• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SUNCOKRET sjetva-žetva

zbedenik

Novi član
Tu od
30 Ožu 2007
Poruka
22
Re: Suncokret

Znam da ćete se sada smijati, ali treba mi do zime cca 100kg suncokreta. Pošto nemam nikakvih iskustava sa njime, interesira me kokiko toga trebam posijati. Na koji način se uopće sije suncokret? Pošto nemam nikakve mogućnosti to napraviti strojno morat ću riješiti na ruke. Koliko se uopće dobije od jedne glave suncokreta (0,25kg???).

Hvala na odgovorima
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Re: Suncokret

Jednostavnije ti je da odeš kod nekoga i kupiš tih 100 kg ( jeli to za ptice )

- normalan prinos po 1 ha ti je oko 3 t, 1 ha ti je 10 000 m2, prosjek 75 000 bijaka na ha, 100 m2 površine =750 biljaka=30 kg suncokreta x 3=300 m2 površine =2250 biljaka = 90 kg suncokreta otprilike ( ako sam dobro računao ), siješ jednako kao i kukuruz, ne smiješ dopustiti da ti korov pruzme tablu ... :lol:
 

zbedenik

Novi član
Tu od
30 Ožu 2007
Poruka
22
Re: Suncokret

DELO1 kaže:
Jednostavnije ti je da odeš kod nekoga i kupiš tih 100 kg ( jeli to za ptice )

- normalan prinos po 1 ha ti je oko 3 t, 1 ha ti je 10 000 m2, prosjek 75 000 bijaka na ha, 100 m2 površine =750 biljaka=30 kg suncokreta x 3=300 m2 površine =2250 biljaka = 90 kg suncokreta otprilike ( ako sam dobro računao ), siješ jednako kao i kukuruz, ne smiješ dopustiti da ti korov pruzme tablu ... :lol:

Ako je početak računice točan, stvarno mi treba puno više nego sam očekivao. Na žalost u našim krajevima se suncokret ne sije, možda da vidim malo istočnije....no tko bi uopće prodao 100kg???
Koliko bi to uopće koštalo, ako već nađem nekog??

Hvala
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Re: Suncokret

Žetva 2009 cjena standard kvalitete bila oko 150 kn/100kg ( + PDV ) , odeš na njivu kad čovjek vriši i zamoliš tri vreće suncokreta daš mu keš istog trenutka, te kombajner i traktorista imaju za pivu u lokalnoj birtiji ... :lol:
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Suncokret

slabo slika od sjetve suncokreta ove godine :|
slabo zastupljena kultura na forumu

DSC04469.jpg


kod mene polako završavamo sa suncokretom, posijano oko 20ha,
poslije sjetve oprskano kombinacijom racer-dual gold
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Suncokret

Evo i mojih slikica sjetve da baš nebudeš sam. Posijano dosad oko 47 jutara suncokreta, Brio, A90 i E82 su hibridi bili. Sutra ujutro prskanje Roko + Dual



 
Y

yt2aca

Guest
Re: Suncokret

Pozdrav prijatelji!
Ja sam nov na ovom forumu ali bi da priupitam nešto... :)

Ratarko je rekao da pravi adapter za suncokret za ZMAJ-a.. Ja imam ZMAJ 132 i samo žitni heder a hteo bi da napravim adaptaciju za suncokret!

Da li ima neko nacrt i dimenzije svih potrebnih delova za adaptaciju ZMAJ 132!**???

dajte i neke fotke uz sve ovo... hi

hvala najsrdačnije unapred!

s poštovanjem,
Saša Niš
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Suncokret

da li je to malo mokro i je li ovo prskanje protiv bolesti?
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Re: Suncokret

Malo je mokro pošto sunce nemože da dopre do zemlje.Nije prskanje od bolesti nego prskam samo mesta gde se provukao po koji sirak.Znači uključim da prska samo na mestima gde primetim sirak a to je obično do komšije i na krajevima parcele.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Suncokret

tako sam ja išao u kukuruzu kada sam prskao sa lumax-om pa je na mjestima trebalo izvršiti korekcije da bi se sirak uništio.
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Suncokret

super izgleda, sve me sramota staviti slike moga suncokreta, baš sam završio kultivaciju, pojela mi ga voda bar 40 posto....
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Re: Suncokret

daniel2356 kaže:
super izgleda, sve me sramota staviti slike moga suncokreta, baš sam završio kultivaciju, pojela mi ga voda bar 40 posto....
i kodmene isti problem pola je pojela voda, a danas je još i leda kodnas bilo katastrofa, kodnas u selu neki kažu da če i presijavat već su i sjeme pripremili al malo mi je prekasno za sijenje suncokreta pa ču ga ostavit kakav je da je valjda če neš bit odnjega, a sutra ču krenit sa ogrtanjem i šta bude
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Suncokret

evo par slikica pile koja mi je prskala danas suncokret: IMT 534





Prskano kombinacijom Impact 25 SC (0,5l/ha) + Zino(0,3l/ha) + Amalgerol(1l/ha) + Profert MARA(4l/ha).
Pravi bučkuruš...
 
L

lukoil

Guest
Re: Suncokret

da li si prije radio sa amargerolom i kakva su ti iskustva?dosta je skup ?
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Suncokret

ove godine prvi puta da radim sa njime, išao sam u repu sa njime 2l/ha, i sad u suncokret... pa budemo vidli rezultate...
dosta je skup, neznam točnu cijenu, kupio sam ga u 2 mjesecu.
 
G

Gradacac

Guest
Re: Suncokret

Daniel2356
Slike su odlicne.Nadam se da ces imat dobar urod i dobru cijenu.
sretno..
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Suncokret

Hvala. Ima ga na par mjesta obretkog, voda ga odnjela, a ovaj ostali je dobar.
 

Najnoviji postovi

Na vrh