• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
moj obran prije 3 dana, sve gotovo......još danas nešto malo imam posla oko njega, i do godine......:(snooze):

Kombajn ili .............?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nisam stigao odraditi kombajn, jer nisam mogao nabaviti pick-up uređaj, da pripašem, pa sam radio vršalicom, a mislim da ću i dalje tako raditi, samo branje malo ubrzati.........i dosta brzo je sve urađeno, a slijedeće godine bi opet povečao površinu.....evo filmić, kako je išlo, samo treba dobro podesiti vršalicu......
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=eVcXV4e7RXY&feature=youtu.be[/YT]



Nešto ti nije u redu sa ovim videom,ne radi ti...

https://www.youtube.com/watch?v=0UDH...ature=youtu.be
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Zar nebi mogao pikap od silo kombajna za travu da se nekako nabaci , ili od samoutovarne prikolice ?
Ovo elektro motor pogoni vršalicu ? Ne čujem galamu dizela
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sam tražio od samoutovarne, al nisam mogao naći......

vršalicu pogoni ferguson, preko kutne remenice.........

a video ću probati postaviti da valja......nekako mi neide
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=0UDHEac_Vc0[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Šteta , skoro negdje kolega imao jednu samoutovarku na otpadu , ja sam bio zagrijan za patos da napravim đubretarku ali sam odustao jer se patos prodao za fine pare a pikap je završio u topionici
 

regis

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
136
Da li netko možda zna kakve su cijene niskom zelenčeku-suhom, po mogućnosti na moru (Rijeka npr.)?
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
MENI POKRALI GRAH PREKO NOCI...........Došli ga počupati kad ono ostale samo stabljike...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pa zar smo tliko nisko pali ? Koliko površine ?

Uh te neradnike i lopove .............. , to za mene nije 'obična' krađa , to je po meni vrijeđanje i izsmijavanje nećijeg znoja i rada , za takve stvari staviti nemilosrdne kazne
Ali i ja lupam gluposti , džaba kazne ako policija ne da sebi truda da nekada i pronađe takve lopine , baš sam naivan
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Površine je oko 2000 kvadrata a obrano je u subotu po noći...

Čekali su da sazrije sav i obralii više od pola..
 

Del23

Novi član
Tu od
7 Kol 2014
Poruka
3
Pa zar smo tliko nisko pali ? Koliko površine ?

Uh te neradnike i lopove .............. , to za mene nije 'obična' krađa , to je po meni vrijeđanje i izsmijavanje nećijeg znoja i rada , za takve stvari staviti nemilosrdne kazne
Ali i ja lupam gluposti , džaba kazne ako policija ne da sebi truda da nekada i pronađe takve lopine , baš sam naivan

Teško je pronači krivce za takva djela..... Nije ni policija svemočna...

Nažalost ni kod nas to nije rijetkost, evo meni grah dolazi za nekih tri tjedna i sad sam sve nervozniji.....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Nije svemoćna ali nije ni aktivna za takve stvari , bar kod mene , ni prstom da mrdnu ako je neki 'siromak' u pitanju , e ako je neki 'gazdin sin' nedaj bože oštećen onda se odmah ide u brze i opsežne intervencije
 

Del23

Novi član
Tu od
7 Kol 2014
Poruka
3
Ma ne kaže ja da je pošteno ali tako je, i što je najgore, stvari se vjerojatno neće ni promjenit.

No opet, ljudi često imaju prevelika očekivanja od policije, doktora itd...... Odosmo mi offtopic:icon_wink:

Nego jeli tko imao problem na mahunama graha za koji sam pitao? Mahune se razvijaju dobro ali nisam baš sretan zbog toga.....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Kokd mene već završavamo sa berbom onoga eksperimenta , nenormani vremenski uslovi su napravili nejednako sazrijevanje pa se sve moralo ručno podbrati , opet je bilo nešto količine , nije sve otrijebljeno stoji na betonu
 

rebecca1

Novi član
Tu od
12 Lip 2014
Poruka
5
Koja je trenutna cijena suhom trešnjevcu? Kaj mislite, hoće li se održati ili će puno pasti?
 

Sini

Član
Tu od
20 Ožu 2011
Poruka
65
Evo konačno vršalice za grah u punom pogonu. Obećao sam video u radu pa izvolite:
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=DqJQRD2SDeQ&list=UUwTzck0ULJPcp8q5zz7uyRA&index=1[/YT]

:(sweat):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mine

Novi član
Tu od
8 Kol 2014
Poruka
4
Lepa slika i lepo napreduje.Nisam do sada sadio na taj nacin ,ali posle ove slike samo pozeleti moze svako.Hvala na lepim savetima i primerima

Ne znam koje cijene ima u Hrvatskoj, u Makedoniji ima graha od svuda najmanje domaceg (tetovca) posto se ne radi i pored podrske Vlade u subvencijama , a sama cena trenutna je od 2,5 ~3.0 eura/kg, a ukus ????
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Sini

Član
Tu od
20 Ožu 2011
Poruka
65
Pa gledajući tvoj video ivanz, čini mi se da ni tvoje ubacivanje nije bilo brže. Ovo je ubacivao moj junior, a pošto to prije nije radio bilo mu je zanimljivije gledati kako stroj radi nego povećati učinak. Tinejđeri su ti takvi - uglavnom kao usporeni film i moraš ih pogurati u pravom smjeru.:icon_lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh