• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SUNCOKRET sjetva-žetva

T

tarana

Guest
Re: Suncokret

ništa prskanje.retko ovde imamo problem s bolestima.bavim se 15 godina ovim poslom, i suncokret je samo jedne godine bio napadnut a da se to značajno osetilo.
sejao sam euralisov hibrid altese.
ono što sam definitivno zaključio, je da sa setvom suncokreta nikako ne treba žuriti. pre 20-25 aprila ga ne treba sejati.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Re: Suncokret

ursusc360 kaže:
pozdrav svima!!!
evo imam par pitanjaca za vas:
Koliko se duboko sije suncokret?kolika širina između redova?kolika širina između dvije stabljike?

Pitam ja imam jedan mali komad u vrtu i to ja radim...pa sad ču od nekoga(neznam koga) "posudit" koju glavu suncokreta pa tamo posijat. To ja ručno radim.

Pa diste ljudi!!!!!!

Evo još jendu pitanje:

Dali se to sjeme mora sušit, šta li več da ja njega mogu posijat?Ili samo turim u zemlju?
 
P

Poljodjelac

Guest
Re: Suncokret

tarana kaže:
ništa prskanje.retko ovde imamo problem s bolestima.bavim se 15 godina ovim poslom, i suncokret je samo jedne godine bio napadnut a da se to značajno osetilo.
sejao sam euralisov hibrid altese.
ono što sam definitivno zaključio, je da sa setvom suncokreta nikako ne treba žuriti. pre 20-25 aprila ga ne treba sejati.
Slažem se s tobom , a i sam to iz iskustva znam i opet se zeznem ove godine, gledam svi požurili sijat pa
reko idem i ja ( ko da bi zakasnio ) i sad mi se to razbilo o glavu.
Dosta je obolio iako je prskan u cvatnji.
Iduće ggodine ne sijem prije 25-30.04.
 
T

tarana

Guest
Re: Suncokret

kol'ka je otkupna cena suncokreta kod vas?
jel' moguće da je 35 din?
 
Č

Čugi

Guest
Re: Suncokret

Završih i ja juče, prinos prosek 1t/kj, vlaga 9%, da sam zadovoljan i nisam pogotovo što je Ambrozija (ima je po celom ataru za ne poverovati ove godine) napravila haos na krajevima njiva i nagurala primese na 10%, cena ne poznata, no kako reče Dragan Nikolić u istoimenom filmu - "Idemo dalje!" :blackeye
Slike mi naparvio kolega, ali nisu nešta....

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
P

Poljodjelac

Guest
Re: Suncokret

Lako je tebi sa ambrozijom, kad imaš dobar stroj (mislim zbog primjesa) šta da mi sa oldtajmerima kažemo.
Ja isto nemam pojma o cijeni .
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Suncokret

super kombajnče :blackeye

zna itko kolika je cijena suncokretu?

mi smo naše jučer počeli, vlaga od 5-7%
 
B

Bobo

Guest
Re: Suncokret

TX75 kaže:
super kombajnče :blackeye

zna itko kolika je cijena suncokretu?

mi smo naše jučer počeli, vlaga od 5-7%

A slike, bajo??? SLIKE!!! Kao ad ne znas da 80% aktivnih forumasa zivi od slika?!?

Nije vrag da se sramis Torpeda? ;)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Re: Suncokret

Bobo kaže:
TX75 kaže:
super kombajnče :blackeye

zna itko kolika je cijena suncokretu?

mi smo naše jučer počeli, vlaga od 5-7%

A slike, bajo??? SLIKE!!! Kao ad ne znas da 80% aktivnih forumasa zivi od slika?!?

Nije vrag da se sramis Torpeda? ;)


i ja kad sam pročito njegov post reko sam u sebi:jebote vršenje kad nema slika, trebo si onda šutit...
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Suncokret

Bobo kaže:
A slike, bajo??? SLIKE!!! Kao ad ne znas da 80% aktivnih forumasa zivi od slika?!?

Nije vrag da se sramis Torpeda? ;)

dvije od jučer, nemam više :blackeye

jedna od suncokreta i zmaja :)
DSC02168.jpg


te transporta druzina ;)
DSC02170.jpg



bobo torpedo rula :p
 
B

Bobo

Guest
Re: Suncokret

Ljudi moji, taj TX se tog zmaja valjda stidi da je to cudo jedno... Dodjem kod njega i on ga sakriva kao zmija noge, sad je postavio sliku kombajna na kojoj se jedva vidi...

Mislim ono... NIJE ok ;)

TX: torpedo SUCKS
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Suncokret

bobo
tema je suncokret, vise o kombajnu pogledati u adekvatnoj temi ;) :p

a jesam bezobrazan
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Re: Suncokret

đaba vama ova mala slova, ja to kopiram i zaljepim na msn i vidim šta piše :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Re: Suncokret

eno sam vidio danas da je neko kod mene vršio suncokret. I imam pitanje, ja vidim da one stabljike ostaju, jel se to tarupiora, ili se zaore?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Re: Suncokret

pa može i tako, onda se to polomi i da se zaorat
 

Najnoviji postovi

Na vrh