• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sušare za žitarice

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Hvala, mozda nest i zaradi. Mene je najvaznije da me vise ne drpaju na otkupu, to su drame sta se radi ahhh a godinama to trpim.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Cestitam Kićo,odlicno izgleda!!!! :icon_super:
Koje je godiste i koliko love ako nije tajna? Uvoz iz Italije ili?
17 tona kazes,tu stane robe! :icon_e_wink:
Samo ju nemoj zaboravit postavit u vodoravni polozaj.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Kičo svaka čast,i ja razmišljam o tako nečemu,koliko je para ako nije tajna?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Postavili smo ju na zemlju, to ce bit tako ove godine a ubuduce cu joj napravit mjesto odakle vise nebude pomjerana, izbetonirat jamu i natkriti da to bude kako bog zapovjeda. Podloga su hrastove daske debljine 7, sirine 40ak i duljine 80cm. Po dvije pod svaku nogu, postelan nagib vaser vagom.
Sušara nije iz uvoza vec iz HR, tu je kupljena nova 2000. godine. Plamenik je na ložu.
Cijena nije tajna ali o tome ne volim javno pa cu ti poslat na PP.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,561
Cestitam!
Promjeni odma i ulje u reduktoru od srednje spirale. Ako je kisla, semering propusti i bude vise vode i mulja nego ulja.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Kićo svaka čast na na sušari ovak je nešta ljepo vidjeti kad čovjek uloži novac u pravu i korisnu stvar..
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Decki hvala na cestitkama! Rastavio danas reduktor ispod spirale po savjetu forumasa NEWHOLLANDA a unutra drama, pun vode i mulja. Idu novi lezaji, semerinzi i hipenol 140. Zupanici ko novi!
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
bolje stavi homemade tekucu mast...to je zakon za te stvari.ja vise nigdje nestavljam cisti hipenol u strojeve..nego pomjesahipenol sa masti u omjeru koji mi odgovara...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,326
Imaš za kupiti polutekuću mast za reduktore Viskoma R0 ili R00. To je bolje nego sam miksati, a možda i jeftinije.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
e tu se varas.skupa je ko vrag.znam jer sam kupovao za presu jer ima centralno odmazivanje..ona mala piksa nema ni litru mislim da je 0.80 dode oko 80 kuna.ovako kupis 10litara hipenola u masivi mislim da dode oko 160 kuna i tamo kantu masti i jedna kanta u nju do pol nalijes ulje pa malo po malo masti dodavati i mjesti sa onim svrdlom za boju sto se stavlja u busilicu.kad dodes do omjera da je dovoljno gusto da je tekuce onda prestanes dodavati mast i mjesas jedno 10.minuta i to ti je mast ko bog a jeftinija dosta..e sad mozda i ima koja jeftinija orginal ali nemoze bit jeftinija od ovog..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,326
Ne, ne varam se. 33 kn 0.8kg. Hipenol i mast su skuplji.
Nije samo to: pitanje je kakvi su aditivi u masti za ležaje od masti za zupčanike
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
U reduktor sam nalio Inin hipenol 140. Sad me muci s kojom masti podmazati lezaj turbine koji je odmah do peci, tu su jako visoke temperature a preko tog lezaja turbina uvlaci vrelinu iz peci. Ako stavim obicnu spalit ce je odmah.
Newholland s kojom masti ti podmazujes taj lezaj?
 
Posljednje uređivanje:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,561
Evo tu cu ti odg. Sad si me zatekao. Nisam ni znao da se podmazuje, prema tome nije nikad ni podmazan :(blush): Odakle si prisao mazalici?
Sutra idem odma provjerit. Mislim da bi bakrena mast bila dobra.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Kičo, slažem se sa Newholland-om.
Bakrena je za visoke temp ok samo je piksa skoro 200 kn, ali i vredi svaku lipu.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Ja nemogiu vjerovat da su na takvom mjestu postavili lezaj, znaci prednji lezaj turbine tj onaj prema peci. Ispred njega je nekakav lim kao zastita od direktne vreline ali svejedno tu struji zrak iz peci a temperature su strahovite, unutra se šamotna cigla užari a kućište s ležajem je odatle svega 20ak cm. Sve sam podmazao sa Lis 3 a ovo je ostala nerijesena zagonetka.
Nek je cijena kolko hoce samo da ne drapi lezaj a tu mast bi koristio samo za taj jedan lezaj.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Kico bez sikiracije,taj lezaj se nepodmazuje,vidis da ga Holland nije mazao i to jos uvjek sljaka.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Kico bez sikiracije,taj lezaj se nepodmazuje,vidis da ga Holland nije mazao i to jos uvjek sljaka.

Hmmm, a cemu sluzi mazalica na tom kucistu??

Ovako to izgleda
k4y0.png
 
Posljednje uređivanje:

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Pitanje za sve koji imaju mobilne sušare,
- do koliko stupnjeva griju zrno (kad iskljucuje plamenik)?
- s kojom temperaturom startaju sušenje (prvi sat vremena)?
- s kojom temperaturom suše ostatak vremena?
 

Najnoviji postovi

Na vrh