• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SUNCOKRET sjetva-žetva

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Bole šta misliš da li ce ovo bez navarenih nozeva na lancima raditi ????????

neznam nisam to nikad vidio kako radi kad budes probo javi da znam jel da i ja montiram :icon_weed:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
stigao novac za suncokret.....još 04.10. al danas sam tek vidio na računu.......po mojoj procjeni dobio sam cjenu nešto manju od 2kn, oko 1,90 za kilogram.......:icon_hang:

moram otići po listu, da vidim što tamo piše.......:icon_pidu:
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
stigao novac za suncokret.....još 04.10. al danas sam tek vidio na računu.......po mojoj procjeni dobio sam cjenu nešto manju od 2kn, oko 1,90 za kilogram.......:icon_hang:

moram otići po listu, da vidim što tamo piše.......:icon_pidu:

Bez obzira na uljnost, kada odbijem sve moguće i nemoguće troškove koje oni zaračunaju, ispadne 1.80kn za naplatu.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Bez obzira na uljnost, kada odbijem sve moguće i nemoguće troškove koje oni zaračunaju, ispadne 1.80kn za naplatu.

slabo je, da je min 2kn, onda ajd ok......al sve ispod 2kn je loše.......a suncokret je vrhunski.....prošle godine je bio loš suncokret, a cjena dobra.......
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Bliži se nova sezona...
Ovako, planiram posijati oko 1 jutra suncokreta za sebe, odnosno stavljao bih ga u smjesu za krave da malo uštedim na soji koju moram kupovati. Nitko u krugu sigurno 15 km od mene ga ne sije pa nemam koga pitati. Znači potpuno nova kultura u mom kraju.
Da li se to isplati, kolika je uopće hranjivost zrna suncokreta?
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
dali postoje otkuplivaci krmnog suncokreta negdije u bjelovarsko-bilogorskoj zupaniji ili se samo otkupljuje uljani?
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Re: Berba kukuruza 2013

sto se tice suncokreta mozda bi i iso sa njim,al nisam upoznat sa njegovim troskovima proizvodnje i otkupom,dobar prijedlog morat cu se raspitat o njemu malo
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Re: Berba kukuruza 2013

sve napravi ko i za kukuruz, samo herbicidi su drugi......najbolje pošpricaš sa gore navedenim i nemaš više problema......prošle godine je cjena bila 2kn za kilogram.......
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Re: Berba kukuruza 2013

e super,jos se moram samo raspitat tko to otkupljuje u bjelovarsko-bilogorskoj zupaniji i mogo bi ga posadit,jel mi mozes jos samo reci kolika bi bila otprilike cijena sijemena za jedno jutro?
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Re: Berba kukuruza 2013

Ja mislim da ti u BBŽ otkupljuje GEA tvornica ulja iz Hercegovca. Nemam sucokret, al im firma gdi radim nešto radila pa malo kasnili sa plaćanjem, a opravdanje im je bilo da je sezona otkupa suncokreta pa su malo na knap s lovom. No na kraju su ipak uredno sve platili. Ne poznam baš taj dio BBŽ, pa neznam koliko su ti blizu ili daleko.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,718
Re: Berba kukuruza 2013

Sa suncokretom treba biti jako oprezan. U krajevima gdje se on ne uzgaja na veliko jedna osamljena tabla bi bila švedski stol za ptice 10km okolo.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Re: Berba kukuruza 2013

Kod mene ga do pred nekih 5 godina nitko nije sijao. Onda je susjed posijao nekih jutro i pol za vlastite potrebe i nije imao problema sa pticama. I danas ga jedino on sije i ne žali se na ptice.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
NewHoland i ostali suncokretari, šta planirate sijati od hibrida?
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
kako ti se luka pokazao?
380kn/ha ispada on što je poprilično povoljno u odnosu na Neomu npr.

Ja sam veći dio uzeo Neomu, te jedan dio Novamis, pa si razmišljam dal da uzmem Luku pokus 2-3ha ili ću probat i od Pionira novi hibrid što ide pulsarom.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ako budem sijao suncokret, razmišljam ove godine o LUKI, jer sam vidio na jednoj parceli prošle godine da jako dobro izgleda.......a i rodnost mu je velika

evo i nekih cjena od osijeka:





evo i otkupa od prošle godine......

 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh