• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

vlatko2703

Član
Tu od
10 Velj 2009
Poruka
31
ja sam jucer svoj posadio sa mehanickom oltovom sijacicom sa plocama 13 nista nisam preopravljao susjed godinama tako sadi i nema nikakvih problema .posađeno oko 3000 kvadrata i potroseno oko deset kila graha. sađen zeleni grah.
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
pozdrav na koji razmak međuredni si sijao ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NewBee01

Novi član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
27
Kod nas stalno Loše vrijeme....kiša i hladnoća.

nadam se da budem posadio do 1.5

Trenutno sad pada kiša i dnevna ce bit max 10 °C
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Kod mene od noćas do sada palo 15mm, tako da je sjetva odgođena do daljnjega.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Ja ču sljedeći tjedan pokušati sa pločicama za soju sa 72 otvora imam nekih 10 kila zelenog graha...
 

vlatko2703

Član
Tu od
10 Velj 2009
Poruka
31
promjer neznam tocno nisam mjerio. ugl ploce su broj 13 za kukuruz. to je bitno jel ima i za suncokret da se moze saditi sa tom sijacicom
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kral5

Novi član
Tu od
18 Tra 2014
Poruka
7
Imam par pitanja:
- koliko graha mogu posaditi na 1000 m2 ?
- koliko ga treba za tu površinu i gdje se može kupiti grah?
- koja vrsta je najbolja/najisplativija ?
ništa nije sađeno na zemlji godinama.
 

kral5

Novi član
Tu od
18 Tra 2014
Poruka
7
tko ima vremena čitati 67 str. :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Onaj koga zanima, taj će naći što ga zanima. Pitaj ženu kak ima vremena kuhat ručak?? zar nije bolje samo sjesti za stol na servirani ručak???
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Hajde, hajde,budimo malo fleksibilniji.Neka se ovo ne shvati kao kritika niti zloban komentar,ali hajde da pokušamo biti malo gostoljubiviji i pristupačniji.Mislim da nema teme na forumu u kojoj se već više puta nisu pretresla ista pitanja i opet netko dođe i postavi ih ponovno_Odgovori se negdje kriju,ali treba ih naći.To iziskuje vremena i strpljenja.Bez obzira što onome kome informacija treba sve što u temi piše može dobro doći ako pročita,možda taj netko u momentu dok mu treba nema vremena cijelu temu izlistati,ili mu treba baš samo ta jedna ,a sve ostalo je nebitno.Ili postoji neki drugi razlog zašto to neće napraviti.Ove teme nisu teme od četiri - pet stranica koje se mogu u desetak minuta ili pola sata izlistati i naći trenutno potrebno.Zato pokušajmo pomoći,pogotovo novim članovima. Sjetimo se svojih početaka,nesnalažljivosti i problema koje smo imali dok se nismo uhodali i prilagodili radu foruma.Znam da je iritantno i zamorno ponekada,ali oni koji pomoć trebaju svojom zahvalnošću će nam to nadoknaditi.I sa vremenom naučiti i prilagoditi se načinu funkcioniranja foruma.

@itp, @bhrov, oprostite što sam se baš na vaše upise očitovala,niste vi razlog moje reakcije,primjetila sam već više puta na raznim topicima ovakve stavove starijih članova.Ovo je forum,zajednica,gdje svi mi povremeno nešto uzimamo ili dajemo.Pokušajmo imati obzira i pomognimo drugima da se lakše snađu i uklope među nas.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
tko ima vremena čitati 67 str. :)
Ima onaj kojem treba informacija , ja sam dva puta pročitao ovu temu od početka do kraja i nađu se odgovori na pitanja koja nisi ni mislio postaviti :drink:
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
guši se tema ako se iste stvari ponavljaju. a koliko je samo puta to pitanje do sada postavljeno? a tema o češnjaku je još jača. i ja sam je već x puta pročitao, prelistao... postoji i tražilica na forumu.
ok je pitati, ali ovo su stvari koje su već sto puta ponovljene, samo treba malo truda.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Evo današnji izvještaj
Koliko je vlažno nebi me iznenadilo da sve sjeme strune u zemlji , nemoguće je hodati po parceli koliko je nakislo
Procijenite sami
 

Prilozi

  • Photo0322.jpg
    Photo0322.jpg
    27.2 KB · Pregleda: 102

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
moj grah je još u vrećicama a kakva je prognoza neću moći sijati ni ovaj tjedan...:(
 

Messi

Novi član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
2
Molio bih korisne informacije.

U vrijeme oko prvog svibnja imam namjeru posaditi probno oko 100 m2 graha niskog trešnjevca.
Zanimaju me vaša iskustva (osobna) ili znanja vezano za zaštitu graha od nametnika prirodnima putem. Tojest čitao sam da je najrasprostranjeniji prirodni pesticid 1kg koprive na 10l vode + sapun, ali negdje sam čitao da grah i kopriva nejdu zajedno neznam zašto. Alternativa?

Bio bih zahvalan na bilo kojem savjetu. Unaprijed HVALA!

Lokacija sadnje: Petrinja
 

Najnoviji postovi

Na vrh