• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

šverc-komerc

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
i to je to,nema dalje. barem za sada. i nemoj zaboraviti da prodavati na tom štandu smije samo nositelj i članovi OPG-a,nitko drugi. jedino što mislim da tabla mora biti i na kući i na štandu,ali nisam siguran,jer ako imaš OPG onda se to mora vidjeti na ulaz u imanje,a štand nemora biti kod kuće,može biti i par sto metara dalje pa da se zna čiji je.

E baš ovih dana dijele kazne tko nema tablu na kući,štandu 5000 kn u Vukovarsko-srijemskoj županiji.
Znači štand mi je na ulazu u dvorište to je dovoljno i to je u kući ne na ulici?
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Mozes je i sam ispisati, komad kartona, daska...

O. P. G. Marko Marković
ul. Sušne godine 102
Bjelovar
oib 234567xxxxx

Umjesto oib mozes napisat bro poljopr gospodarstva.

Hvala KIĆO:supz:
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
E baš ovih dana dijele kazne tko nema tablu na kući,štandu 5000 kn u Vukovarsko-srijemskoj županiji.
Znači štand mi je na ulazu u dvorište to je dovoljno i to je u kući ne na ulici?

ma staviš dvije table i riješiš problem.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
a npr, koja su pravila, ako ćeš svoje proizvode natovariti u prikolicu, otići u centar drugog sela i prodavati ih, npr. na parkingu????

a valjda tako kako sam napisao,tabla s podacima na štandu i to je to. a mjesto koje bi trebao plaćati kao zakup općini ili neznam kome ovisi odakle si,negdje naplaćuju a negdje ne.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Kako ta tabla konkretno mora izgledati?

obični komad papira sa podacima opg-a ,ime prezime ,matični broj,adresa... kićo ti je dao primjer,ja ga još plastificirao da ga vjetar i kiša ne mlate
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
ne zaboravite pored sve te muke da baždarite vagu
ja prošle god.zaboravio ali namolio sam nekako da mi ne pišu kaznu
dobio opomenu i kad sam je baždario odnio njima na uvid i prošlo ok
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Zanima me jeli po zakonu obaveza imati vagu u prodaji iako se prodaje na vreče,komade, gajbe.....,a prodaja se vrši na sajmovima?Znam da je naplačena kazna ako prodajete robu iz kamiona=kombija,a nemate istu.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Zanima me jeli po zakonu obaveza imati vagu u prodaji iako se prodaje na vreče,komade, gajbe.....,a prodaja se vrši na sajmovima?Znam da je naplačena kazna ako prodajete robu iz kamiona=kombija,a nemate istu.

Svaki inspektor koji je pomalo glup može da primjeni ovaj članak i ništa mu nemožeš.
PRODAJA POLJOPRIVREDNIH PROIZVODA NA TRŽNICAMA
..............................
Međutim, i kada individualni poljoprivredni proizvođač iznosi na tržište višak voća i povrća vlastite proizvodnje i to u količinama od najviše 50 kilograma plodova jedne vrste ili sorte voća, on mora imati mjerni instrument za mjerenje težine, mora imati istaknutu cijenu, plodovi moraju biti zreli, svježi, čisti od zemlje i nečistoća.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ja mislim da sustavno svaki tjedan mogu trgovačkim lancima pisati kazne :) Oni imaju samo mjerni istrument a zrelo voće i povrće vrlo vrlo upitno :)
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A ja mislim da im se mora onda i njima pisati kazna i to svaki dan,jer uvijek nešto prodaju po komadu-salatu-i to konstantno svakodnevno,karfiol,korabicu,ananas,i drugo.Zašto oni "po zakonu" ne moraju vagati,već su istaknuli cijene po komadu?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
imal sam slučaj da su me na sudu osudili ko jazavca jer sam mrkvu lijepo upakirao u modlicu, vagnuo da bude dobra kila i našli je u nekom dućanu tri županije južnije ukupno 3 pakiranja...moj grijeh je bio kaj na modlici od 1.07 kg nije nalazil podatak da je to kila...i proglašen sam krivim jerbo sam htio obmanuti potrošače...

ono kaj je ovdi bitno je stvar da sam u razgovoru sa sutkinjom došal do podatka da u mojem gradu NIKADA niti jedan od trgovačkih lanaca nije došao do suda, jer oni ne prodaju svoju robu, već sam u gornjem slučaju ja kao proizvođač bil odgovoran za oštećenu deklaraciju...
isto tak moram reć da su mi i mater i ženu i sestru označili krivima na sudu jer je uvijek bila neka neispravnost na deklaracijama...zadnji slučaj; bile sve po stolu pometane, ali na dvije kile graha nisu bile nalijepljene na vrećicu već su stajale pored...:madmana:

a šverceri i dalje deklariraju tuđu robu pod imenom vlastite proizvodnje...
živili...:partyman:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
E poklonio si kupcu tih malih o.07 kg i ošteti državu za par lipica,kao što rekoh treba im 300 milijuna kn za regrese za godišnji-Linić danas potvrdio.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
darijus, tebe su stvarno uhvatili na zub......:madmana:


mene samo zanima, ako uzmem prikolicu krumpira, odem negdje u centar sela i prodajem krumpir, što je sve potrebno i da li me mogu kazniti.....
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
darijus, tebe su stvarno uhvatili na zub......:madmana:


mene samo zanima, ako uzmem prikolicu krumpira, odem negdje u centar sela i prodajem krumpir, što je sve potrebno i da li me mogu kazniti.....

A mene zanima na koju foru ovi garavi proizvođači prodaju pune kamione lubenica na svakom ćošku nema deklaraciju nema baždarenu vagu nema firmu ali što je najbitnije nema ni inspektora.
Pozdrav!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
obojaj se i ti u crno ili odi u solarij......:partyman:

kada ovo sve pročitam, nekako se bojim otići negdje i prodavati......

zvao sam tržnicu u vukovaru, tamo mi je jeftinije nego u osijeku, ako nebudem mogao prodati, morat ću otići tamo, mjesečno se plaća oko 186kuna valjda i svaki dan kad dođeš 10 ili 15kn, tu negdje......i trebaš imati papire od OPG, i kopirati i dati čovijeku koji obilazi tržnicu, da uopće možeš pristupiti i prodavati robu, i to imati kod sebe, ako dođe kontrola, te iskaznicu da si član OPGa.......

drugo ništa, valjda......
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
A mene zanima na koju foru ovi garavi proizvođači prodaju pune kamione lubenica na svakom ćošku nema deklaraciju nema baždarenu vagu nema firmu ali što je najbitnije nema ni inspektora.
Pozdrav!

ja sam svog garavog riješio,:prayer:stao frajer sto metara od mene i iz tamića prodaje lubenicu,jedan dan sam toleriro a drugi nazovem državni inspektorat i prijavim ,anonimno, smeta mi tip ispred kuće i to je to ,prošlo još dva dana i ništa ,nazove žena i pita šta su poduzeli u vezi tog slučaja i pošli se izmotavati kao da to riješimo u općini ali onda su izašli na teren malo ga isprepadali ,vjerovatno i kaznu oderali i više ga nema,žao mi je ali ko bi mene pustio u tamo neko deseto selo da mu ja dođem ispod nosa prodavati još bi i batina dobio:axe:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
obojaj se i ti u crno ili odi u solarij......:partyman:

kada ovo sve pročitam, nekako se bojim otići negdje i prodavati......

zvao sam tržnicu u vukovaru, tamo mi je jeftinije nego u osijeku, ako nebudem mogao prodati, morat ću otići tamo, mjesečno se plaća oko 186kuna valjda i svaki dan kad dođeš 10 ili 15kn, tu negdje......i trebaš imati papire od OPG, i kopirati i dati čovijeku koji obilazi tržnicu, da uopće možeš pristupiti i prodavati robu, i to imati kod sebe, ako dođe kontrola, te iskaznicu da si član OPGa.......

drugo ništa, valjda......

-baždarena vaga,naziv opg-a na tabli,deklaracija i sreće da te nikakav inspektorat nezeza.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
ma vukovarska tržnica je propala nema tamo ništa više od zarade, više se nesmije prodavati pored klupa uz onu cestu i jednostavno ispod onog sranja od pleha nema žive duše ,a rasturo sam prije toga bogovski


i još je sranje da ispod toga nema mjesta za robu nego se sa guzicama sudaraš sa susjedom, parking se plaća , pored šverceri prodaju cigare (naravno imaju vezu) ne može im nitko ništa, kada sam pozvao policiju mene su pretraživali...

situacija i mojem gradu Iloku sljedeća;


zabranjeno mi je u gradu prodavati osim na pijaci koja je budimo realni zabačena skroz, a uvijek sam čistio za ssobom pazio da nikom ne smetam itd. i onda ti dođe odmah neka budala čim vidi da ti ide prodaja pa se natandari i prodaje direkt sa betona , neka oni meni zabranjuju što oće ja ću kući prodati fala Bogu puno

bitno da na konzumovom plakatu piše neretvanska lubenica, a iza na odlagalištu smeća ambalaža od lubenice(na deklaraciji piše grčka) zašto bi netko prodavao domaće kad možemo uvozno
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
bitno da na konzumovom plakatu piše neretvanska lubenica, a iza na odlagalištu smeća ambalaža od lubenice(na deklaraciji piše grčka) zašto bi netko prodavao domaće kad možemo uvozno

To sam htio reči sve u trgovačkim centrima je Hrvatsko a ambalaža,to dobro znam jer u jednom supermarketu kolega mi sakuplja drvenu ambalažu za moje potrebe a zemlje uvoza kruška-Argentina, Breskva- Španjolska itd itd.
 

Najnoviji postovi

Na vrh