• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Za 15kn neću dati, imam još preko jedne tone za prodaju, neka stoji do proljeća, ako se neproda, sve ću posijati, ako treba i 15 jutara, ko zna kakva će biti i godina.
 

Selekt

Član
Tu od
6 Pro 2012
Poruka
88
Prodajem im i u toku sam. S kim ja radim možeš biti mali, veliki, srednji nije bitno bitno je da roba valja i da stojiš iza svoga proizvoda. S njima radim puno godina i uvjek se može prodati bilo koji proizvod. A naplata 60 dana, ako gori može sutra. A prodavao sam kupus, kelj, ljutu rogu, grah, kokičar, luk, špinat i još puno toga
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Imao sam kontakta s gosp. Dukićem u vezi češnjaka, ali nije bilo ništa od trgovine. Hjeo je sve uzeti, ali novac na račun u roku 30 dana. Nismo pristali na to...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Sad se stvarno ne sjećam... Najvjerojatnije je bilo 15 kn/kg.

Nikada čovjeka nismo niti vidjeli niti imamo iskustva sa njime, ne, hvala.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Sadila bi ovu godinu grah, na povrsini vjerojatno od 1000m2, na koji razmak saditi, koliko sjemena mi treba?
Posjedujem kultivator labin 8ks pa dal se grah da nekako s kultivatorom "okopati", koji prikljucak mi treba? Hvala
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Freza se može suziti do 50 cm, i onda ti netreba drugi prilkjučak za međurednu obradu, ako sadiš grah na širinu reda 70 cm, kako je večina sijačica, koje se također mogu suziti npr.i na 60 cm.a ako se freza nemože suziti onda ti je potreban priključak ovakav s slike, s time da bi u tom slučaju trebali i željezni kotači. Razmak u redu 7 cm,
 

Prilozi

  • motokultivator-labin-progres-8ks-jako-ocuvan-povoljno-slika-50990221.jpg
    motokultivator-labin-progres-8ks-jako-ocuvan-povoljno-slika-50990221.jpg
    63.2 KB · Pregleda: 146

cisnar

Član
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
82
Gdje se moze kupiti sjeme Eko certificiranog sjemena graha(tresnjevac,slavonski zeleni . . .)
. . . .
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Koliko sam upučen, da se kod nas nemože kupiti sjeme certificiranog sjemena graha, a pogotovo eko graha (tko ga proizvodi?????)......možda nekakvi koperanti da daju sjeme, pa da se radi za njih, al ni to nisam čuo, nigdje, jedino gdje se može kupiti sjeme graha, je NS institut, i to je sve, al kako uvesti to sjeme legalno iz države koja nije u EU, i to je problem....
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ma no, ubijam glavu ovih dana, kao i svake godine u to doba, kada imam viška vremena, kako da poboljšam i ubrzam posao oko graha, sa što manje ljudi i sa što manjim gubitkom (rasipom), te da posao ide još brže, jer ljudima sam bio jako zadovoljan prošle godine, super je sve odrađeno, al bi htio još veću površinu, kao i svake godine, pa mislim da bi ovim mojim načinom to sve teže i teže išlo.....

uvidio sam i probleme oko kombajna, i neka od rješenja i poboljšanja al sam još uvijek u nedoumici koja je žetva bolja, jednofazna ili dvofazna, to prvo treba odlučiti, pa onda ići dalje
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Negdje na internetu sam naletio na slike prerađenog kombajna za grah odnosno jednofaznu žetvu ali nisam našao baš mnogo detalja.
Radi se o malom CLAAS kombajnu kojem je izbačen originalni bubanj i slamotresi i umjesto toga ubačen aksijalni radni dio , sve ručno pravljeno.
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
Novi Sad . Imal sam ali sumnjam da je još negde
Deklaracije čuvam godinu dana .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh