• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
snimio malo danas video ...da se tema malo digne , nešto slabo svinjogojaca na forumu sa kakvim slikicama ili videom...

[YT]v=0jHCMpsIWyk&feature=youtu.be[/YT]
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Stvarno ti je super uređena farma! Kolko držiš krmača i jel imaš tovljenike ili samo odojke?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
imamo 45 krmača, bavimo se isključivo proizvodnjom odojaka , tovimo samo za sebe šta nam treba...

plan je sad u 2015 godini izgraditi još jedan objekt gdje bi bilo 5 boksova 3,5 x 2 , tu bi se tovilo nešto a i fali nam još taj objekt , jer nemamo mjesta dok je sve to puno za uzgojit si vlastite nazimice , to nam je problem malo , al budemo i to složili pa bude dobro
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Ljepo je vidjeti da u ovakvim vremenima neko ima tak puno krmača i da širi uzgoj.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
a čuj , borimo se kao i svi ostali koji se još sa time bave...

da bi bilo čisto ratarenje to bi bil pušing , kroz stoku se više love obrača
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,924
Stvarno lijepa farma,nema sta.
slazem se sa tvojim razmisljanjem,ratarstvo je jako kriticno,a kroz stoku se ipak extra lova izvuce:)
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
821
Svaka čast, Matija!
NA ovom odojcima se vidi da su odličan tovni materijal.
Jedino bi veliki stručnjaci iz mojeg sela zaključili da te svinje ne valjaju jer imaju špičasta vuha! hahaha

Koliko ti u prosjeku odojaka prase krmače?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Da , odličan materijal za tov , bit če još bolja roba dok se budu nazimice iz Danske prasile, e to su još za 20-30 % bolji odojci...

ali i ovo je več extra, ljudi imaju svakakve želje i primjedbe , hhe

krmače prase i do 20 komada, jedna je jednom imala 24 heh ti su bili mali , to nam se nikako ne sviđa dok toliko oprase ,al ajd dobro ...ali nema ih puno takvih srečom , večinom od 10- 15 komada oprase...to je solidno dobro , ja mislim da je sad ovu godinu prosjek 11 komada prodanih po leglu...:D
 

stankec

Novi član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
18
Da , odličan materijal za tov , bit če još bolja roba dok se budu nazimice iz Danske prasile, e to su još za 20-30 % bolji odojci...

ali i ovo je več extra, ljudi imaju svakakve želje i primjedbe , hhe

krmače prase i do 20 komada, jedna je jednom imala 24 heh ti su bili mali , to nam se nikako ne sviđa dok toliko oprase ,al ajd dobro ...ali nema ih puno takvih srečom , večinom od 10- 15 komada oprase...to je solidno dobro , ja mislim da je sad ovu godinu prosjek 11 komada prodanih po leglu...:D

koja pasmina su krmace?
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Matija.... a da se mi dogovorimo za onu moju nekretninu koja je pod tvojim vrtom pa ti onda širi farmu.
Sačer je kupil sve okoli, pa da ga malo za*ebeš :icon_anal:
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Po kojoj se cijeni krecu prasci?
Sutra mi treba doc nakupac a nisam bas upucen u cijene,pa
ak je neko prodavo bio bi zahvalan za imformaciju....
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
odojci su od 18-20 kn/kg

je prodaj ti to samo njemu , ja ti nebrem toliko dati koliko bude on...ipak je on između, nebi se štel rivati ...:D jedino ako daš u zakup . heheh :(happy):
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Po kojoj se cijeni krecu prasci?
Sutra mi treba doc nakupac a nisam bas upucen u cijene,pa
ak je neko prodavo bio bi zahvalan za imformaciju....

Ja prodao po 18 kn 17 komada, tečki cca 24 kg. Nažalost više neide. Bojim se da će cijene početi padati kad prođu blagdani, možda još i prije, zbog snijega neće moći doći Dalmatinci i Ličani, tak da će potražnja past.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
mi smo riješili 80 tak komada ovaj mjesec, prosjek je bio 28 kg , sve po 18 kn, ispod 28 kg ne tržim odojke, odojak mora biti kak spada za tov , na dobroj smijesi do te kilaže , e onda dalje on može ić na laganiju smijesu

a i za klanje su takvi odlični , nema masti , samo meso na njima...:D
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
@odlična farma i ja se mislim malo proširivat zanima me koja je cijena kvadrata rešetki i imaju li kakvih mana ak ti nije bed malo pojasni
 

Najnoviji postovi

Na vrh