ;) ;) ;)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Re: Suncokret

pozdrav svima!!!
evo imam par pitanjaca za vas:
Koliko se duboko sije suncokret?kolika širina između redova?kolika širina između dvije stabljike?

Pitam ja imam jedan mali komad u vrtu i to ja radim...pa sad ču od nekoga(neznam koga) "posudit koju glavu suncokreta pa tamo posijat. To ja ručno radim.
 
P

Poljodjelac

Guest
Re: Suncokret

Jel ima netko da je počeo vršiti suncokret?
Koja je vlaga, kakvi su prinosi?
 
T

tarana

Guest
Re: Suncokret

ja sam ovršio 10-ak jutara u subotu.(kikinda, vojvodina) vlaga 7% !! ispada da sam mogao raditi pre 5-6 dana, a na oko nije tako delovalo.
prinos ne baš za pohvalu. između 14 i 15 metara po jutru JUS kvaliteta. na jednoj njivi po ogumcima je bio napad volovoda a na drugoj relativno redak sklop.
kad se u obzir uzme cena, koja je nešto preko 300 evra/t, suncokret će po jutru biti najneprofitabilnija kultura.
 
P

Poljodjelac

Guest
Re: Suncokret

Jel prskate vi kako protiv bolesti.
Koje sorte siješ.
 

Najnoviji postovi

Na vrh