• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
jel ove godine na hladnjači original kanadski haribec ili je opet prepakiran argentinski?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Zokii,poslala sam ti danas ono.

@darijus,kupila ja danas Eureku - i mislila na tebe - odkud tebi luda cijena - 100 grama 8,50 kn.A jesi me opet nagovorio na bedastoču....:eek:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,657
znači da je kod nas samo 4 puta skuplji...:(:
...mogla si to i prešutiti...:(:
 

nemanja

Novi član
Tu od
14 Sij 2014
Poruka
28
a kako mozete po listu msm. pomocu tih rasprsivaca zbog plamenjace!? ja sam kontao kao zokii u kanale natapati samo mi je problem sto je parcela ravna kao dlan a kako ste msm. je li pomocu cisterne!? i koliko ga cesto treba zalijevati i kad u koje vrijeme/doba!??
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,657
jel bolje da se osuši pa nemaš niš, ili da riskiraš i zaliješ rasprskivačem? :(wait):
ovo cisternom, i nije pravom cisternom, napravil sam si karnister od 1000 litara na zadnjoj osovini od auta, pa s tim polijevam dva reda...
 

vlatko2703

Član
Tu od
10 Velj 2009
Poruka
31
dobro je to zalijevanje na malim povrsinama, ali sta sa pola jutra i vise graha?? kakva su vasa iskustva sa herbicidom dost 330 i pulsar??
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,189
Ja kanim postaviti kap na kap, ali zanima me kak to onda okopavati poslije, jer ne mislim prskati grah protiv trave? Dal micati ove cijevi ili?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
sa dost 330 sam probao, al on ide poslije sjetve, i neznam koliko je bio uspješan.......grah po meni netreba zalijevati, na sušnoj godini je kod mene čak bilo ok, samo malo sitnija zrna, to je bilo 2012.g........ja ga kultiviram oko 3 puta i neznam kako bi kultivirao pored cijeli kap na kap........ako bi se te cijevi stavljale, onda bi bilo dobro i postaviti foliju, i nema kultiviranja, trave, ničega........tako sam vidio na internetu, i dobro sve izgleda, a i vidio sam tamo gdje ga beru, nema ni travke, samo zemlja i grah......neznam s čim ga tako prskaju, jer ovaj naš grah mislim da nebi bio otporan na te herbicide........grah inače bilo čim da se prska, prska se u jako ranoj fazi, i uvijek malo dobije i grah, pa bilo to i par točkica po listovima, al problem je što trava dolazi kasnije........
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,189
Ma ja ga nebi uopce prskao protiv trave, ni prije nicanja ni poslije, posadili bi ga na nekih 500 hvati pa to nije problem 2, 3 puta okopati.. Nebudemo kultivirali jer bude saden rucno u kucice.. Mislim da budem micao ona crijeva od kap na kap dok bude okopavanje, pa ih poslije nazad postavim..
 

Selekt

Član
Tu od
6 Pro 2012
Poruka
88
dost 330 u praksi dobri rezultati što se tiče ambrozije ali grah u nicanj jako boluje i žuti 2 tjedna dok nekrene dalje. bolje par puta pulsarom pa koji put rekreativno motikom.
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
jel ima netko za prodat graha tresnjevca, trebam za sjeme oko 100 i više kila??
Po mogučnosti iz okolice Karlovca?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja kupila neki dan Haribeca u hladnjači po 18,50 kn.Moram reći da me cijena iznenadila - računala sam na neku dvanaesticu -ali,šta ćeš.Iako,sam mogla uzeti po četrnaest nešto sličnoga - ali mi neki vrag nije dao - a znam - ma sigurna sam sto posto da su me zvozali - isti grah samo u drugačijim vrećama i drugačije deklariran.Ali znaju meštri da svi tražimo haribek,pa nam smještaju.Ali,uzela ja šaku - dvije toga drugoga - budem ja njega posadila usporedno pa da vidimo - jel ti isto ili nije.A onda ću im skinuti sve po spisku za dvijesto kuna kolko sam preplatila.Ma ne isplati se spuštati na taj nivo zbog dvjestotice,jel?
 

Selekt

Član
Tu od
6 Pro 2012
Poruka
88
Nevrijedi kukati. A šta da ja kažem uzo trešnjevac po 48kn + PDV, pa ti budi kunkurentan na tržištu i legalan za inspekciju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh