• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SUNCOKRET sjetva-žetva

F

fendt716

Guest
žetva se razvukla na tjedan dana... danas završeno. 41 hektar, u silosu 176 tona. Prinosom zadovoljan, a što se cijene tiče prodajem što prije.
 

domac1986

Član
Tu od
19 Sij 2012
Poruka
33
4.8 tona prinos po hektaru. prinos je najjači kojeg smo imali ikad do sada.... ali cijena mala...jel se itko osim pipunića izjasnio oko cijene?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,481
Svagdje drugdje moze biti samo niza posto je njegova uljara a svi drugi su samo prekupci. Vupik valjda 1.80
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
2kn izašlo Žito


ja sam predao u žito, tamo i jedino mogu predati, jer drugi su mi daleko.......a uljara je od mene 35-40km, neznam koliko bi se isplatio da vozim u uljaru.......

ako bude 2kn, ja ću biti zadovoljan........:icon_jook:


vidim kod vas u srijemu je malo bolje nego kod nas.........to su pravi prinosi, i cijena da je 2 kune SAMO, dobit po hektaru je po meni OK....
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Koliko iznosi ulagane po hektaru i koji su prosječni prinosi suncokreta (govorim o visokoj agrotehniki).
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,481
Evo danas vrsio usluge. Na dva jutra navrsio 5400 kg. Islo je dosta cisto dok ima sorti ne moze cisto da se ubijes cackajuci po kombajnu i prestelavanju svega.

 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Pa ovdje sve rekorderi u prinosu suncokreta !!!!! dobro cete se opariti a kazu svi da se ne isplati poljoprivreda ,4,5 tone po dvije kune 'je dobra zarada..:drink:
 

domac1986

Član
Tu od
19 Sij 2012
Poruka
33
Pa ovdje sve rekorderi u prinosu suncokreta !!!!! dobro cete se opariti a kazu svi da se ne isplati poljoprivreda ,4,5 tone po dvije kune 'je dobra zarada..:drink:

nitko neće dobiti 2 kn.... oduzmi troškove otkupa koji će sigurno biti 10 kn (možda i više nikad se ne zna) a ako nisi iz okolice čepina cijena na ruke ako bude 1,75 kn ja zadovoljan
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
jeste probali u suncokret sa kukuruznim adapterom ???ja sam nabavio neke noževe pa cu staviti na đurin adapter i probati vrsiti.Ovih dana sam radio sa zitnim hederom i paprikama ali mi sada treba za soju a ostalo mi jos suncokreta koji je još zelen.


screen capture program


screenshot capture
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
a na šta kopčaš nož na đđ hederu
imam i ja takve nozeve od mislim oroša al nisam ih mogo nikako upasat na đurin heder
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,481
Par godina smo radili. Islo je dosta dobro al posto je 4 reda pa smo na zitni kupili dodatke. Sklopi mu samo drvene povisice sa strana i do kombajna da ne padaju glave van.
Ovih dana se hvale s prinosima ne smijem ni napisat s koliko.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Kopcaju se na šinje i pokrivaju rakete .. na žitnom hederu vec imam suncokretnu adaptaciju ali probao bi sa ovim bez navarivanja polunozeva na lance...
A sta kazete za ovakav sistem isto na ĐĐ hederu ???

pc screenshot
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
aje slikaj kako stoji noz na hederu da prepravim i ja svoje da nemoram lance mjenjat
jel to tarup made in Srbija koliko te košto ??
 
Posljednje uređivanje:

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Ja sam stavio noz ovako ali nisam nikada radio sa tim ..



a do sada sam radio ovako.
 
Posljednje uređivanje:

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
kukuruzni heder malo vise ima rastepa nego sa adaptacijom na zitnom adapteru jedino sto je bolje kad ima trave sve progura dolje a samo glave idu u kombaj dok kod zitnog sve reze pa bude svega u bunkeru, ja sve i skidam sa kukuruznim sam sto imam na lancevima navarene noževe
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Bole šta misliš da li ce ovo bez navarenih nozeva na lancima raditi ????????
 

Najnoviji postovi

Na vrh