• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Kojotiču,oš da ti pitam u mađariji kad bum išla za onaj grah - sad si i meni črveka pustil - stalno se pitam - kaj bi to dobroga moralo biti a da tolko košta.

Bum ti dala dvijesto kila Balatonke.Nism bila,ali muž veli - logično razmišljaj - dvadeset dvije vreće p 35 kil - a posadila sam jedno 100 kila.Bude i za one kojima sam obečala i za tebe dosta.Ja sam uspjela dobiti Belarosu sitnu,12,60 kn/kg,i uzela sam za probu Marabela,isto sitnoga,i nešt Balatonke si budem iz mađrije još dopeljala tako da opet imam za drugu godinu za saditi,i tako,još neke sortice pomalo....
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Dali je kasno za bacanje stajnjaka? Tj. hoce li biti efekta u grahu ako se sad baci?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Pod grah stajnjak - kasno nije ak je zreli - ali ima li potrebe pod grah stajnjak - neznam.On reagira na mineralnu prihranu.
Baš me zanima šta će iskusni grahari reći.
 

nemanja

Novi član
Tu od
14 Sij 2014
Poruka
28
pozz drugari!!!! ove godine planiram probno zasijati grah pa me zanima da li ga zalijevate(navodnjavate) i kako!??? lp!
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Dali je kasno za bacanje stajnjaka? Tj. hoce li biti efekta u grahu ako se sad baci?

Ja sada nebi pošto to nisi napravio prije oranja tj.jesenas.....ovako postoji šansa da ti grah sprži.Što se tiče graha nebi puno dobio na prehrani jer stajnjak se dugo razgrađuje a grah je kratke vegetacije.Moja preporuka baci taj stajnak poslije graha i zaori,imat ćeš parcelu nagnojenu na kojoj češ moći sijati šta želiš i to narednih par godina!!!!
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
a ne mogu poslje graha jer iza njega mi ide češnjak. a ništa, onda ide nešto drugo. prelazim ipak na ekološku. sad će bit i praškasta gnojiva, a ona mogu i u sijačicu. i jeftinija su od granuliranih, pa ćemo vidjet oće bit šta...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,715
pa odi sa stajnjakom, ali nemoj pretjerivati...ne treba 40 tona po hektaru, daj samo 10 tona...:eek::
isto tako i prije češnjaka može...
 

vlatko2703

Član
Tu od
10 Velj 2009
Poruka
31
pozdrav ja bih posadio graha ove godine malo vise oko pola jutra. ali je na toj zemlji bila djetelina duze vrijeme i sad me zanima scime pospricati tu djetelinu kad se grah posadi?? zemlja je jesenas izorana i ove sezone bi se tamo grah posadio ? hvala
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
@Vlatko, mislim da onaj post ispod tvog nije za tebe, nego za @krešu, da ovaj ima za prodat niski grah puter, a PP mu dođe privatna poruka..možda grešim ali ...
0453.gif

Ja bih prije sjetve poprskao nekim totalnim herbicidiom, a nakon sjetve možeš s Stomp-om.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Bit će graha ove godine, opet ja pogodim godinu. Pripremio sam 100 kg sjemena, još ću 100
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
200kg sjemena?

pa to je za 4-5 jutara......

Pa tako je negdje u planu 4 i pol jutra. Imam tu jednu arkod parcelu koju sam oduvijek cijepao na 4 dijela jer sam je pomalo sastavljao. Sad mi to dosadilo i jedino mi preostaje stavit neku žitaricu gore ili grah da dobijem jednu kulturu, jer mi nikako ne odgovara ni paprika ni kupusnjače, a bome ni luk. Ovako bacim grah, iza njega rauolu i eto spremne parcele. To što nema neke zarade nije prebitno
 

Najnoviji postovi

Na vrh