• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SUNCOKRET sjetva-žetva

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Re: Suncokret

kod mene će biri gadmo ako se vreme ne stabilizuje.Na niskim terenima je voda odnela rod još pre mesec dana a na visokim terenima će deo roda odneti bolesti.Do sada je palo 515 litara kiše za nepuna 3 meseca,a godišnji prosek za moje područje je 535.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Suncokret

Evo i žetva suncokreta nam dolazi za koji dan, se zna što o cijeni te o standardima otkupa?
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Kod mene počela pre 4-5 dana.Rana setva već skinuta.


Uploaded with ImageShack.us
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=r_b2Cf_nNPE[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Kod nas je suncokret ove godine podbacio.Konkretno ova parcela je dala 1780 kg/kj ali je bila najbolja.Ostale parcele od 1100 do 1600 kg/kj.Nešto ni nekosimo pošto je u njega ležala voda više od 30 dana pa nema ništa.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
suncokret

jel se zna kolika je cjena suncokreta rod 2010
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Jel vrši tko suncokret? Nitko ništa nepiše... Ja sam skoro gotov sa svojim, imam još nekih 9 jutara za površiti.

Prinos oko 15 metara po jutru, puno ga je palo na zemlju.
Evo i mali video...
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=f1bn-fTGZDk[/YT]
 
M

MOMOSARIC2

Guest
Nije čudo što je pao na zemlju kad koristiš obični adapter a ne za suncokret , postaviću slike kosidbe suncokreta kasnije
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Nije čudo što je pao na zemlju kad koristiš obični adapter a ne za suncokret , postaviću slike kosidbe suncokreta kasnije

Ma pao je on još prije 2 tjedna na zemlju, a ne sad od vršenja. Jednostavno su stabljike se prelomile. Na jednoj njivi ga je bilo 50 posto u zemlji. Kosim sa tim adapterom več 3 godine i ne rasipa baš.
 
Posljednje uređivanje:

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Ma pao je on još prije 2 tjedna na zemlju, a ne sad od vršenja. Jednostavno su stabljike se prelomile. Na jednoj njivi ga je bilo 50 posto u zemlji. Kosim sa tim adapterom več 3 godine i ne rasipa baš.

pa koliko imaš suncokreta da još nisi gotov
i kodmene ga je bilo puno popadaloga na zemlju i to na njivama koje nisam uspio špricat protiv bolesti, kukuruzni heder je zakon za suncokret barem meni imam nastavke za suncokretet al nikad ih montiro na adapter skroz teram sa kukuruznim el navarivaš noževe na lanceve ili teraš sa običnim lancima :scratch
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Imam 25 ha. Evo ovaj čas sam došao doma, završio sa suncokretom... sad još samo da prosjek izračunam:scratch
Ništa ne varim, samo smanjim broj okretaja adaptera sa 750 na 473...
kolko si ti imao suncokreta?
 
M

MOMOSARIC2

Guest
Ma pao je on još prije 2 tjedna na zemlju, a ne sad od vršenja. Jednostavno su stabljike se prelomile. Na jednoj njivi ga je bilo 50 posto u zemlji. Kosim sa tim adapterom več 3 godine i ne rasipa baš.

U redu , ja sam mislio da pada od kedera . Nemam baš iskustvo sa suncokretom ali mislio sam na ovakav adapter :

(snimljeno neki dan u mom kraju )



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Imam 25 ha. Evo ovaj čas sam došao doma, završio sa suncokretom... sad još samo da prosjek izračunam:scratch
Ništa ne varim, samo smanjim broj okretaja adaptera sa 750 na 473...
kolko si ti imao suncokreta?

imo sam 29 ha suncokreta
ja na lanceve navarim nož na svaki drugi kljun tako da što manje zdrma suncokreta da ga ne rasipa
 
M

MOMOSARIC2

Guest
Treba mi pomoć . Imam za zaorati oko 4-5ha suncokretišta , a nemam nekog iskustva s njim . Dakle stabla su ostala jako visoka i plašim se da mi ne kidaju neke kablove dole ili neki sličan belaj :roll:.Jel ima neka fora ? Jedino što sam se sjetio da montiram neku ručnoradjenu šipku naprijed da gura stabla prema naprijed i to je sve. Tanjiranje ili malčiranje ne rješavaju jer je ista priča jedino da idem u rikverc :scratch .
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Treba mi pomoć . Imam za zaorati oko 4-5ha suncokretišta , a nemam nekog iskustva s njim . Dakle stabla su ostala jako visoka i plašim se da mi ne kidaju neke kablove dole ili neki sličan belaj :roll:.Jel ima neka fora ? Jedino što sam se sjetio da montiram neku ručnoradjenu šipku naprijed da gura stabla prema naprijed i to je sve. Tanjiranje ili malčiranje ne rješavaju jer je ista priča jedino da idem u rikverc :scratch .

Samo pretanjurati i to stalno u smjeru kojim je kombajn išao ili prednji malčer ali to rijetko tko ima.
 
M

MOMOSARIC2

Guest
Samo pretanjurati i to stalno u smjeru kojim je kombajn išao ili prednji malčer ali to rijetko tko ima.

U pravu si ,tako može samo je malo teže kombinovati isto kako je išao kombajn . U svakom slučaju hvala (komšija moglo bi se reći).
 

Najnoviji postovi

Na vrh