• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ja jos nisam ni poceo.....zelen je

Lijepo izgleda zapakirano, imas stroj??
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Taj sam prvi sijao...prije kise sam ga pocupao oko 70% jer ostalo nije bilo zrelo....
Ostali mi nije zrel tako da ce biti probiranje na dva puta jer nejednako zrije...
Ovo vrijeme mi ne ide u prilog...
Na kakav stroj mislis......
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
picture uploader
Jucer citav dan cupanje...
Danas przi i vec je suh...
Za pola sata krecem odraditi ovu drugu turu jer javljaju kisu....a pokisnit nesmije
 

jugio

Član
Tu od
29 Srp 2014
Poruka
102
Brle, odlican je stvarno, jos nigde bolji nisam video:icon_thumright:... Koja sorta???
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Hvala na komplimentu.
Radi se o zelenom niskom grahu.
Ove godine mi je uspjelo,rana sjetva,kise u izobilju i rezultat je tu.
Dobro je rodio kad odradim sve znat cu tocno koliko je kila bilo.
Sada je malo vrijeme zakazalo imam jos nacupanog dvije prikolice al ne smijem ga van rasiriti jer kisa visi u zraku.
Jucer sam uspio uhvatiti vruc dan i lagano je islo...jer je se super osusio.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Rana sjetva se dobro pokazala?
Ja polako odustajem od rane sjetve,zadnjih par godina vrijeme ne ide na ruku,ove parcele koje sijem zadnje redovito preteku one prve...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Slabo mi je niknula kuruza pa sam na prazna mjesta ( od 2 do 6 m u redi nema kuruze) posijal niski trešnjevac. Sasd sam primijetil da se pod težinom mahuna nagnul na jednu stranu do zemlje. Vjerojatno zato jer ga nisam ogrnul. Bojim se da bu na zemlji počel trunuti. Bi li bilo sad preporučljivo ogrnuti?
 

jugio

Član
Tu od
29 Srp 2014
Poruka
102
Pa jedino ako zaparina iz zemlje kada ugreje sunce ne sprzi listove, tj da ne dodje do plamenjace..... Pokusaj ogrnuti neki red pa ces videti...
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Slabo mi je niknula kuruza pa sam na prazna mjesta ( od 2 do 6 m u redi nema kuruze) posijal niski trešnjevac. Sasd sam primijetil da se pod težinom mahuna nagnul na jednu stranu do zemlje. Vjerojatno zato jer ga nisam ogrnul. Bojim se da bu na zemlji počel trunuti. Bi li bilo sad preporučljivo ogrnuti?

Nema potrebe nista dirati sada ...
Meni je znao poleci i nista mu nije bilo..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Meni ga je jedne godine dosta strunulo,grah je bio strašno visok i bujan,legao je na sve četiri strane svijeta,a svaki dan se pet puta izmjenjivalo jako sunce i kiša.
A inače gdje malo legne,i ako je vrijeme donekle,ne smeta mu.
Mi smo počeli brati zadnjih desetak dana...

screen capture tool

screencast
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Kod mene nejednako sazrijeva , velika razlika pa se polako podbira da nebi došlo do rasipa ili trulenja donjih mahuna.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Meni ga je jedne godine dosta strunulo,grah je bio strašno visok i bujan,legao je na sve četiri strane svijeta,a svaki dan se pet puta izmjenjivalo jako sunce i kiša.
A inače gdje malo legne,i ako je vrijeme donekle,ne smeta mu.
Mi smo počeli brati zadnjih desetak dana...

screen capture tool

screencast

Dal je to neko staro sjeme tresnjevca ili kupljeno? Ja jo trazim kvalitetno sjeme tresnjevca
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ove godine sam sijal nešto domaćeg sjemena, nešto kupljenog u poljoapoteci i nešto kupljenog na tržnici. Sijan po nekoliko redova svakog na istoj njivi.
Domaći je bil srednji, original kupljeno sjeme najlošije, a kupljen na tržnici se pokazal kao najbolji. :icon_biggrin:

Toliko o mojem iskustvu s original sjemenom.

Edit:

Pobran je nedozoren i već je u škrinji jer sam na to mjesto posijal postrnu repu.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Koje sjeme si kupil i gdje? Mi uzimamo na Žitnjaku u hladnjači,ali treba imati vezu jer maheri rado uvale škart.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
U KTC poljoapoteci, niski šareni. Ovaj s placa (niski trešnjevac) je premija za sve. I još k tome nekoliko put jeftiniji od ovog iz poljoapoteke.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
I ja kupim na placu ako već nema koji susjed .
Zeleni od susjede odličan i trešnjevac slavonski ove godine ljepo rodio
 

Najnoviji postovi

Na vrh