• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Problem je ŠTA od herbicida ?
Primijetio sam ambroziju ako sam je dobro detektovao.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ja sam išao sa pulsar 40 i kasnije gdje je bilo sirka sa fusilade forte i kultivacija, barem 2 puta.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Evo danas obilazak pasulja , trava je u startu , odnio sam uzorke trave sručnjacima i preporučili su mi BASAGRAM i KLETOKS ali ne baš po hitnom postupku nego sačekati još malo.
Kupio sam ih tako da su u pripravnosti.
Ta dva preparata kažu da se nemogu miješati i zajedno prskati , po mogućnosti u hladnije dane ili pred veče.

Evo večeras je kiše palo sasvim dovoljno :icon_super: čak još pada :icon_super:

Slike sa najtravnijeg dijela.

Poređenja radi evo slika sa istog mjesta od prije nekoliko dana
http://poljoprivredni-forum.com/showpost.php?p=1121573&postcount=1204
 

Prilozi

  • IMG00069.jpg
    IMG00069.jpg
    42.7 KB · Pregleda: 136
  • IMG00070.jpg
    IMG00070.jpg
    62.3 KB · Pregleda: 136

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Koju srecu imam, sinoc namocim graha, da ga danas posadim i evo kisa...:-/
Koliko moze stajati namocen?
Uopce ne znam kako cu u blato i kako cu ga uopce posaditi..-sadim rucno manju kolicinu
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Evo par slika i mojeg graha... jedna parcela
214vy4k.jpg

2e57e54.jpg


Ostatak druge parcele koji je ostalo prazan - 8 redova.
2957bs5.jpg
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Sviđaju mi se gredice e nažalost ove godine si nisam uspio složiti alat za to ali nadam se da bude uskoro ili da ču ga tokom rasta uspjevati zagrnuti
 

pingy321

Član
Tu od
16 Ožu 2014
Poruka
114
Koju srecu imam, sinoc namocim graha, da ga danas posadim i evo kisa...:-/
Koliko moze stajati namocen?
Uopce ne znam kako cu u blato i kako cu ga uopce posaditi..-sadim rucno manju kolicinu

Tako i ja, jučer namočila, a danas već klice provirile i nije bilo druge već između 2 kiše trkom posaditi ga, blato na nogama i rukama ali u zemlji je :icon_mrgreen:
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Iskreno, to je sijan je sadilicom za krumpir. Ona klasika, jedan vozi, a dva otraga sjede i druze se. To nije bila moja ideja i bil sam skeptican dal bude uopce izasel van s obzirom na gredice i dubinu na koju je sijan. Ali sam se prevaril i izasel je sav van.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
Tako i ja, jučer namočila, a danas već klice provirile i nije bilo druge već između 2 kiše trkom posaditi ga, blato na nogama i rukama ali u zemlji je :icon_mrgreen:

a kaj mislite da pažulj ne niče bez naklijavanja?
:icon_cool:

...po tome ja nikad nebi jednog zrna uzgojil, jer mi nikad nije palo na pamet da ga namačem prije sadnje...
:(hi):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Šta bi ovo moglo da bude ?
 

Prilozi

  • IMG00072.jpg
    IMG00072.jpg
    47 KB · Pregleda: 113
  • IMG00073.jpg
    IMG00073.jpg
    41.1 KB · Pregleda: 106
  • IMG00074.jpg
    IMG00074.jpg
    43.4 KB · Pregleda: 102

jacca

Član
Tu od
28 Velj 2014
Poruka
54
izgleda herbicid kojim je tretiran.... :(
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Pa samo je STOMP prskan posle sijanja isti dan , ove što sam kupio nisam još prskao jer mi vremenski uslovi ne dozvoljavaju da uđem u njivu. Misliš da je do njega ?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Neznam kakva je korist od sijanja graha u gredice????

Savo, neznam što je ono, ako nije od herbicida, onda je neka bolest, trebalo bi napraviti zaštitu. Ovih dana čim kiša stane, i da malo prosuši, krećem u prskanje, iako mislim da je to trebalo napraviti prije kiše, preventivno i da nebi došlo do toga, i ja sam kockao i nisam napravio, kada udari sunce i krene isparavanje, onda će biti problema.






 
Posljednje uređivanje:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Još neznam s čime ću odraditi zaštitu, trazim sredstva koja se koriste u grahu
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Ja sam prije kiše prskao Ridomil-goldom, a pred nekoliko dana nekim sredstvom,ne znam naziv ,ali uglavnom na Mankozebu je.
 

jacca

Član
Tu od
28 Velj 2014
Poruka
54
Pa samo je STOMP prskan posle sijanja isti dan , ove što sam kupio nisam još prskao jer mi vremenski uslovi ne dozvoljavaju da uđem u njivu. Misliš da je do njega ?

Mislim da je...upravo sam tu na forumu, neznam točno u kojoj temi pročitala da je stomp opasan za grah iako ima dozvolu....možda bolje da si uzeo Dost..ista je aktivna tvar ali provjereno ne smeta grahu....
 

Najnoviji postovi

Na vrh