• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SUNCOKRET sjetva-žetva

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Re: Suncokret

vozikao sam se u nedjelju okolo,naisao na ovo pa reko da poslikam.
to bi valjda trebao biti suncokret..?. :scratch

 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: Suncokret

ja mislim da to nebi bio suncokret, to je po mome viđenju neka trava posijana (pošto se vidi da se kosi za zeleno) u kojoj je bilo sigurno malo sjemenki od suncokreta, tako kod nas zna biti u ljuljevima sjemena od uljane repice!
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Re: Suncokret

ovo pored pokoseno je drugo polje. a ovaj drac sigurno nije sijana trava. jedino mozda ako je tamo bio lani suncokret,pa ponovno niknuo? :?
hm,vidjet cu kada dodje vrijeme berbe..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: Suncokret

ako je ovo košeno pored drugo polje, onda je vjerojatno u pitanju drač kak veliš i samonikli suncokret
 
T

tarana

Guest
Re: Suncokret

spominje neko cenu kod vas?
u srbiji se učestalo priča o 175e/t.
katastrofa!
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,272
Re: Suncokret

tarana kaže:
spominje neko cenu kod vas?
u srbiji se učestalo priča o 175e/t.
katastrofa!

opet ista priča, žetva samo što nije, o cijeni nitko ništa ne govori, kada žetva prođe onda će izaći sa nekakvom bijednom cijenom...itd :roll:
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Re: Suncokret

Samo čekaju da ga dobiju u silose onda su oni gazde kao i s pšenicom.
 
T

tomonh

Guest
Re: Suncokret

Kak ste ga prskali kad je tak velik.Kolki je prosječan prinos suncokreta...
Jebote ova banda če nam i gače na štap stavit...
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Suncokret

pa prosjek je kod nas od 15 - 23. ja sam lani sijao suncokret prvi puta, imao sam 18 metara prosjek, al kan je bacan sa rasipačom jer sam zakasnio sa prihranom u kultivaciji, tj mislio sam ga 2 puta pokultivirati, ali prebrzo raste pa nisam stigao drugi puta. ove godine je gušče sijan, i dobro pokultiviran, pa budemo vidli kak če bit ove godine prinos.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
639
Re: Suncokret

evo kadnas ljudi počeli vršit suncokret, neznam više ništa samo vidim da puno voze (pošto živim blizu silosa)
kad saznam zašto ga več skidaju, i ostale potrebne stvari javim.............
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Suncokret

kod nas još nisu napravili mjesta za njega u silosu, tak da neznam kad čemo u košnju. a čini mi se da bude ove godine kukuruz došao prije soje. neznam di budem o sa svime time, kad još nisu ispraznili pšenicu van iz silosa
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,272
Re: Suncokret

pričaju o 130-150kn/m ? :roll:

sutra ako vrijeme posluži počinjemo
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
639
Re: Suncokret

daniel2356 kaže:
kod nas još nisu napravili mjesta za njega u silosu, tak da neznam kad čemo u košnju. a čini mi se da bude ove godine kukuruz došao prije soje. neznam di budem o sa svime time, kad još nisu ispraznili pšenicu van iz silosa
moj stari zvao nekidan u Čađavicu u silos i kaže da su i oni počeli otkupljivat sunokret, pa najvjerojatnije da i ja za koji dan počinjem sa skidanjem suncokreta...........
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Suncokret

ja sutra slažem povišicu za bočne stranice na adapter i startam. mislim da ide direkt u kamione iz bertoje. čuj ako budeš u prijevozu, javi se pa odemo na cugu u lovački.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
639
Re: Suncokret

daniel2356 kaže:
ja sutra slažem povišicu za bočne stranice na adapter i startam. mislim da ide direkt u kamione iz bertoje. čuj ako budeš u prijevozu, javi se pa odemo na cugu u lovački.
to nije nikad bio problem...... :D :D :D :D :D
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
639
Re: Suncokret

evo bio vidit suncokret, pa evo par slika
i668130_h.JPG

i668129_h1.JPG
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Suncokret

još ti je malo zelen, u čađavici primaju samo standard, vlažan ne primaju.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,272
Re: Suncokret

skinili prva 4KJ, 20m/KJ
vlaga 6.6
primjesa 2.5
(slika nemam :blackeye )

ako ostane ovako biti će ok, sutra nastavljamo
 
Na vrh