• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
:(smirk):
Mozda glupo pitanje, al posto bas nemam iskustva prevelikog u poljoprivredi..
sta je grahu:
10yh1ly.jpg

14joln6.jpg

Nitko ne zna?
Evo dosad sam cuo od vise ljudi-grinje, peronospora, fali kalija, fali magnezija, susa-vruce mu je,.,
I sad ti znaj sta je grahu, sta raditi...
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
nije zalijevan...
evo ga sve gore...
nemam ga puno-2kg posijano za osobne potrebe al to mi je sve...
evo danas sve gore:
2ibjej9.jpg


i sta sad napraviti, s cime pospricati?
htjela sam eko, al ocito nista od toga...
Rogor, teldor, quadris, ?
 
Posljednje uređivanje:

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Evo svježe slike od mog graha. Nije prksan nikakvim fungicidima. Zaključio sam ga sam ga gusto posijao, ovo sjemena koliko sam posijao sam trebao barem na još trećinu od ove površine posijati, ali dobro sad, tako je kako je... :(happy):

Ova zadnja slika, taj je na 70 cm posijan i puno više mahuna ima na njemu koliko sam vidio.
Škola za sljedeći puta :(y):









 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
i sta sad napraviti, s cime pospricati?

Meni samo nije jasno da se odmah postavljaju pitanja čime špricati , pa špricaj ga vodom ali velikom količinom , hoću reći zalij ga :(y):


Evo i moj pati usled nedostatka vode ali šta da mu radim kada nisam u mogućnosti da ga zaljevam , žao mi je ali šta bude biće , ošpartan je i ručno okopan nije bolestan ali je žedan.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Ti ne kuzis da ja ne znam, da li je moj grah bolestan, da li su ga napale grinje...
jer ako su ga napale bolesti i grinje, dal ce mu voda pomoci?
kod nas je nocas pala kisa, tako da moj grah vise nije zedan

Mislis da cese sad oporaviti?
Napominjem, mahune koje su 10m dalje, kasnije sadene, zasad nemaju nikakve naznake bolesti, susenja lista...
 
Posljednje uređivanje:

pajo11

Novi član
Tu od
19 Kol 2011
Poruka
18
Isti slucaj i kod mene..
Grah koji ce za par dana biti za branje se dosta suši, a onaj koji je poceo cvasti je zdrav, bez ijednog zutog lista.
Dijeli ih 3 reda visokog graha koji je djelomično poceo malo zutiti.

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Da je bar moj za branje ...
on tek svate..poneki ima mahune...ali daleko je to od mladoga graha za branje...
Susjedni vrt-grah se sav posusio-a isto nije za branje jos...
 

TT15

Član
Tu od
9 Svi 2015
Poruka
32
Ako grah na listu ima mjehuriće, to ti je siguran znak da su grinje.
Ako imaš dobro povećalo, uzmi i zaviri pod list, pa se uvjeri.
Jedno riješenje protiv grinja ti je navodnjavanje. Grinje nanose štetu u periodu bez kiše sa velikim temperaturama.

Ja sam danas svoj grah prvi puta prskao (pesticidima) i išao sam sa Abastate ( ne znam da li ga u Hrvatskoj imaju ) i ljepilom. Moram čekati 4 dana pa ponovno odnijeti par biljaka na kontrolu.

200 ml Abastate-a + 200 ml ljepila na 400 l vode na hektar


LP
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Nemam ja tog graha puno al steta da mi propadne,
Uvjerila se pod listom-grinje su
Kupila vermiculit-tak se nekako zove protiv grinja,
100ml za 100l vode,
Okvasivac imam tensiofil, idem spricati za sat vremena...
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Grinja nije vidljiva golim okom pa ni prirucnim lupama, odnosno povecanje bi trebalo biti barem 20x kako bi je primjetili,,,
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Sta osim grinje moze biti-ceveni pauk? Vidim a gmize nesto sitno, al ne znam sta...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
sinoć je bilo dosta kiše kod mene, pa je otresla listove, a nisam bio na njivama s grahom tjedan dana, i daans iznenađenje......bliži se vršidba
















 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Sta osim grinje moze biti-ceveni pauk? Vidim a gmize nesto sitno, al ne znam sta...

Onda se definitivno radi o crvenom pauku,,,
njega se moze vidjeti golim okom dok se grinju nemoze,,,
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
da akaricidima,al mislim da ih nemožeš vidjeti golim okom,i:(wait):mal sam u par navrata u duhanu.....
 

slavonka70

Novi član
Tu od
1 Srp 2015
Poruka
11
ivanz kad si sijo grah moj je jos jako zelen a posijan 4 i 5 svibnja a mi smo si tu malo dalji susjedi pa me zanima
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
od negdje 10tog do 25tog travnja, ovaj sa slika je oko 15tog, neznam sada točno datum
 

Najnoviji postovi

Na vrh