• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SUNCOKRET sjetva-žetva

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ovdje kod osijeka piše 450kn pakiranje, sada se više nesječam kolika su njihova pakiranja.......jel možda znaš koliko ima zrna????

ove godine ću imati možda 2 jutra, ako budem sijao, jer se još dvoumim između suncokreta i soje.......


cjena je još bila OK, s obzirom koliko su drugi dobijali, al nisam zadovoljan trokškovima, koji na 9t robe iznose 954 kune.........previše je ipak previše, čepin mi nije daleko, neznam jel tamo ima tako velikih troškova otkupa.....


ovaj otkup je od pioneera, njega sam sijao prošle godine.......
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
na koliko siješ?? ja sam prošle godine na 24cm.....onda bi tih 70 000 bilo za jedan hektar dovoljno......
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
jel netko probao sijati suncokret sa oltovom mehaničkom sijačicom?? imam plastične ploče za nju, al još nisam probao, uvijek mi je suncokret netko odradio sa pneumatskom......pa me zanima kako bi išlo, da li da se upustim u to ili ne.....nemam puno, pa nebi nikoga htio zafrkavati za to malo....

što se tiče kukuruza, njega je dobro posijala......
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Luka je pakiran po 75 000, a Syngenta ima pakiranja od 150 000mk.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel ima slučajno ko tu u mojoj okolici kakvg sjemena suncokreta?? Trebao bi par sjemenki, 10-ak komada, moja draga bi posijala u vrt da bude kao ukras, obožava ih :)
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja ću slijedeći tjedan otići do instituta u OS, da uzmem suncokret, neću puno sijati, samo 1ha.......
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Imam u planu ove godine posijati 1 hektar suncokreta malo za probu pa me zanima
da li divlje svinje pravu štetu isto kao u kukuruzu .
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
što se tiče svinja u suncokretu, apsolutno nemaš brige, na njega neidu......čak sam mislio da će ići na krumpir, al nisu ga ni taknule, samo kukuruz
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
danas sam pitao, luka je u pakiranju od 70 000, i cjena 434kn u prvči.......sutra zovem os institut.......imali su još neko pakiranje od 75 000, al se nesječam proizvođača, cjena je bila 668kn.......
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Moja greška onda, ispričavam se.
Ivane koliko imaš km do DJ i koliko bi sijao luke?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
imam oko 75km do DJ

luku ću staviti na 1ha, jer uzeo sam kombajn, a nisam ga nikada vršio, pa da probam kako će ići u suncokretu......
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Ništa onda, mislio sam da si bliže pa da dođeš kod mene po Luku pošto je jeftiniji 50tak kn ( taman za mješano meso u mon-ami ).
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
tx75, na kraju je po tvom, LUKA kupljen na institutu, u pakiranju od 75 000, a u prvči se nudi po 70 000........neznam kako.......zrno je dosta sitno i neznam jel ću ga moći posijati sa mehaničkom.......jedan čovijek mi je rekao, da se s tom sortom imao problema i kod sijanja sa pneumatskom, baš zbog sitnog sjemena, da je kupilo po 2 zrna.......
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,477
Podigao i ja svoje na institutu. Na ponudi pise 70 a isto dobio 75. Nisam ni otvarao vrecice. Nadam se da ce ga dobro sijati.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
sutra sjetva, danas pripremljena sijačica.....kupilo je dva zrna, pa su skidači skoro do kraja na olt psk, sa msk sam probao, al baca po 2-3 zrna, i nije dobro......pa ću posijati sa psk........razmak navode 19-20cm, ja ću staviti na 21,5cm, sklop 66 000......
 

teranova

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
47
Decki ,ako vam je sjeme sitno i povlaci vam dva sjemena na sjetvene ploce ,ili skidace ne mozete namjestiti ,onda vam je najbolje rjesenje staviti sjetvene ploce od repe!!!!Prosle godine sam sav suncokret posijao s tim plocama jer je zbog susne 2012 sjeme bilo sitno pa mi je na PSK znalo na suncokretove ploce podici po dva sjemena pa sam probao ovaj sistem ,samo se mora namjestiti razmak sjetve prema plocama od repe,ne morate se bojati tog sistema jer rupe od repe su sitnije i dize vam samo jedno sjeme !!!Ako nemate ploce od repe jer su one dosta rijetke probajte ih posuditi na dan dva i samo VOZI!!!! E sada ja imam jedno pitanje za vas ,dali je netko radio sa osjeckim LUKOM i kako se pokazao ?????
 

Najnoviji postovi

Na vrh