• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sušare za žitarice

raskooo

Član
Tu od
22 Velj 2011
Poruka
127
dsc01022uo.jpg

By raskooo at 2011-02-24

dsc01024i.jpg

By raskooo at 2011-02-24

evo slika do moje susare...za marku i tip ne pitajte jer je susara iz kucne radinosti....bile su preskupe kad nam je trebala...pa smo napravili...mreze se mogu kupiti...dok obruce moras naruciti....i to je to...
kapacitet je negdje oko 25 m3...i funkcionise pravo dobro...
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
bitno je da funkcionise, a to sto nije fabricka jos mi se vise svidja jer trebalo je to sve napraviti
 

raskooo

Član
Tu od
22 Velj 2011
Poruka
127
bitno je da funkcionise, a to sto nije fabricka jos mi se vise svidja jer trebalo je to sve napraviti

funkcionise jako dobro ...a moze se napravit za nekih 10 dana
 

raskooo

Član
Tu od
22 Velj 2011
Poruka
127
Da al treba znat kako, šta sve treba i od kud početi radit,,,,,,,,,:confused:

pa moras se malo razumit u bravariju...znat varit....malo teze je ustelovat spirale...al nije ni to nesto ne moguce...
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
pa moras se malo razumit u bravariju...znat varit....malo teze je ustelovat spirale...al nije ni to nesto ne moguce...
Ma ni problem varot i bravarija, izradio sam dosta prikolica za šumu, radim prednji utovarivač,,,,,, al ovo nisam vidio kak se radi a neznam ni kak iznutra to sve izgleda, kud ide zrno, kud zrak, kak se to mješa zrno da se suši .
Kužiš nisam vidio pa neznam, nemam viziju kak bi to izgledalo.
Daj slikaj u izradi i malo objesni, ak imaš volje.:drinkers:
 

raskooo

Član
Tu od
22 Velj 2011
Poruka
127
Ma ni problem varot i bravarija, izradio sam dosta prikolica za šumu, radim prednji utovarivač,,,,,, al ovo nisam vidio kak se radi a neznam ni kak iznutra to sve izgleda, kud ide zrno, kud zrak, kak se to mješa zrno da se suši .
Kužiš nisam vidio pa neznam, nemam viziju kak bi to izgledalo.
Daj slikaj u izradi i malo objesni, ak imaš volje.:drinkers:

ovo je jedina slika koju imam ali napravit cu koju detaljniju fotku...
imam ja volje,ali kako god pocnem da pisem zapetljam se tako da ni sam sebe ne razumijem...
tesko mi je to bez slika...
ali napravit cu ti slike svega posebno pa ces ti onda sam to skontat....
ja sam dosta korisio cetvrtaste zeljezne cijevi 30x10x3...
i 9 m takve cijevi je trebalo savit u krug(meni su bila potreba 4,vidi se na slici)...to sam jedino platio da mi urade u nekoj firmi...a sve ostalo sam...
i limove sam kupio gotove,negjde u srbiji ih prave...uzeo sam promjer rupa 2mm zbog psenice,jer bi na 5mm psenica ispadala...
koriste se 3elektromotora,potrebno je napravit reduktore za 2...koji vuku spirale...ovaj za zrak ne treba reduktor...ali moras naci odgovarajuci propeler....
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Ma nisam toliki lumen da nebi skonto,,,, samo da vidim kak šta ide, znači cijevi su te koje griju i suše :scratch
 

raskooo

Član
Tu od
22 Velj 2011
Poruka
127
Ma nisam toliki lumen da nebi skonto,,,, samo da vidim kak šta ide, znači cijevi su te koje griju i suše :scratch

ne..cijevi se najvise koriste za izradu vanjske konstrukcije...a sta grije i susi...to ces vidjet na slikama....daj mi svoj mail pa cu ti ja poslat slike u subotu....lakse mi je na mail nego postavljat na forum...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
:O
Zašto ju prodaješ?

Dali ti sušara oduzima previše vremena,pravi velike troškove i veliku obavezu?
ili je nešto drugo u pitanju?

Jer znam koliko je posla oko sušare,tu treba biti dosta ljudi i dobra organizacija,da sve ide kak treba...
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
moja sušara prodana kod ludbrega, otišla nekidan, a narucio sam u delnicama Stabil 2000...

Dino, el ti treba usipni koš???????
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Koliko je ono on dugačak i širok?
I koja je cijena?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
moja sušara prodana kod ludbrega, otišla nekidan, a narucio sam u delnicama Stabil 2000...

Dino, el ti treba usipni koš???????

da u moj kraj stigla sušara kod jednog mog kolege...heh...dobra je..
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
7 metara je dugačak, širok je valjda 1,2 m, a za cijenu se lako dogovorimo ako si zainteresiran....

Zainteresiran sam,pošalji mi ponudu na pp ;) .
 

Najnoviji postovi

Na vrh