• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

sve o karfiolu

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Bih ja Naxos,ali ona više voli kraj ljeta i početak jeseni. Radi lijepe zaperke,a i glavni cvijet je lijep ako se na vrijeme ubere.
Partenon mi ne paše jer nema zaperaka.I ona je jesenska,neznam kako bi se ponašala u ranoj proizvodnji,a i ima jedno 70 - 80 dana vegetacije ako se ne varam.
Da je u pitanju jesen,uzela bih Maratonku,dolazi za 60 dana - u hladnijim uvjetima radi velike prve glave,a zapraka,ubiotebog, ne stigneš ih pobrati.ali ona ne voli toplo,oće ubrana požutiti brzo kad je toplo i cvijet nije lijep sve dok temperetuta ne padne. A kada porežeš prvu turu zaperaka, veliki su,rastu drugi,sitniji,ali rastu,rastu......Meni za plac to paše,složim ih ja u buketič sa gumicom i prođe to. A ove sa jednom glavom ako prodaja zašteka, ne ubereš, prošo voz - od njih nema više koristi.

Evo,ako netko oće kupiti Maratonku a ne treba mu cijela,mogu ja uzeti petstotinjak sjemenki,ili pola,bude mi ostalo za drugu godinu.
Za kasno bih nešto što podnosi prve mrazeve. Partenonku recimo.

Još uvijek tipujem na dvijesto sjemenki Green Magica.
Onda može dvijesto Naksosa. Pa Maratonke. Pa i Partenonke bih samo pola....

Koji sam ja proizvođač postala...ajmeeee, sama sebi sam smiješna.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ni.
Samsonica je 80.
Maratonka je brža jedno petnaestak,dvadeset dana.
Ma oni niti sami neznaju pa u katalogu pišu nebuloze - ond akad pitaš vele - je,to ja od dana sjetve,pa od dana nicanja,pa od ......ja gledala za Samson,mislim da je bilo navedeni 120 dana.kojih 120.Ja sadila početkom .07. Maratonku i Samsonicu.Od prvog devetog sam počela Naratonku brati - bila zemlja ravno,pa brežuljak.Na brijegu - tu je bila pjeskovita zemlja - prvo došla za brati.Samsonica se fino sa njim preklopila.
Zapravo te Sakatine izgleda reagiraju jako na temperaturu,a i na tip tla.
Dugo godina sam baš te dvije za jesen sadila,i to po pet tisuća u turnusu.Uvijek jednu i drugu u istom terminu.
 

kbszeljko

Član
Tu od
7 Pro 2013
Poruka
53
Karfiol-cvjetača

Dragi forumaši
Spremam se u mirovina, a i inače volim povrtlarstvo, pa molim sve koji nešto znaju o brokuli ,sadnji,uzgoju,gnojenju,prihrani,zaštiti,vrstama sjemena,rokovima sijanja,sadnje, dozrijevanja i ne znam što sve ne još, da nađu vremena, pa da što više toga napišu, budući ću sada imati puno vremena da se bavim sijanjem, pa onda sadnjom, tako da me toga jako puno zanima, što za novo naučiti, a što za obnoviti znanje ili se prisjetiti,pa poboljšati uspjeh u rodnosti.
Našao sam na dosta mjesta o svemu tome, ali čini mi se da su starija od godine,čak i dvije tri, pa me zanimaju i novija saznanja i iskustva od svih Vas koji ih imate, a nije Vam teško pisati,pa pomoći jednom budućem umirovljeniku.
Ako netko želi može mi se obratiti i na e-mail """kbszeljko@gmail.com ##
Ja ću Vam svima biti do smrti zahvalan i želim Vam svima puno uspjeha u sijanju, sadnji,pa na kraju i branju plodova.

Željko
 

worldwideweb

Novi član
Tu od
21 Kol 2013
Poruka
20
Cao. Zanima me moze li mi neki reci da li bi se karfiol Fargo F1 pokazao dobro na lokaciji 30-tak km severno od Kragujevca. Preporuciste mi Bejo seme,medjutim ovde u Srbiji nadjoh njihovo seme samo na jednom mestu i to su imali samo Oviedo F1,Goodman,Flamenco F1,Jerez F1 i Fargo F1 tako da izbor nije bio bas veliki. Unapred hvala :)
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Što tražiš od karfiola i misliš raditi na veliko za otkup gdje bi brao sve odjednom ili na manje količine za pijacu i doma? Ovaj detalj je vrlo bitan
 

worldwideweb

Novi član
Tu od
21 Kol 2013
Poruka
20
Ma 10 15 ari za pijacu,uvece se sece ujutru se nosi :) Da stize kad ljudi pocnu da stavljaju zimnicu
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Sij od 10.05. Pa u kolko želiš intervala. Uzmi od sakate concept dobro podnosi sve uslove, vrhunski zatvara glavu i vrlo je nabijen.

Imas par strana unazad sliku od mene u prikolici kako izgleda.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ja treba da sad porucim semena karfiola. Samko zahvaljujem na informacijama jer sam nasao onu firmu i stupio u kontakt sa njima. Koncept se sigurno uzima i jos dve sorte verovatno za probu.
 

worldwideweb

Novi član
Tu od
21 Kol 2013
Poruka
20
Ma ovde ga nigde nema. Znas li mozda neku koja radnju koja ima,a da salje kurirskim sluzbama?
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Pa bar su kod vas kurirske sluzbe bagatela, a sve radnje šalju nazovi i naruci.

agrimatco-dipkom, novi sad
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Posle jelena moze i Lav da rastera jelene.Imas pivo Samko jos jedno
 

worldwideweb

Novi član
Tu od
21 Kol 2013
Poruka
20
Da li jeko koristio Arano precision? Narucio sam Sakatin Concept i mislio sam Bejo Fargo f1,cena je oko 50e za 2500,cale mi predlaze Bejo Arano precision medjutim on je oko 80e za 2500. Pa me zanima vredi li te novce?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Nisam to koristio a verovatno i nebih jer cena je i ovako paprena a pitanje ce biti na kraju sta i kako. Bitnije je potrefiti sortu za namenu kad se sece i vegetacioni period po meni. Meni je stiglo 5000 Concepta danas i cekam jos sutraod seminsa Lekanu ..Cija je to sorta Bejo fargo i arano
 

worldwideweb

Novi član
Tu od
21 Kol 2013
Poruka
20
Bejo je holandska firma za proizvodnju semena koliko sam upucen,bas mi u ovoj temi preporucise njihovo seme
 

Najnoviji postovi

Na vrh