• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SUNCOKRET sjetva-žetva

Antonio1996

Član
Tu od
19 Pro 2020
Poruka
93
Pozdrav jučer sam špricao suncokret protiv uskolisnih korova sa panterom te bi danas špricao protiv širokolisnih korova dali je preporucljivo spricati tako kratko između dva herbicida ili malo sačekati sa drugim špricanjem?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

pimorje40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
154
Pozdrav Imam nešto sitno posijanog suncokreta za kokoši i sad se pojavila neka bolest, šta bi to bilo i čime tretirati ako nije kasno?

IMG_20220520_105248.jpg
IMG_20220520_105248.jpg IMG_20220520_105639.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Ovo je izgleda dobio od herbicidal.dali je pored nesto prskano od trave
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Pozdrav Imam nešto sitno posijanog suncokreta za kokoši i sad se pojavila neka bolest, šta bi to bilo i čime tretirati ako nije kasno?

Pogledaj sa donje strane lista ima li sitnih usi.
Lisne usi i pauci su se poceli pojavljivati po suncokretu a uvrnuti listovi su jedan od simptoma
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,873
Da, to su dva Imt kultivatora😉
Prerađen malo tak da ispada bolji nek Gaspardo😁
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,263
Jebate led ti imas tri kutije, ti si ispred vremena.... koliko stane kana unutra, jel iz srednje ljepo curi ili ostane na sredini?
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,873
@mladenko
Lepo curi da ljepše ne more, ništa ne ostane uvijek sve potrošim a mogu i snašu iza vozit😉

@MeđiMurec
Jako lep suncokret, zakaj sijete tako kasne hibride ili u konačnici to dobro ispada za vrijeme žetve.
Jel bilo prihrane ?
Zaštita s fungicidom?
 

MeđiMurec

Član
Tu od
13 Sij 2021
Poruka
76
@markach
Hvala, je stvarno je prekrasan. Prošle godine smo prvi put sijali suncokret i greškom sam uzeo taj hibrid i dopao mi se, pa sam ga odlučio ostaviti i ove godine, imam još P64LE25. Prošle godine je vlaga u berbi bila 8,2%, ali je bio pobran među zadnjim u polju, prinos oko 3,2 t/ha.
Kultiviran nije, dobio je folijarnu prihranu (Agrofol 390+ Kalex Cu).
Zaštitu fungicidom nije dobil.

Koje vi hibride sijete? Pošto smo relativno blizu, dobro je uvijek čuti neki savjet.
 

Najnoviji postovi

Na vrh