• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SUNCOKRET sjetva-žetva

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Re: Suncokret

ja da sijem suncokret ja bi sebi vreču jednu ostavio
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Suncokret

kreso kako si zadovoljan sa suncokretom,,primjesa vlaga?
 
K

KRESO

Guest
Re: Suncokret

TX75 kaže:
kreso kako si zadovoljan sa suncokretom,,primjesa vlaga?

pošto je na podu sa primjesama sam malo veći( 9-12%) vlaga je super (6-9%) ...još nisam gotov ali malo je slab prinos zbog poplava ,leda i vjetra
 
V

Vedran

Guest
Re: Suncokret

Jel ima tko iskustva sa sjetvom suncokreta Poljoprivrednog instituta Osijek apolon ili favorit, kakvi su?
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Suncokret

sjetva samo što nije, a nitko nespominje suncokret, ima tko u planu sijati, koliko, koju sortu? kakva su očekivanja?
 
K

KRESO

Guest
Re: Suncokret

ja ću sijati idući tjedan ako budem stigao , uzeo sam sijeme od RWA alium i albatre , radi plodoreda biti će nešto manje nego prijašnjih godina oko 25 jutara , a šta očekivat kad se kod nas ništa nezna jedino nadati se dobroj cjeni pošto ga je lani bilo previše zasijanog pa valjda ljudi neće ove godine sijati toliko :|
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Suncokret

mislim da ga ove godine nece biti, barem gledajuci situaciju u mome ataru
a pošto je kod mene ovih dana vrlo aktivno bio bi red da makar jednu sliku od silnih radova stavim na forum

DSC03821.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Suncokret

Dobar suncokret,ljepo se zeleni :!:
Kakav prinos se očekuje :?:
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Suncokret

marko93 kaže:
Dobar suncokret,ljepo se zeleni :!:
Kakav prinos se očekuje :?:

eh, rano je i bilo kakva procjena uroda bi bila glupa.
daleko je žetva :)

nije valjda da nitko od vas ne sije suncokret?
toliko omražena kultura? :scratch
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Suncokret

tarararaaaaaaaaaaaaam :D (neznam stavit spektakularnu muziku pa ja pjevam)

:D



 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Suncokret

BOGEC, pa ni vrag da imaš i suncokret posijan :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :?: :blackeye

jel bi se to dalo posilirat, kakva bi to krma bila???(možda pitam glupost, al pitam :D )
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Suncokret

ŠANANA kaže:
BOGEC, pa ni vrag da imaš i suncokret posijan :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :?: :blackeye

jel bi se to dalo posilirat, kakva bi to krma bila???(možda pitam glupost, al pitam :D )

znaš da kod mene ima 100 čuda pa tak i ovo :D

da dade se poslirat, pogotovo sa samohodnim silokombajnom koji ima rotore,sa običnim je melo teško jer zapinju glave na ulazu
ovo bude za zrno, a ko zna možda i zelena gnojidba 8)
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,891
Re: Suncokret

ja sam sijal uslužno suncokret koji će biti za siliranje i dio za zrno
bas me zanima ta silaža.... :scratch ....
dal je ok mješat ju s kukuruznom silažom?
kad je najbolje silirat suncokret?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Suncokret

markach kaže:
ja sam sijal uslužno suncokret koji će biti za siliranje i dio za zrno
bas me zanima ta silaža.... :scratch ....
dal je ok mješat ju s kukuruznom silažom?
kad je najbolje silirat suncokret?

da to je super mix silaža, isto tako se silira cjela stabljka soje i kukuruz, sve je to podjednako tj dolazi u istu fazu u podjednako isto vrijeme, znači za suncokret isto u mlječno voštanoj zriobi, to je tu negdje plus minus

takva silaža je super :D
mi smo jedne godine silirali kukuruz, suncokret, metali repine rezance, ma svašt je bilo u silosu i na vrhu trava, ma fino ko kremšnite :D :D :D :D

znaš da ja svašt isprobam :D
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Suncokret

evo par slikica mojega suncokreta, tabla je 21 Ha
dsc05180resize.jpg

hibridi su A90, NK Brio i Diabolo, sijan je na 18 cm razmaka, dobio je 100 kg KAN-a, i oko 200 kg 15-ice.i prskan je protiv bolesti.mislim da je ovo največa glava suncokreta koju sam našo uz ovratinu, ima stabljiku debelu ko ruka, pa mislim da nebi trebala pasti dolje.
dsc05188resize.jpg


kombajniranje se bude obavilo sa GERINGHOFF-om 6 redi PC, preklopni, samo budem stavil povišice na bočne stranice.
 

Najnoviji postovi

Na vrh