• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sušare za žitarice

T

tomi

Guest
susara

pozdrav daj mi recite dal zna ko za kakvu susaru do 10 t gde bi se dala nabavit i kak se kracu cjene talijanske susara
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
moja sušara prodana kod ludbrega, otišla nekidan, a narucio sam u delnicama Stabil 2000...

Dino, el ti treba usipni koš???????

Kolko košta sušara,kapacitet,potrošnja odprilike...hvala....
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Kolko košta sušara,kapacitet,potrošnja odprilike...hvala....

35.000€ + pdv, kapacitet 2 tone na sat uz redukciju vlage sa 35 na 14, energent plin. potrošnja nemam pojima....., dosad sam imal na ložu, a sad za plin neznam...
 
S

Spaz

Guest
Pozdrav svima.
Već par godina koristim sušaru koja koristi kao gorivo slamu od soje.
Treba više vremena da osuši nego ove gore prikazane, jer se suši na temperaturi od 40-50 stepeni, ali je zato sušenje izuzetno dobro.
Sušim u njoj i kukuruz kokičar bez da bude ikakvih problema za kokičavost.
Sušenje je izuzetno jeftino. Više košta ložač nego energent.
 
S

Spaz

Guest
suarakompletqj8.jpg


Krajnje jednostavna i funkcionalna konstrukcija.
 
T

tomi

Guest
susara

pozdrav drustvo !!
imam jedno pitance,,kupio sam talijansku susaru 9tona na plin mobilna i protocna je ,, sad bi htio znati kako na koji princip se susi kad se ukljuciva snek da mjesa kukuruz pa kolko dugo se susi na kojoj temperaturi ulazna temp kolko mora biti,,bio bi mu zahvalan ak bi znao netko opisat malo taj rad
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
evo napokon slika moje nove sušare, Stabil 2000, montirana u utorak....
















i malo montaze elevatora od 18 metara...



 
Posljednje uređivanje:

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Slike sve govore, cestitam i nek ti dugo i dobro sluzi! Ja bi bio zadovoljan i sa najmanjom Delnickom... nekih 11000 plus pdv.
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Košta 42.870,00 €.
A služi za sušenje žitarica.....
U četvrtak su provukli kablove po njoj, i isprobali jel radi...
Valjda bude iduci tjedan pustena u pogon, jer treba još cijevi pospajati po silosima i par pužnih transportera ubacit......
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
U mom kraju se zbog male prozvodnje kukuruza, uglavnom se sije do 1 ha, kukuruz bere u klipu, sad neki ljudi kupju kombajne da beru u zrnu, kako to susiti, jos oni ubjedjuju da se to malo onako prosusi na tavanu ili gdje vec i to je to, cisto sumnjam, osim ako je godina kao prosla bez kisa.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,293
ma jok sušit na tavanu ili tak nešto. kod mene dosta bere u zrnu i ne suše nego stavljaju na tavan, svaki dan po nekoliko puta idu mješat, ali svejedno ona zakuri i dobije miris po lijesnima i to neće nitko živ jest i na proljeće bacaju na polje.
prošla godina je bila kolko tolko ok za kukurzu, relativno je bio suh. ali inaće moja preporuka nemoj bacat novce, ako ne sušiš.

inaće da li netko zna kako se krećeju mobilne sušare oko 8 tona na dalje, ali iskljućivo na naftu.....:)
 

Najnoviji postovi

Na vrh