• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Pozdrav,

Trazim grah tresnjevac za sadnju , i trazim staru sortu tzv.Žogar ako ima tko nek se javi u pm
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Imaš li kakvu sliku tog Žogara, kak izgleda, nikad čul, ah skužil sam.. nije žogar već ŽOHAR ili po međimurski BAJS.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
žohar je bil posal predlani i lani dok ga još nisu svi počeli saditi...ove godine ga je bilo već po 20 kuna na našem placu, ali pravi znalci ga drapaju 50...:icon_cool:
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
U prvu si ježi ga prosle godine nisam uspio nabaviti sjeme a i nikakvog alata nisam imao sve se radilo usluzno .... Ali sada je to druga prica ;)
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Pozdrav,

Pretražujem njuškalo u potrazi za meh. olt sadilicama.
Plan mi je kupiti dvorednu sa svim kutijama i prepraviti je sadnji graha (zelenćeka i trešnjevca).

pitanje:
koja bi bila bolja za sadnju tj.preinaku olt metalne ploče (sita) ili olt sa plastičnim sitima

ove godine mi se sadilo uslužno i to zadnji čas jer je čovjek pretrpan s poslom i nebi si više to ponovio :icon_scratch:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Za plastične je lakše do djelova, za metalne ploče više skoro da i nema ništa.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Kakve uvijete imaju što se tiče ugovaranja?

Koga se može kontaktirat..?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Dobro, ja sam samo malo podebljao :D

Nego čisto me zanima koliko bi mogla biti otkupna cijena graha na veliko?

Znači npr 2-3 tone..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Cuo sam da toliko daju trgovacki centri, 12kn je ipak premalo
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,525
Znam da 12 kuna nije puno, ali ne vjerujem da trgovčki centri daju i toliko kad je grah gotovo cijelo vrijeme na akciji po maloprodajnoj cijeni od 10 kn.
 

Selekt

Član
Tu od
6 Pro 2012
Poruka
88
ide terešnjevac 13, bijeli i zeleni slavonski 15 s naglaskom na ambalaži da je proizvedeno u hr cijena bez PDV-a. A oni ga prodaju za duplo i naravno svi moramo biti zadovoljni
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Dobro si napisao, MORAMO biti zadovoljni, al nitko nas to i nepita.
Meni su to niska cjene, ono što ostane, posijat ću na proljeće i gotovo.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Znači u trgovački lanac možeš prodat zeleni grah po cijeni od 15kuna ako je proizveden u rh?

A koju količinu moraš imat da bi njima prodao ?

I jel su to nagađanja ili iskustva?
 

Najnoviji postovi

Na vrh