• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Eh,neću osporavati informaciju,ali tako je isto jedan forumaš tu na povrčarstvu napisao da je u uputstvu o primjeni Stompa pročitao da Stomp suzbija ambroziju.A koliko ja znam i iz uputstva iz vremena dok sam Stomp koristila i iz iskustva sa njim - on ambroziju propušta.Zapravo je to jedini iole bitniji širokolisni korov kojega on neće suzbiti.Pa sam si dala truda i potražila to uputstvo u kojem je on to pročitao - i gle,doista je tako tamo pisalo.Sada se postavlja pitanje - zašto? Ili je bila štamparska greška - što je malo vjerojatno - ili je onaj koji je izrađivao uputstvo za upotrebu zeznuo.Jednostavn se zabunio u nabrajanju korova koje suzbija.

Dali je tako slučaj i sa Afolonom,pojma nemam,ali bih u svakom slučaju uzela ovu informaciju sa rezervom i najprije napravila mikro pokus.Ili se možda javi netko tko ga je primjenjivao u fazi mahuna - a bože moj,u toj fazi korova više nebi smjelo u usjevu uopće niti biti - to je zatvoren sklop i do tada smo morali riješiti sve što se riješiti trebalo.
Nemam više vremena sada tražiti po netu nešto o tome - jurim u plastenik - posao zove.
.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Dobro vam govori Johabica..ja osobno nikad ne slušam savjet trgovca, jer on je trgovac a možda neobrađuje pedalj zemlje..a ima x ljudi koji dojdu u trgovinu i kaže dajte mi nešto za špricat graha..a ovaj normalno neće ponudit ono čega nema kod njega..držim se uputa na papiru, mada sumnjam i u to odkada sam prskao jednim herbicidom na kome piše:( Primjenjuje se u: ozimoj pšenici 2 kg/ha, primjenom prije nicanja ili 1,5 kg/ha, primjenom poslije nicanja kada pšenica razvije 2-3 lista). ??? A što je s fazom između??? Zar je bilo teško napisati "prije nicanja pa sve do faze 2-3 lista) Normalno na pitanje što će biti kad se oprskalo u nicanju proizvođač nije znao odgovor, nego sam ga sam našao..NIŠTA se nije dogodilo..zato iskustvo je najvažnije.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ovdje se neradi o trgovcu, nego uputama proizvođača........nisam nikada s njim radio, al uvijek ostane korova i kada su mahune zelene, tako da nebi bilo loše ako se s tim može prskati.......prošle godine baš u toj fazi na oko 200-300 kvadrata je niknuo sirak......i uz među.....al pomoći nema, da idem čupati sirak, otišao bi i grah.....a prskanje bi bila jedna opcija, makar i leđnom prskalicom samo na nekim djelovima gdje se pojavi trava.......
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Mislim da bi bilo bi pomoći da si poprskao s Fusilade.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
mislim da sam prskao jedne godine, pa je nikao suncokret.......koji je sijan prije 2 godine.......pa sada gledam da ga što bolje zaštitim od korova, pogotovo suncokreta, jer sve je bilo čisto, samo stoji grah i suncokret zajedno, užas.......pa sam ga išao trimerom rezati, sve bilo super dok na suncokretu nisu izašli neki izbojci umjesto listova i po stabljici sam dobio oko 7 glava suncokreta u prosjeku......što bi značilo, bolje da nisam ništa dirao.....i da su rasli zajedno.......:icon_hang:
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
misliš na zadnju sliku???
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=Jc64YhrA6GU[/YT]

ne znam koliko ima efekta od te mašine, ali mislim da bi je ti sklopio bez problema. ali sam i mišljenja da je puno jeftinije kupit lublinku, tj. mzc, kao što ivanz ima, nego se igrat s time. a onda imaš univerzalnu vršalicu i tijer. kako kažu poljaci: co to jest vistula? kosi, młóci i chłopa przewróci :D:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
I mene je zbunio podatak iz uputstva za afalon. Piše čak "isključivo u fazi zelene mahune" što meni nema isto smisla ko ni Johabici.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ja sam htio saditi jucer, ali nisam stigao.
sad se vrijeme pokvarilo pa necu sigurno do kraja tjedna, malo mi je zao sto nisam vec...ali mislim da je jos uvik sve pod kontrolom.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,651
nema graha bez topline...
baš me zanima kaj bude imal ivanz iz svoje sjetve...:(nerd):
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
srezane ploče za sijačicu. namontirane, isprobane. i radi sve za sada. uskoro slike iz pogona :D:
 

Prilozi

  • 20140414_132816.jpg
    20140414_132816.jpg
    36.8 KB · Pregleda: 129
  • 20140414_133240.jpg
    20140414_133240.jpg
    69 KB · Pregleda: 137

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nema graha bez topline...
baš me zanima kaj bude imal ivanz iz svoje sjetve...:(nerd):


i mene zanima, niknuo još nije.....al danas je padao led, 2-3 minute......veličine graška......neće biti dobra ova godina, jako promjenjivo vrijeme u zadnja 2-3 dana.........:(wasntme):


ta vršalica, kao što je itp postavio, vidio sam ju uživo, i nisam baš zadovoljan radom.......u srbiji je oko 3000€ nova, jedan blizu mene je kupio......al dalje u filmu ima pick-up na zmaju 142, takav ću morati napraviti za svoj kombajn.......uzeti od neke samoutovarne prikolice, i pripasati na heder.......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ja sam posijao nekih 1500 kvadrata neki dan , lijepo uređeno i odlična vlažnost je bila za sijanje , vidjećemo hoće li ponići
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Jeste ona moja PSK , nisam ja uspio da odem i sijem poslao sam šuraka , rekao sam mu da stavi lančanike na najbrže , vidjećemo rezultate
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,651
koliko je posijao na toj površini sjemena?
...kod mene ode oko 20-25 kg...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Nije mjereno koliko ali u svakom slučaju mislim da je nedovoljno otišlo , drugi problem je što je sijao prebrzo i bojim se da je mnogo rupa na sjetvenoj ploči ''fulalo'' pošto se brzo okretala
 

Najnoviji postovi

Na vrh