• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
rešetke nemaju mana , ja msilim da je cijena novih rešetaka nekih 300 kn kvadrat , + flahovi... nisam točno upučen u cijene sad ..

kad imaju 28 kg stari su 2,5 mj
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
kako su boksevi tako su i ispod"bazeni , nekih 35 cm visine ...i kad se napuni onda se pušta u kanal koji je spojen sa glavnom grabom gdje je gnojnica,
ne štopa ništa, svaki dan izmet samo operem sa vodom sa šlaufom
imam grijanje na farmi da
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Sad reklama na tv-u prasetina u Billi. 22.99.kn.:mur:
Hahaaaa pa sta rec,kvaliteta neupitna:icon_hang:
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
U svakom slučaju kvaliteta neupitna :icon_hang:
Taj mesar koji opskrbljuje Billu navodno uvezao više 10000 odojaka sad pred blagdane, živih, neznam po kojoj cijeni. Ali znam da je ranije uvozio vratinu sa dostavom 2 eura po kili, a u Billi se prodavala po 29,90.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ovo navodno živih je upitno kao kuća,jer imam informaciju da je baš u Bilu stigla prasetina made in china,općenito sa svim vrstama mesa što dolazi je problem što dolazi zaklano,pitaj boga kada,ali za to me nije briga,držim se one domaće je domaće još ako ga ja skratim za glavu
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
Koliko čujem uvezeni su neki bolesni odojci,
koji su trebali bit spaljeni,po 1 eu po komadu,
Sada oni lako prodaju po 22,99 po kili.
Ko voli nek izvoli.
Znam ja dosta mudrijaša koji imaju novaca, al su kupovali u robnim lancima na akciji, nakon konzumiranja tog kvalitetnog mesa im više ne pada na pamet da ga opet kupe.:icon_fU::icon_axe:
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Tako je domace je domace!!!
Gledajuci to sa druge strane koliko i to domace se razlikuje od uvoza?
Svi znamo kako se uzgajaju prasci i tovljenici na farmama i u koliko kratkom roku postizu zadovoljavajucu kilazu!!
Koliko potrose koncentrata i kojekakvih inekcija za ovo ili za ono,nerazlikuje se to gotovo pa nista od uvoza!!!
Uvoze se nazimice uvozi se sjeme ili nerasti i onda govorimo Hrvatska kvaliteta se nemoze usporediti sa danskom,nizozemskom,njemackom.....
Ovog Bozica sam imao priliku konzumirati prase crne slavonske svinje kod prijatelja uzgojeno bez koncentrata i ostalog dok sam ja peko prase iz vlastitog uzgoja!!!
Razlika u okusu mirisu i boji je neusporediva u korist crnog praseta i to je Hrvatska kvaliteta!!!!
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
821
Mislim da rasprava o potpuno domaćem odojku i svinjetini pada u vodu ako se te svinje hrane sojinom sačmom koja nije iz vlastite proizvodnje.

I ja svoje svinje hranim sojinom sačmom iz poljoapoteke na kojoj piše da je proizvedena u Brazilu ili Argentini i kunem se da su domaće.

Ali.. Opet je to moje svinjče bolje od bilo kojeg iz konzuma ili bille. Zašto? Jer nije tretirano antibioticima i ostala hrana koju je svinjče pojelo je proizvedena na mojim parcelama.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Mislim da rasprava o potpuno domaćem odojku i svinjetini pada u vodu ako se te svinje hrane sojinom sačmom koja nije iz vlastite proizvodnje.

I ja svoje svinje hranim sojinom sačmom iz poljoapoteke na kojoj piše da je proizvedena u Brazilu ili Argentini i kunem se da su domaće.

Ali.. Opet je to moje svinjče bolje od bilo kojeg iz konzuma ili bille. Zašto? Jer nije tretirano antibioticima i ostala hrana koju je svinjče pojelo je proizvedena na mojim parcelama.

slažem se s tobom kompa jer na isti način i ja radim, al kaj možeš, ja sam ove godine probal sijat soju pa sam popušil jer je još uvjek na polju jer kad je bilo vrijeme i kad su ju svi brali moja još bila zelena a kasnije je voda bila po polju i nisam mogel s kombajnom u nju... soja očito slabo uspjeva na Velikogoričkom području...
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
821
Nije mi nikad palo na pamet sijati soju jer jednostavno je prekomplicirano,a ja za to nemam vremena jer radim..

Mislio sam sijati stočni grašak i kojeg god kombajnera sam pitao bi li to vršio rekao je da nema šanse. Da je to živa ..ebada pokupiti, da njiva mora biti ravna i lijepo priređena kao stol..

Prisiljen sam kupovati soju u trgovini.. Sad, kakva je soja unutra, možda je bolje da nikad ni ne saznam. hahahha
 

svinjar

Novi član
Tu od
23 Lis 2014
Poruka
13
Pozdrav dali ima netko ženske prasadi i nazimica do 50 kg za prodat ( jorkšir ,landras ,durok)????
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Forumaši imam jedan slučaj i neznam kaj bi napravil.Krmača je polegla 9 komada 4.1 2015.i od njih 9 jedan mi je osto živ kad sam ujutro ušo u štalu bili su njih 6 krepanih ,dva su jučer krepala i još mi je jedan osto ,sad nisam siguran dal će i taj preživjeti jer krmača stalno leži na trbuhu i neda mu sisati ,a ovak je dosta slabašan.Dal postoji mogućnost da nema mlijeka(ili mu jednostavno neda) i ako taj jedan krepa,koliko dugo moram čekat da tu svinju mogu zaklat ili bi ju trebo ostaviti za u buduće .Jer sumnjam da su se polegli mrtvi većina njih jer je tek polegla 117 dan.Hvala unaprijed za savjete.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Mozes ti nju zaklati odma!!!
Ona je nemarna i nepazi na prasce zato ih je skoro sve zalegla rjetko se desi da neko ne nastrada u leglu!!!
To sto neda sisati prasetu je isto do nje a mozda ima agitaciju(upalu) vimena pa neda sisati iz tog razloga!!!
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Hvala na odgovoru i dal možda znate zbog čega je došlo do polegnuća mrtvih odojaka.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Mozes li pojasniti pitanje!!
Zasto je polegla prasce ili ih je mrtve oprasila?
 

Najnoviji postovi

Na vrh