• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Ja prije sadnje-Lanos-, prije nicanja isto -Ston-, ali ga više nema barem kod mene, pa ga mjenjam sa -Stompom-.Nekeko sam više vjerovao -Stonu-.Nakon nicanja nisa više sa ničim tretirao, jedino -motikanom-( lani 4 špricanja:))
Problem je Ambrozija, koja niče kad je već i grah velik a smeta mu sredstvo protiv širokolisnih korova.
Jel ima možda kakvo riješenje ,osim kopanja?
 
Posljednje uređivanje:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ja prije sadnje-Lanos-, prije nicanja isto -Ston-, ali ga više nema barem kod mene, pa ga mjenjam sa -Stompom-.Nekeko sam više vjerovao -Stonu-.Nakon nicanja nisa više sa ničim tretirao, jedino -motikanom-( lani 4 špricanja:))
Problem je Ambrozija, koja niče kad je već i grah velik a smeta mu sredstvo protiv širokolisnih korova.
Jel ima možda kakvo riješenje ,osim kopanja?


možeš i čupati ambroziju......mislim da su u vukovaru davali 10 lipa po stabljici ambrozije, kako bi se grad očistio.......
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
možeš i čupati ambroziju......mislim da su u vukovaru davali 10 lipa po stabljici ambrozije, kako bi se grad očistio.......

Dobar savjet čovjek očisti grah i još usput nešto i zaradi.:D
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Da li je neko čul za štetnika pod nazivom "grahova muha"?To sam neki dan čul tu kod nas,sad kaj je to,dal to opće postoji i jeste se susretali s tim možda?
Za kiki&nina-kad veliš da si sijal grah u dvije etape,znači da si onog u 5 mj posijal pa pobral,ponovo preoral i sijal novo sjeme u 7 mj. ili neki drugi postupak?
 
K

kiki&nina

Guest
Da Hrvoje! Prvu turu sam sijao potkraj 4.mjeseca i kad je grah počeo polako sušit sam ga povadio van prosao sa podrivacima,pofrezao i opet posijao. Samo sto sam ove godine oducio to radit malo drugacije.Ovdje su zemlje uzas cista ilovaca pa sam najesen navozio lisca iz sume(stari moj ubio se od zubljanja) navuko ga na 10-15 cm po cjeloj njivi i bacio 30kg uree po njem. Bio prije par dana na njivi i mogu ti rec da je ljepo istrulo a sta ce ostat budem samo proso sa podrivacima i ffrezom tak da dobijem malo rahliju zemlju. Ako se bude pokazalo dobrim imam vec ideju kako napravit stroj-prikljucak za skupljanje lisca pa cu sve zemlje tako.
 
K

kiki&nina

Guest
Sve ti ovisi i o vremenu ako je susa kak je bila prosle god.(6.mj) onda to ide a ako je neka ajdmo rec normalna vlaga on ce cvast cjele godine smo ga moras redovito brat.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Pa tabla mi nije daleko od kuće tak da bi mogel i zalijevati nekim sistemom jer ipak nebi išel za početak na veliko,pa budem videl kak se bu pokazalo.Jedino me divljači strah.
I niski trešnjevec bi sadil,nekak mi je to ok grah,a da budem iskren kod nas se sadil jedino još onaj "keber",mi smo ga tak zvali,jako debeli beli grah,za salate izvrstan.
I tak veliš ti si v konzumu to kupil i uspelo je.Kaniš ove godine opet v konzum ili ipak nekaj od sjemenske robe sijati.
 
K

kiki&nina

Guest
Izbjegavam bilo kakva kem. sredstva. Prskao sam dva puta sa namocenom koprivom jer su mi se bile pojavile biljne usi a ostalo sve mehanicki. Moje zemlje su bile zapustene ohohoho godina i imam problema sa korovima velikih ali se nedam. Napravio sam mali prikljucak na traktor za kultiviranje izmedu redova i projurim jednom sedmicno ili po potrebi i to je to. A redove prdem i rucno iscupam ako bud sta vece trave.Vjeruj mi da se isplati raditi (eko)
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Znači eko proizvodnja šljaka. :supz: .Ajd budem ja pokušal ove godine s grahom,baš me interesira kak bu to izašlo.Ako ga nebum imal kam prodati,javim se tebi,jer tvoje tržište je obečavajuće.Pozdrav!
 
K

kiki&nina

Guest
Hrvoje sadnja graha u intervalima je OK ak imas dosta zemlje. on je isto ko i recimo krastavac ako i samomo jedan na stabljici dozori (osusi do kraja) vise ne cvate odnosno ne rzmnozava odnosno ne rodi. tako da je sa grahom (ne samo sa njim nego opcenito sa povrcem)mnogo posla. KOLIKO PARA TOLKO MUZIKE -kak se veli
 
K

kiki&nina

Guest
stari moj trebao i oko200-250litara znas li tko ima platim gablec i pivo
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Kiki,koliko si graha za sjeme potrošil na 1300 čhv?Ak se ne varam to je bila ta površina i sijano u kučice?I interesira me koja sorta graha je to bila?
 
Posljednje uređivanje:

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Senior

Jel ovaj herbicid( u naslovu) štetan za grah? U uputstvu se ne spominje grah ,ali soja i krumpir se spominju.To je navodno isto što i " senkor".Jel postoji još negdje herbicid koji se inkorporira u zemlju prije sadnje?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Jel ovaj herbicid( u naslovu) štetan za grah? U uputstvu se ne spominje grah ,ali soja i krumpir se spominju.To je navodno isto što i " senkor".Jel postoji još negdje herbicid koji se inkorporira u zemlju prije sadnje?
sencor ni senior ni slični herbicidi ne smiju u grah,ide prohelan prije nicanja i pulsar poslije nicanja .
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
sencor ni senior ni slični herbicidi ne smiju u grah,ide prohelan prije nicanja i pulsar poslije nicanja .

Ja sam posle nicanja koristio Bazano samo ga je malo teže naći inače pokazao se kao dobar za uništavanje korova.
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
[QUOTE i pulsar poslije nicanja .[/QUOTE]

Do koliko listova smije imati grah za pulsar? Kakve rezultate je dao pulsar?
Hvala na savjetima.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
[QUOTE i pulsar poslije nicanja .

Do koliko listova smije imati grah za pulsar? Kakve rezultate je dao pulsar?
Hvala na savjetima.[/QUOTE]
Ne znam napamet ali mislim skoro do cvatnje,inače je odličan herbicid,hvata i širokolisne i uskolisne korove a najpametnije je ići u dvije aplikacije.
 

Najnoviji postovi

Na vrh